04 Ocak 2017 Çarşamba 10:00
Zehir tacirlerinin yeni yöntemi

Özellikle gençlere yönelik satılması planlanan bu maddenin bal, lokum ve şekerlere karıştırılarak, talep üzerine okul önlerinde satılabileceği iddia edildi. Polis ve Jandarma ekipleri de gençleri bu tarz uyuşturucu bir maddeden şüphelendikleri durumda mutlaka 155 polis veya 156 jandarma hattına ihbarda bulunmalarını istedi.

Türkiye Yasaklamıştı
Türkiye her geçen gün yeni bir uyuşturucu madde ile tanışıyor. Afganistan ve Pakistan’da yetişen ‘Joint’te bunlardan sadece birisi! Birleşmiş Milletler’in 1925'te Cenevre'de düzenlediği Narkotik Maddelerin Kontrolü Kongresi'nde tehlikeli ve yasadışı maddeler listesine Joint’in esrar maddesi olarak eklenmesini isteyen iki ülke Türkiye ve Mısır'dı.

İstihbarat Uyardı
Uzun yıllar Türkiye’den uzak kalan bu ölümcül madde için tacirler, şimdi kolları sıvamış durumda. İstihbarat birimleri de Pakistan ve Afganistan’da üretilen bu ölümcül maddenin Güneydoğu’dan Türkiye’ye sokularak Karadeniz Bölgesi’nden batı illerine gönderilmek istendiği bilgisini alarak güvenlik güçlerini uyardığı ortaya çıktı.

Karadeniz

Son Güncelleme: 04.01.2017 10:00

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434