01 Kasım 2016 Salı 09:00
Davulun Sesi 01.11.2016
KUL AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN

Dün Bolu'da zincirleme kaza meydana geldi. Bolu TEM otoyolunda kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 12 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 10 kişi yaralandı. Yaralanalar arasında eski Fındıklı belde belediye başkanı Metin Kul'un üç erkek kardeşi ve bir kız kardeşi bulunuyordu. Bursa'dan, Trabzon'a dönmekte olan Metin Kul'un kardeşleri kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kaza sonrasu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde tedavi altına alınan ve akşam saatlerinde taburcu olan KUL ailesine geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.AK PARTİLİ BAŞKAN YARDIMCISI: “NE KADAR ŞEREFSİZ VARSA KAÇTI!”

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Enes Aslan, 15 Temmuz Darbe girişiminin öncesinde ve sonrasında sosyal medyaya terör örgütü FETÖ mensuplarına yönelik söylemleriyle dikkatleri üzerine çeken bir isimdi. Dün ajanslarda çıkan bir haber üzerine sosyal medyadan çok sert bir yazı yazan Aslan açtı ağzını yumdu gözünü ve şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanımız için, Ak Parti kadroları için kaçacaksınız, göreceksiniz diyen ne kadar şerefsiz, haysiyetsiz vatan haini varsa hepsi kaçtı. Biz hala buradayız siz neredesiniz? 17-25 Aralık olmadan önce ve olduktan sonra şahsıma karşı tehditler savuranlar, hakaret edenler, Twitter'dan fikirlerime dayanamayıp engelleyenler nerdesiniz? Yoksa siz de bir anda Reisçi mi oldunuz? Yoksa bir çoğunuz aldığınız talimat üzerine kendinizi "çevrimdışı" moduna mı aldınız? 17-25 Aralık sonrası ortaklık ettiğiniz diğer siyasi partiler sizi sattı mı yoksa? Dayanacağınız siyonistlerden başka kimseniz kalmadı mı? Ama artık vatanınızı kaybettiniz. Siz hala Amerika'nın kucağındaki Fetö'den medet ummaya devam edin. Alçak vatan hainleri!” İşte Aslan’ın o ses getiren yazısı.SÖZCÜ GAZETESİNİN YAZARINDAN TRABZON’U YERİN DİBİNE SOKAN YAZI!

Geçtiğimiz günlerde CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in daveti üzerine Trabzon’a gelen ve Trabzon’u gezen Türk Tanıtım Vakfı grubunun arasında bulunan Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan dün köşesinde Trabzon’la alakalı bir yazı kaleme aldı. Kendi siyasal görüşüne göre Trabzon’u değerlendiren Turan’ın yazısının başlığı ‘Trabzon dedikleri hamsidir yedikleri!’ idi. Turan’ın yazısı Trabzon’u adeta yerden yere vururken AK Parti’ye büyük bir destek veren Trabzonlularla da dalga geçer gibi benzetmelerde bulundu. Trabzon sadece hamsiden ibaretmiş gibi bir yazı yazan Turan, Temel tiplemesiyle de ‘AIDS’ hastalığını aynı kefeye koyarak seviyesizce teşbihler yaptı. Turan’ın yazısına Trabzon’da sosyal medyada tepki gösterenler vardı fakat sönük bir tepkiydi. Turan, kendilerini Trabzon’a davet eden Pekşen’i ise yere göğe sığdıramayarak dar bir pencereden Trabzon’a baktığını da göstermiş oldu. TrabzonHabercisi.com sitesi olarak Trabzon’u ideolojik kalıplara sokarak değerlendiren bu ve bunun gibi zihniyetleri esefle ve şiddetle kınıyoruz.
İşte o yazı: http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/rahmi-turan/trabzon-dedikleri-hamsidir-yedikleri-1477847/CUMHURİYET’E OPERASYONUN TRABZON YANSIMASI!

Cumhuriyet Gazetesine dün gerçekleştirilen operasyon sonucunda hem ülke genelinde hem de Trabzon’da tepki gösterenler olduğu gibi destek verenler de oldu. Cumhuriyet Gazetesinin çizgisinden çıktığını ve rejimi değil terör örgütü destekçisi HDP’yi desteklediğini iddia eden grup gazeteye baskının ve sonrasında kayyum atanabilecek olmasının gayet doğal olduğunu ifade etti. Hatta bu ve bundan önce HDP’li vekillere, belediye başkanlarına yapılan operasyonları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla olduğunu belirten AK Partililer, Trabzonlu İçişleri Bakanı farkını göstermeye devam ediyor diye yorumlar yaptı. Cumhuriyet gazetesine operasyona karşı çıkanlar arasında ise Trabzon’da CHP’nin duayenleri ve ülke genelinde ise CHP, HDP ve Birleşik Haziran Hareketi oldu. Trabzon’da bu operasyona karşı çıkanların ortak yorumu, ‘Cumhuriyet gazetesine operasyon AK Parti’ye muhalif olan herkesi tek tek içeriye tıkma çabasından ibarettir’ oldu. Bize soracak olursanız, basın yayın işi külfetli iştir. Önce Devlet ve Millet çıkarı gözetilmelidir, Cumhuriyet’e operasyonun sebebini Savcılık ‘Fetö ve PKK terör örgütlerine üyelik ve destek olarak’ açıkladı. Eğer bu iddialar varsa gereken yapılır yoksa da gereken yapılacaktır diye düşünüyoruz.
 
TRABZON’DAN ŞIRNAK’A TAM DESTEK!


Uluslar arası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Trabzon’da Özer Uluslarası Nakliyat adı altında firmanın sahibi olan Abdullah Özer Şırnak Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe’nin ricası üzerine Ankara’dan Şırnak’a kurşun geçirmez cam getirdi. Terör örgütü PKK’ye yönelik operasyonlarda bulunan Polis ve Askerlere destek için de geçtiğimiz aylarda sık sık Doğu ve Güney Doğu’ya ziyaret gerçekleştiren Özer bu ziyaretiyle alakalı da TrabzonHabercisi.com sitesine de şu açıklamalarda bulundu: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi tek sevdamız Türkiye. Şırnak’a bundan önceki ziyaretlerimde Sayın Kaymamakamımız aramızda bir muhabbet oluşmuştu. Kendisi ricada bulundu ve onun ricası bizim için emirdir diyerek Trabzon’dan Ankara’ya gittik ve Kahraman Kazan Belediyesinin Beytüşşebap’a gönderecek olduğu malzemeleri yükleyip Ankara’dan da Şırnak’a geldik. Sayın Kaymakamımız böyle bir görevi bize verdiği için de ayrıca mutluyuz. Yolculuğumuz boyuncada polislerimize, askerlerimize ikramlarda bulunduk. İmkanı olan her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının yapabilecek olduğu bir şeyi yaptım ve mutluyum, gururluyum. Ülkemizin doğusu da batısı da kuzeyi de güneyi de bizimdir, hainler asla ama asla emeline ulaşamayacaktır” dedi.
 


2019 YILI SAADET PARTİSİNİN YEREL İKTİDAR YILI OLACAK MIŞ!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu olurken SP Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’ta dün yerel bir gazeteye hem ülke hem de Trabzon gündemiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Kurt epeydir ortalıkta yoktu fakat bu seferki açıklamalarında her konuya değindi. Başkanlık sisteminden 15 Temmuz sürecine, Kongre sürecinden Trabzon Barosu seçimlerine, Trabzon’un sorunlarından kendisinin siyasi hedeflerine. Kurt’un açıklamalarında ön plana çıkan ise Saadet Partisinin 2019 yılına odaklanmış olmasıydı ve iktidar olacağız derken genel seçimlerde değil yerel seçimlerde böyle bir iddiaları var. Kurt’a sormak gerekir Araklı’nın ve Trabzon’un sevilen ismi Milli Görüş Camiasının önemli kişiliği Ümit Çebi’nin SP kongresiyle alakalı önemli iddiaları vardı ve bu iddiaları da bu sayfaya taşıdık. SP kendi içinde daha birlik ve beraberliği sağlayamamışken 2019 da yerelde nasıl iktidar olacak? Tamam anlıyoruz her partinin hedefi iktidar olmaktır da açıklamalar havanda su dövmek olmamalıdır diye düşünüyoruz.


 
Son Güncelleme: 20.07.2017 23:40

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bosver61 1 yıl önce

yazıyı dikkatlice okudum sizin söylediklerinizle de kıyasladım.Adam kesinlikle doğruları söylemiş.Yazıda yanlış olan ne var söylermisiniz.Hamsi olayına gelince bu Trabzon da yıllardır söylenegelen bir sözdür.

banner434