09 Ekim 2016 Pazar 11:15
Pastör tacizci hoca misyoner
Pastöre Hapis Cezası İstendi

TRABZON’DA Protestanların Pastörü Sezgin S. (53) hakkında 7 yaşındaki Koreli Y.S. adlı kız çocuğunu taciz ettiği iddiası üzerine 3 yıldan 8 yıla kadar hapsi istendi.  KTÜ’de öğretim üyesi olarak görev yapan üç çocuk annesi S.L.’nin şikâyeti üzerine gözaltına alınan Pastör S.S., hakkındaki iddiaları reddetti. Sezgin S.’nin cinsel istismar iddiasıyla yargılanmasına karar veren savcı, hazırladığı iddianameyi ağır ceza mahkemesine gönderdi.

Pastör Faaliyetleri Anlattı
TRABZON’DA taciz suçlamasının ardından misyonerlik faaliyetleri ortaya çıktı. Taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalan Pastör Sezgin S., Koreli ailenin misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğunu iddia etti.  Sezgin S., “Amaçları Trabzon’da Kore Kilisesi kurmak, bizleri ortadan kaldırmaktır. Bunlar Evanjelist Kilisesi üyesi olup sokaklarda İncil satılmasından yanadır. Biz Karizmatik Kilisesi üyesi olarak insanların kiliseye gelmesinden yanayız.” dedi. 
TRABZON’DA Protestanların Pastörü Sezgin S. (53) hakkında 7 yaşındaki Koreli Y.S. adlı kız çocuğunu taciz ettiği iddiası üzerine 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istendi.  Taciz iddiasıyla gözaltına alınan Sezgin S.’nin Koreli öğretim üyesi S.L. ve eşi hakkındaki iddiaları akıllara birçok soruyu getirdi.

MİNİK KIZIN İFADESİNİ UZMANLAR ALDI
Trabzon’da taciz suçlamasının ardından misyonerlik faaliyetleri bir kez daha gündeme geldi.  Öğretim Üyesi Koreli S.L., komşusu Sezgin S.’nin 7 yaşındaki kızını taciz ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. 4 yıl önce Türkiye’ye geldiğini belirten  S.L., kızının anlattıklarından yola çıkarak suç duyurusunda bulunma kararı verdiğini söyledi. Yapılan suç duyurusu üzerine ilkokul ikinci sınıf öğrencisi minik kızın uzmanlar eşliğinde ifadesi alındı. Alınan ifadenin ardından Sezgin S.’nin gözaltına alınmasına karar verildi.

SORGUDA AĞIR İDDİALARDA BULUNDU
Protestanların pastörü olduğunu belirten Sezgin S., hakkındaki iddiaları reddetti. Koreli aileyi misyonerlikle suçlayan Sezgin S., “Amaçları Trabzon’da Kore Kilisesi kurmak, bizleri ortadan kaldırmaktır. Bunlar, Evanjelist Kilisesi üyesi olup sokaklarda İncil satılmasından yanadır. Biz Karizmatik Kilisesi üyesi olarak insanların kiliseye gelmesinden yanayız. Misyonerlik faaliyetlerinde bulunmak üzere Artvin’e veya başka illere giderken çocuklarını bakmam için bana bırakırlar.” dedi. Sezin S., Sanatevi bahçesinde küçük kızın kucağına oturduğu belirterek, bu görüntülerin incelenmesi hâlinde gerçeğin ortaya çıkacağını söyledi. 

PASTÖR AĞIR CEZADA YARGILANACAK
Cumhuriyet Savcısı Yusuf Kenan Öztemel, Sezgin S. hakkında hazırladığı iddianameyi ağır ceza mahkemesine gönderdi. Savcı Öztemel, şüpheli Sezgin S.’nin cinsel istismar iddiasıyla 3 yıldan 8 yıla kadar hapsini istedi. Sezgin S. tutuksuz yargılanacak.

Evanjelist: Genel olarak Liberal Protestanların ve Baptistlerin dışında kalan tüm Protestanlara verilen addır. Evanjelistler, İncil’de yer alan kehanetleri gerçekleştirmek için çalışıyor. Bu koyu Hristiyanlara göre kıyamet 2000’li yıllarda Orta Doğu’da kopacak ve onlar da İsa Mesih sayesinde dünyaya hâkim olacak.Karizmatik Kilise: 1960’ta ortaya çıktı. Karizmatik Hareket, ana mezheplerin içine sızmaya başladı. Amerika’daki ve dünyadaki Anglikanların, Katoliklerin ve Presbiteryenlerin içine karıştılar. Daha sonra da 1970’lerde üçüncü akım denen grup ortaya çıktı. Bu grup ise hem Pentekostallardan, hem de Karizmatiklerden daha iyi eğitimli ve daha güçlü teolojik bilgiye sahip olan kişiler tarafından ortaya çıkarıldı. Bugün bu akım Vineyard adı altında bildiğiniz akımla, Fuller İlahiyat Okulu ile ilişkilidir.

Enis Yıldırım - Günebakış 

 
Son Güncelleme: 09.10.2016 11:47

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol