* Yine de, "Birisi", ya da "Bir adam" demeyelim de, "Zat-ı Muhterem" diye tarif ederek, bazılarının fındıkla ilgili son günlerdeki sözleriyle ilgili gazetelere başlık olanlarını hatırlatalım. Yorumu da size bırakalım:

Bir zamanlar 12 liraya alım yapanları vatan haini ilan edenler, neti 9 liraya denk düşen TMO'nun 10 liralık fiyattan bugüne kadar alabildiği 4.000 ton (ki sıradan bir manav bile bu miktarı alıyor) fındık üzerinden, "TMO üreticinin yüzünü güldürdü" diyebiliyorlar.

Külleme fındığı yakmaya hazırlanırken, bir başka zat-ı muhterem, bahçeye foto muhabirine poz vermek için girerek, elini taşın altına hiç koymadan üreticiyi mücadeleye davet ediyor.

Diğer bir etkili ve yetkili zat-ı muhteremlerden biri ise, "müdahale ederiz" diye tehdit, bir diğeri ise, "120 milyar liralık çikolata pazarından pay almalıyız" diyecek kadar, şimdilik olasılığı düşük bir hayal aleminde geziniyor.

* Devlet-i Ali adına da bakan, 2017 fındık rekoltesini, "onun işine gelmez. Bunun işine gelir" hesabıyla açıklamaktan imtina ediyor. Oysa, kör olanlar bile fındık rekoltesinin, tarihin en yüksek rakamı olarak hem de en kalitelisinden gerçekleşeceğini biliyor. Ama her nedense bizim bakan efendi, bilineni açıklamaktan kaçınıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292