02 Aralık 2016 Cuma 09:53
Davulun Sesi 02.12.2016

VALİ YAVUZ HAVALİMANINDA KİME NİYE BAĞIRDI? 


Trabzon dün iki bakanı birden ağırladı. Önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ardından da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon’a geldi. Berat Albayrak’ın gelişi öncesinde ise Havalimanı VİP girişinde Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un, Trabzon Büyükşehir Belediyesi personellerine bağırması ve tepki göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Vali Yavuz makam aracıyla geldiğinde VİP girişinde Büyükşehir Belediyesine ait araçlar vardı ve Vali Yavuz biraz geride indi. İndikten sonra ilk önce kendi personellerine sonra da Büyükşehir Belediyesi personellerine en sonda Havalimanı personellerine çıkışan Vali Yavuz, “Bu araçlar kimin? Benim aracımın çekeceği yere kim çekti?” diyerek sorular sorması çevredekilerin dikkatinden kaçmadı. Vali Yavuz normalde sıcakkanlı ve iletişimi kuvvetli bir bürokrat fakat böyle bir çıkışta bulunması şaşırttı. Vali Yavuz’un çıkışının ardından da her şey olması gerektiği şekilde oldu fakat o tepkiler çok da hoş olmadı.ADAMI OLANIN VATANI OLMAZ! 

Adana’da geçtiğimi gün yaşanan felaketin ardından cemaat yurtları ve cemaatler konusu gündeme geldi. Kamuoyunda çokça tartışıldı ve tartışılmaya devam ediyor. Konuya ilişkin MHP’li iş adamı Hüseyin Kıran da şu açıklamaları yaptı: “Tarikat ve Cemaatlerin, Vakıf ve Dernek'ler de dahil kursları, Yatılı Yurtlar okullarının hepsi kamulaştırılsın, hepsi Devlet elinde olsun. Kur-an Kurslarının hepsi Devlet'in olsun ve Din ve Kur-an eğitimi tamamen Devlet eli ile olsun. Hem bu sayede Tarikat ve Cemaatler arası Kutuplaşma ve Cepheleşmede ortadan kalkar.  Bu sorunun ne kadar büyük bir sorun olduğunu artık anlayalım.  3 Milyon mülteciyi bakan Türkiye, Türk ve İslam Aleminin Geleceği olan çocuklarımızı, Tarikat ve Cemaatlerin eline bırakmamalı.  Bir Cemaat yapılanması olan Feto'nun ülkeye yaptıkları ortada. Adamı olanın Vatanı olmaz. Tarikat ve Cemaatlerin Liderlerine olan bağlılık Vatan ve Millet sevgisinden öteye geçmiş durumda. Bu guruplarda Vatan sevgisi O ADAM 'a (tarikat veya cemaat lideri ) olan sevgide sonra gelir ya da hiç yoktur. Sonuç olarak FETO örneği ile de durum ortada.”AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIKLARINDA O KÖŞELER YAPILMAYA BAŞLANDI!

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetleri ve geldiğimiz noktada Türk Milletinin vatanına ve devletine sahip çıkması tarihi bir destan olarak gelecekte anlatılacaktır. Bu konuda AK Parti 15 Temmuz’u unutturmamak için çalışmalara devam ediyor. Fotoğraf sergileri, paneller ve konferansların ardından AK Parti şimdi de İl Başkanlıklarına talimatı verdi. AK Parti Trabzon İl Başkanlığı kontrolünde İlçe Başkanlıklarına 15 Temmuz köşesi yapılmaya başlandı. Hain darbe girişimi gecesini ve sonrasında yaşananları anlatan fotoğrafların olduğu köşe şu anda Ortahisar, Maçka, Beşikdüzü ve Şalpazarı’nda var. Konuyla alakalı bilgisine başvurduğumuz AK Parti Trabzon İl Teşkilat Başkanı Uğur Aydın, “15 Temmuz köşelerini bütün ilçe başkanlıklarımızda yapmaya başladık. O haince darbe girişimini ve demokrasi nöbetleri sürecini unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi. 

DOLARINI BOZDURANA SÜRMENE BIÇAĞI HEDİYE!

Ülke genelinde ve şehrimizde son günlerde bir dolar bozdurma kampanyasıdır devam ediyor. Öyle ilginç kampanyalar yapılıyor ki görenler şaşırıyor fakat bunu gören ekonomik anlamdaki alt tabakada bulunanlar sadece gülüp geçiyor çünkü dolarları yok. Bir ilginç kampanyaya da Sürmene’de rastladık. Sürmene bıçakları satan bir dükkanınsahibi ‘500 dolar bozdurup bozdurduğuna dair belgesini getirene’ bıçak hediye ediyor. Dükkanın sahibi Atakan Berk adında bir esnaf ve ‘Biz de kendi çapımızda küçük bir esnaf olarak bu kampanyaya destek olmaya çalışıyoruz. Bu ülke bizim, bu vatan bizim ve bu devlet bizim. Tek derdimiz Türkiye, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’ dedi. Dolar bozdurup gelen var mı diye soracak olursanız, siftahı yapılmış devamı gelir mi bizce gelir. Bu arada bu kapmayanlarla alakalı en revaçta olanı ise yemek ısmarlama olarak da göze çarpmakta. O KAVŞAK YÜZÜNDEN CAMİYE GİRİŞ ZOR OLUYOR! 

Trabzon’da son zamanların en önemli yatırımlarından biri hızlı bir şekilde ilerliyor fakat yarattığı mağduriyette mahalle muhtarı tarafından dikkatlerden kaçmadı. Akçaabat Yıldızlı ilçesinde yapımı devam eden Yonca Kavşak nedeniyle mahallede bulunan birçok devlet kurumuna giriş çıkışlarda sıkıntı yaşanıyormuş. Konuyla alakalı açıklama yapan Yıldızlı Mahallesi Muhtarı Ufuk Can, “Mahallemizde yapılan yonca kavşak projesi yağmur çamur demeden ilerliyor gerçekten büyük bir yatırım yalnız merkezin girişi çıkışı mezarlıklarımıza, camimize, postanemize, sağlık ocağımıza giriş ve çıkışlar çok zor bir hal aldı yetkilerimizden ricamız lütfen projelerimizi uygularken bir medeniyeti öldürmeyelim” dedi. 
 


TRABZON’DA VATANDAŞ ARTIK O KURUMA GİTMEK İSTEMİYOR!

Geçtiğimiz günlerde bu sayfada yazmıştık fakat yazdığımız sorunla alakalı hiçbir yetkili parmağını kıpırdatmadığı gibi vatandaşlarımız ihbar hattımız üzerinden onlarca yazı yazdı ve arayan da oldu. Ülke genelinde 10 ilde uygulanan yeni kimlik başvurularıyla alakalı Trabzon’da yoğun bir talep var fakat Nüfus Müdürlüğü bu talebi karşılamada eksiksiz kalıyor. Ortahisar İlçe Nüfus Müdürlüğünde yaşanan yoğunluktan dolayı artık vatandaş buraya gitmek istemiyor. Konuyla alakalı sorduk soruşturduk ve araştırdık İlçe Nüfus Müdürü de yakınındakilere ‘Ne yapalım personel yok’ diyormuş. Fakat vatandaşlar olan personelin de işini tam anlamıyla yapmadığını iddia ediyor. Bakalım Sayın Valimiz Yücel Yavuz herhangi bir teftiş de veya yaptırımda bulunacak mı?

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434