Trabzonspor süper ligde hızla irtifa kaybederken, Ziraat Türkiye Kupasında rakibi Gümüşhanespor karşısında alabileceği bir galibiyet, yönetime, takıma, taraftara kısaca koca bir kente soluk aldırabilecek beklentisine kilitlenmişti herkes…

Ama maalesef bırakın nefes almayı, herkesin nefesi kesildi ve yeni bir rezalet sayfası daha açmış oldu.

Gümüşhanespor; Trabzonspor’a kurtarıcı diye alınan 1-2 futbolcunun piyasa değerinde bir takım… Bu takım dün Avni Aker’de futbolun gereklerini yerine getirdi, yere sağlam bastı, oyunu istediği gibi yönlendirdi, inandı ve kazandı.

Bu işin gerçekten şakası yok…

Trabzonspor resmen yoksulları oynuyor.. Ne takım ruhu, ne inanç ne de kazanma azmi kalmamış bir takım…

Geçmişte yapılan hataları eleştirip bu hatalardan ders almak yerine hata üstüne hatalar yapılıyor.. Hacıosmanoğlu döneminde yapılan yanlış transferleri her platformda anlatan, bu yanlışlara düşmeyeceğini anlatan bir yönetimin aynı hataları tekrarlamasına anlam vermek mümkün değil.

Ersun Yanal’ı göreve getirmek için yalvarıp yakaranlar bugün istifasını geri almasını sağlamak için çaba harcıyorlar.. Doğru da yapıyorlar çünkü bu tabloyu olumluya çevirmek için sorumluluk üstlenenler gereğini de yerine getirmek zorundadır.. Ersun Yanal, başarısızlığının altındaki en büyük etken olarak gösterilen özel sorunlarından soyutlanıp elindeki malzemeyi en azından ilk yarının sonuna kadar en iyi şekilde kullanmanın yollarını aramalı, ayağa kalkmalıdır. Zira bir futbol takımı değil, bir şehir gidiyor elden..

Ersun Yanal’ın maç sonu açıklamalarını izliyoruz:

"Benim olup olmamam, ya da başkasının burada olması sorunları bu şekilde çözmeyecektir. Çünkü bu teknik olarak bir doktorun operasyonu yapmasıyla iyileşecek bir şey değil, komple yapılacak bir şey. “

Ersun Yanal, konuşmasının bu bölümünde ‘komple yapılacak bir şey’ cümlesini kullanıyor… Doğru da söylüyor… Bu tek başına bir Teknik Direktörü görevden alma ile düzelecek bir olay değil.. Trabzonspor’u tümüyle ele alıp gereken müdahaleyi yapmak gerekiyor.. Hiçbir ayırım yapmadan Trabzonspor’a emek veren herkes elini taşın altına sokarak bu kulübü düze çıkarmanın yollarını aramalı.

Yarın çok geç olabilir...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292