04 Kasım 2016 Cuma 09:00
Davulun Sesi 04.11.2016
TRABZONSPOR’UN REKLAM FİLMİNİ ÇEKEN ŞİRKETİN ÇIKARDIĞI İŞLER! 
Trabzonspor Kulübü ve QNB Finans Bankası dün Akyazı Stadyumunda reklam filmi çekimlerine başladı. Biz de gittik yerinde gördük ve oldukça kalabalıktı, bordo mavili taraftarlardan özellikle genç kesimi gelmişti. Reklam filmini çeken Böcek Yapım Şirketi reklamda yer almak isteyen oyunculara bir muvafakatname imzalatıyordu. Böcek Yapım’ın kurucusu ve Trabzonspor’un reklam filminin yönetmeni Ömer Faruk Sorak’ı araştırdık ve geçmişte çok güzel işlere imza attığını gördük. Kenan İmirzalıoğlu’yla Vestel’in Cem Yılmaz’la İş Bankasının, İbrahim Kutluay’la o efsane ‘Gazoz olma efsane ol’ reklamının, Nescafe’nin, Rocco’nun, Derımod’un, Koçtaş’ın, Lipton’un, Akbank’ın ve onlarca firmanın reklamı Böcek Yapım tarafından yapıldı. Reklamlar yayına girdikten sonra da çok konuşuldu ve Trabzonspor’un reklam filmi de muhtemelen bu şekilde olacak ve uluslar arası arenada yayınlanacak. Trabzon’umuza ve Trabzonspor’umuza hayırlı olsun. ÖNCE EMNİYETİ SONRA VETERİNER HEKİMLERİNİ
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta dün Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü görevine gelen Ahmet Hakan Arıkan’ımakamında ziyaret etti. Ziyarette Trabzon şehir merkezinde son zamanlarda artan silahlı kavga olayları ve şehrin asayişi ele alındı. Arıkan, bu sorunun çözümünde şehrin dinamiklerinden destek beklediğini de ifade ederken Revi ve Balta ise şehrin menfaatleri doğrultusunda destekçileri olacaklarını ifade etti. İkili Emniyeti ziyaretin ardından yakın zamanda Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı  Erol Saygın’a da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti Trabzon’da yarından itibaren Kasım Ayı İlçe Danışma Meclisi toplantıları da start alacağını öğrendik. Revi, tüm vekillere ilçe ilçe danışma toplantıları için program yazarken kendisi de bu programlara katılacak diye kaydedildi. ARAKLI’DA HEYELAN BÖLGESİNE İLK GİDEN KİM OLDU? 
Trabzon coğrafi şartlar nedeniyle sel ve heyelanın sıkça yaşandığı şehirlerden biridir. Dün Araklı Yeşilyurt Mahallesinde heyelan yaşandı. Bölgeye ilk giden ise Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi oldu. Ayağına çizmesini giyen Çebi işi gücü bıraktı ve direk Yeşilyurt’a gitti. Çebi’ye eşlik eden ise Yeşilyurt Eski Belde Belediye Başkanlığı yapmış olan Araklı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Kalaycı oldu. Çebi, heyelan bölgesinde incelemelerde bulunduktan sonra mahallede yaşayanlarla tek tek konuştu ve şikayetini aldı, ortaya çıkan zarar neyse notlarını aldı. Bazı talepler için hemen telefonuna sarıldı ve gerekli yerleri arayarak ayaküstü vatandaşına hizmetini yerine getirdi. Çebi, Araklı Belediyesine ait iş makinelerini de heyelan bölgesine getirtirken ihtiyaç halinde de Büyükşehir Belediyesinden araç getirtebileceğini mahalle sakinlerine dedi. Kısacası Çebiyaşanan heyelan ve sonrasındaki krizi resmen fırsata çevirdi ve hanesine bir puan daha yazdırdı. CHP’Lİ O İSİM BAKIN NEYE ŞAŞIRDI KALDI! 
Ortahisar Belediye Meclisi toplantıları tüm hızıyla devam ederken bazen sıra dışı olaylar da yaşanıyor. Bunlar çoğunlukla CHP ve MHP sıralarındaki meclis üyelerinin çıkışlarıyla oluyor. Dün de Ortahisar Belediye Meclisinde 2015 yılı Sayıştay Teftiş Raporu okundu. Raporla alakalı açıklamalar yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i takdir eden ise ilk olarak CHP Ortahisar Belediye Meclisi Üyesi Turgay Şahin oldu. Şahin, “İlk kez Sayıştay raporunun meclise sunulduğuna şahit oldum. Ben 7 yıldır meclisteyim ilk kez böyle bir şey gördüm. Teşekkürler Sayın Başkan. Şeffaf yönetim bizleri de vatandaşları da memnun ediyor” dedi. Başkan Genç ise bu çıkış sonrası “Belediye Başkanı Hukukçu olunca bu normal bir şey.” diye cevap verdi. Biz de basın camiasında yer aldığımız günden itibaren ilk defa böyle bir şey gördük ve açıkçası şaşırmadık değil.  OrtahisarBelediyesine ve Başkan Genç’e biz de bu şeffaflıktan dolayı Trabzon kamuoyu adına teşekkür ediyoruz. BAŞKANLIK GELMEZSE TÜRKİYE BÖLÜNÜR MÜ? 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son zamanlarda gündemde olan Başkanlık sistemiyle alakalı ‘Başkanlık gelirse Türkiye Bölünür’ demişti ve bunun üzerine AK Parti Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım ise Başkanlık sistemi gelirse Türkiye bölünür diyorlar. Asıl başkanlık gelmezse Türkiye'nin bölünme riski var. Hiç kimse başkanlık, eyalet sistemini getirecek, başkanlık bölünme getirecek diye tezviratlarda, yalan yanlış beyanlarda bulunmasın” diyerek Kılıçdaroğlu’na cevap vermişti. Peki vatandaşlarımıza sormak gerekir ‘Başkanlık gelirse Türkiye bölünür mü?’ AK Partili olanlar Genel Başkanları gibi mi düşünüyor veya CHP’li olanlar Genel Başkanları gibi mi düşünüyor veya MHP Genel Başkanı Bahçeli gibi MHP’liler de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye başkanlık için destek veriyor mu? Bu soruların cevabı normalde sosyal medyada çok dile getirilirdi fakat bu ‘başkanlık’ sistemi çok dillendirilmedi. Bu arada hatırlatmakta fayda var Devlet Bahçeli dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la özel bir görüşme yaptı. Yorum kamuoyunun. O BAKANLARA TRABZON EKİBİNDEN ÇIKARMA 
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Ankara’da mesaisini geçirerek Trabzon’la alakalı projeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Cora dün ilk olarak TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren’le birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Bu ziyarette "Yatırım Adası" , "İnovasyan Merkezi", "Şehir Tiyatrosu ve Opera Binası ", "Şehir Cami Projesi", "Santa Turizm Yolu" projeleri üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Cora daha sonra Bakan Soylu’nun uygun görmesiyle birlikte Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Adnan Günnar’labirlikte ilk önce Bilim ve Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü ardından TOKİ Başkanı Ergün Turan’ı ziyaret eti. Bakan Soylu’yla konuşulan projeler de bu açıdan muhataplarıyla bire bir görüşülmüş oldu. AK Parti Trabzon ekibi Ankara’da projeleri yakından takip ederek kamuoyundan takdir toplamaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 04.11.2016 09:34

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434