03 Ocak 2017 Salı 16:56
İnstagram’da Ekran Görüntüsü Almadan Fotoğraf Kaydetme

Bildiğiniz gibi Snapchat’te ekran görüntüsü aldığınızda, görüntünün sahibine ekran görüntüsünün alındığına dair bir bildirim gidiyor. Bir süredir İnstagram’ın da böyle bir özellik üzerinde çalıştığını biliyoruz. Henüz herkese gelmese de yakın zamanda İnstagram’da herhangi bir fotoğrafı direkt olarak ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa bildirim gitmesi gibi bir özellikle karşılaşabiliriz.

Peki bunu aşmak için yapabileceğimiz birşey yok mu?

Aslında çok basit bir yöntemle karşı tarafa bildirim gitmeden İnstagram fotoğraflarını kaydedebilirsiniz. Bunun için İnstagram’ı bilgisayarınızdan açmanız yeterli. Adım adım anlatalım.

Diyelim ki benim İnstagram hesabımdan bir fotoğrafı PC’nize kaydedeceksiniz. Ama bana bildirim gelmesini istemiyorsunuz. Öncelikle tarayıcınızdan İnstagrama giriş yapıp benim profilime gelin. (Firefox üzerinden anlatıyorum ama diğer tarayıcılarda da olur.

  • Daha sonra kaydetmek istediğiniz fotoğrafı açın.

instagram foto indirme 2

Tarayıcıda herhangi bir yere tıklayarak “Sayfa kaynağını göster”i seçin.

Kaynağı göster dediğinizde kodlar karşınıza çıkacaktır. Ama sıkıntı yok. Siz hemen “Ctrl+F” ye basarak arama kutusunu açın.

Arama kutusuna “jpg” yazıp aratın. İlk çıkan sonuçta görseldeki gibi söz konusu fotoğrafın direk adresini bulacaksınız.Görselde benim seçtiğim gibi Https kısmından başlayarak adresi kopyalayıp tarayıcınızın adres kısmına yapıştırıp açtığınızda, görsel direkt olarak tarayıcınızda açılacak.

instagram foto indirme 5

Artık bu noktadan sonra resmi ekran görüntüsü almadan PC’nize indirebilirsiniz. Sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet” demeniz yeterli olacaktır.

Bu yöntemle karşı tarafın haberi olmadan tüm İnstagram fotoğrafları kaydedilebilir. Öte yandan eğer bunun size yapılmasını istemiyorsanız, hesabınızı korumalı yapabilirsiniz. Tabi korumalı dahi olsa sizi takip eden, yani fotoğraflarınızı görmesine izin verdiğiniz herhangi bir kişi bu yöntemle fotoğraf indirebilir.

Kaynak: herkesiçinteknoloji

Son Güncelleme: 03.01.2017 17:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol