02 Kasım 2016 Çarşamba 09:00
Davulun Sesi 02.11.2016
TRABZON’UN VEKİLİNDEN BEŞİKTAŞLILARA İLGİNÇ ÇAĞRI!
Cumhuriyet gazetesine operasyonlara en değişik ve şaşırtıcı tepkiyi verenlerin arasında CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen vardı. Pekşen twitter hesabından yaptığı çağrıda şu ifadeler yer aldı: “Direnmek dik durmak meydan okumak için kimseden görev beklemeyiz.Cumhuriyet gazetesi okumanın tam zamanı daha çok ve daha korkusuzca. Bugün büyük bir ders verebiliriz.Bayilerde Cumhuriyet gazetesi kalmamalı.Cumhuriyet daha cesur yazacak.Bizler de okumaya devam edeceğiz. Sürekli olarak soruyorsunuz: “ben ne yapabilirim” diye.Bugün büyük bir kararlılık ve direniş gösterin mutlaka bir Cumhuriyet gazetesi alın.Karakartallar ve çarşı gurubu siz olmadan direniş olmaz. Bu akşam Napoli maçına ellerinizde birer Cumhuriyet gazetesiyle gidin.”TRABZONSPOR BAKIN HANGİ FOTOĞRAFI O İSİMDEN İSTEDİ! 
Trabzon’da fotoğrafçılık adına çok güzel oluşumlar ve organizasyonlar olduğu gibi basın camiamızda da bu yönüyle ön plana çıkan isimler var. Bunlardan bir tanesi de AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin basın danışmanı Onur Emre Sarısoy. Trabzon’da birçok yeri fotoğraflamaya çalışan Sarısoy geçtiğimiz akşam TrabzonHabercisi.com sitesi muhabiri olan arkadaşımız Gökhan Keskin’le Akyazı Stadının ışıkları yanarken fotoğraf çekmek için harekete geçtiler. Akyazı’yı hem arkasında Akçaabat hem de Trabzon varken çeken Sarısoy’un fotoğrafı çok kısa bir sürede sosyal medya mecralarında birçok kişi tarafından paylaşıldı. TrabzonHabercisi.com olarak da çektiğimiz fotoğrafı bizler haber olarak sizlere sunarken Sarısoy’un şahsına ait fotoğrafı dikkat çeken isimler de paylaştı. Başta Trabzon Valiliğinin Twitter sayfası paylaşırken Trabzonspor Yöneticisi Gökhan Saral, İl Başkanı Haydar Revi, Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ve basın camiamızdaki önemli spor muhabirleri de Sarısoy’a teşekkür ederek fotoğrafı paylaştı. Sarısoy’un Akyazı fotoğrafını Trabzonspor Kulübü de isterken Fanatik gazetesinin de Sarısoy’a ulaşarak imzalı bir şekilde paylaşma talebinde bulundu. Bu güzel fotoğraf için emek verenlere biz de TrabzonHabercisi.com olarak teşekkür ediyoruz.
AK PARTİ TRABZON’DA KONGRE HAZIRLIKLARINA START VERİLDİ!
AK Parti Genel Merkezinin yeni yılla birlikte 81 şehirde kongrelere gideceği netleşirken AK Parti Trabzon’da da bu doğrultuda hazırlıklar dün itibariyle resmen başladı. AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi dün 18 ilçenin başkanını da İl Başkanlığında toplayarak yaklaşık 3 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında ilçe başkanlarının büyük bir kısmıyla bire bir görüşmeler yapan Revi, hazırladığı raporlara eklemeler yapmaya devam ediyor. Revi’nin hazırlayacağı rapor ve 3 dönem kuralı doğrultusunda Trabzon’da 18 ilçenin yarısının ilçe başkanının değişmesi bekleniyor. Revi başkanlığında yapılan İlçe Başkanları Toplantısında gündem yaklaşan kongreler, kongrelere hazırlık ve teşkilat faaliyetleriydi. Revi dünkü toplantıda kendi başına hareket etmeye çalışan ilçe başkanlarına da inceden mesajlar verirken kontrolün kendisinde olduğunu ve genel merkezle istişare halinde kararlar alacağını da ifade etti. Revi’nin alacağı kararlar da genel merkez bölge koordinatörlerinin etkisi olacağı gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da etkisi olacağı dillendirilmeye devam ediyor.

TRABZONHABERCİSİ O SİTEYİ BÜNYESİNE KATTI!
İlk günden itibaren ülke ve şehir menfaati öncelikli objektif, hızlı ve doğru haber yapma anlayışıyla yayın hayatına başlayan TrabzonHabercisi.com olarak sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şehrin belirli yerlerindeki sitelerin asansörlerine reklamlarımızı vermiştik ve yakın zamanda da Trabzon’da bir haber sitesini bünyemize katacağımızı belirtmiştik. Yaptığımız görüşmeler sonucu anlaşarak Trabzonda Bugün adlı haber sitesini TrabzonHabercisi.com bünyesine kattık. Trabzon’da Bugün adlı haber sitesinin isim hakkını da satın aldığımızı belirtirken oraya girecek olan okuyucuların bu siteye yönlendirileceğini de özellikle vurgulamamız gerekiyor. Gücümüze güç katma yolunda adım adım ilerlerken siz okuyucularımızın da bizlere desteği ve haber ihbarları bizler için çok önemlidir. Kıymetli okuyucularımıza destekleri için teşekkür ediyor bundan sonra da sizlere daha iyi hizmet için çalışmalarımıza devam ettiğimizi belirtmek istiyoruz.

15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİ İÇİN YAPILAN ŞAŞIRTTI!
15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yaşanan süreci ve Türk Milletinin kahramanlık destanını unutturmamak adına hem hükümet hem de STK’lar bu konuda çalışmalar yürütüyor. Kimi zaman konferanslar düzenliyor kimi zaman fotoğraf sergileri açılıyor, kimi zaman paneller kimi zaman da gösteriler yapılıyor. Fakat bu anlamda en sıra dışı yapılan ise 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için hatıra parası basılması oldu. Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a 15 Temmuz şehit ve gazileri için basılan hatıra parayı taktim etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Bakanlar Kurulu Toplantısı öncesi gerçekleşen kabulde Başbakan Binali Yıldırım da hazır bulundu. Bu paraların sadece hatıra olarak mı yoksa piyasaya sürülüp sürülmeyeceğiyle ilgili ise herhangi bir bilgi kaydedilmedi.CUMHURİYET’E OPERASYONA TRABZON’DA KİMLER TEPKİ GÖSTERDİ?
Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonların ardından ülke genelinde şehrin meydanlarında ve gazeteciler cemiyetlerinde açıklama yapan başta CHP’liler olmak üzere HDP, Birleşik Haziran Hareketi mensuplarının basın açıklamasının bir benzeri de dün Trabzon Meydanında gerçekleşti. CHP PM Üyesi İdris Akyüz’ün, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’ün de katıldığı basın açıklamasında en dikkat çeken nokta ise alanda yaklaşık 75-100 arasında kişi vardı ve polis sayısı da nerdeyse bu kadardı. Her kişiye bir polisin düştüğü bir basın açıklamasını da biz uzun zamandır görmüyorduk. Akyüz de zaten basın açıklamasına girişte buna dikkat çekerek “Bu bir basın açıklaması güvenlik güçlerimiz için sorun olmasın” diyerek gerekli yerlere gerekli göndermeyi yaptı. Basın açıklamasına katılanlar ellerinde Cumhuriyet gazetesi taşırken meydandaki vatandaşlara da dağıttı. Akyüz ve beraberindekiler daha sonra Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyet ziyaretinde Cemiyet Başkanı Yusuf Turgut ve ekibi hazır bulunurken Turgut’un Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonlarına dair değil de Trabzon basınının gücüne dair açıklamalar yapması dikkatlerden kaçmadı. Bu arada vatana ihanet eden gazeteci dahi olsa affı söz konusu değildi ve gereken yapılmalıdır. O yüzden biz bu operasyonlara basın mensubu gözüyle değil Türkiye Cumhuriyeti sevdalısı bir gözle bakmaktayız. Ülkemizin bu konudaki adaletine de güvenimiz tamdır. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434