07 Kasım 2016 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi 07.11.2016
AK PARTİ TRABZON’DA HESAP KİTAP ERKEN BAŞLADI 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığında olası bir erken ve genel seçimle birlikte yeni yılda başlayacak olan İl ve İlçe kongreleri öncesi hesap kitaplar el altından başladı desek yanılmış olmayız. İl Başkanı olmak isteyen, İlçe Başkanı olmak isteyen, Milletvekili olmak isteyen, Belediye Başkanı olmak isteyen veya teşkilat içerisinde görev almak isteyenler şimdiden derin kulislere başladı. Bizler de Ankara’dan edindiğimiz bilgiler ışığında size mevcutların ne için arka planda çabaladığını belirteceğiz. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tek derdi şu andaki bakanlığı ve hiçbir ince hesabı yok Sayın Bakanımız işine odaklanmış durumda. Milletvekili Muhammet Balta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla biliniyor fakat olası bir erken genel seçimde vekil adayı gösterilmeme iddiası var. Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu göreve seçildikten sonra en çok yıpratılan vekil diyebiliriz, sosyal medyayı çok aktif kullanmasından dolayı da eleştirilen Köseoğlu’na en çok eleştiri terör örgütü FETÖ’nün bankası olan ve şu anda TMSF’ye devredilmiş olan Bank Asya’nın zamanında avukatlığını yapıyor olması. Köseoğlu için bu ciddi bir handikap olarak göze çarpıyor ve adaylığında etkisi olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nunda AK Parti’de artık bir etkisi yok. 

Milletvekili Adnan Günnar yeri en garanti olan vekil olarak görünüyor, eski İl Başkanı olması ve teşkilatla arasının iyi olmasından dolayı. Milletvekili Salih Cora en çalışkan vekiller arasına girmiş durumda fakat kız kardeşinin FETÖ ile bağlantısı çıkmasından dolayı olası bir erken seçimde bu sebepten dolayı çizik yiyebilir diye konuşuluyor. İl Başkanı Haydar Revi için ise konuşulan ya başarısı taçlanacak vekil olacak ya da sen devam et sadece yönetimini ve ilçe başkanlarını değiş diyecekler. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise bir dahaki dönem için şimdiden hazırlıklarına inceden başlamış durumda vekillik için kulis yapanlar yanılıyor Orhan başkan Büyükşehir’i bırakmaz fakat genel merkez bıraktırabilir mi bilemiyoruz. Bir dahaki yazımızda İl Başkanlığı için uğraşanları ve İlçe Belediye Başkanlarının Ankara temaslarını ele alacağız. 
BELEDİYE BAŞKANINDAN ÖĞRETMEN ADAYINA AÇIK DESTEK!

Geçtiğimiz günlerde bu sayfada Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in bir üniversite öğrencisinin inek otlatmaya çıktığına dair sosyal medya paylaşımını sizlere aktarmıştık. Yazıyla alakalı Tonya Belediye Başkanlığından teşekkür gelirken Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel dün de bir öğretmen adayıyla bir araya geldi. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi olan Mehmet Gücesan’ı inek otlattığı merada ziyaret eden Beşel onunla hem dertleşti hem de açıktan destek verdi. Hem okuyup hem de tabiri caizse çobanlık yapan Gücesan’la alakalı paylaşımda bulunan Osman Beşel, “Hafta Sonu mahallesinde inekleri otlatmaya çıkaran Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi yani yarınlarımızı yetiştirecek olan öğretmenimiz Mehmet Gücesanevladımızı tebrik ediyor, yetiştiren aileyi kutluyorum.” ifadelerini kullandı. Sayın Osman Beşel’i bu anlamlı ve farkındalık yaratan davranışından dolayı kutluyor ve diğer belediye başkanlarının da buna benzer mücadele içerisinde olanlara destek vermelerini ve farkındalık oluşturmalarını beklediğimizi ifade ediyoruz. AHMET AĞAOĞLU TRABZONLU BELEDİYE BAŞKANINI MİSAFİR ETTİ

Trabzonlu iş adamı Ahmet Ağaoğlu ile samimi ilişkiler içerisinde olan Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu geçtiğimiz gün Antalya’da Ağaoğlu’nun misafiri oldu. Bilindiği üzere Yomra Belediye Başkanı Sağıroğlu ilçede dolgu alanı oluşturup bu alanda golf sahası yapmak için girişimlere başlamış ve epey de mesafe almıştı. Bu konuda Ağaoğlu’ndan açık olarak destekte alan Sağıroğlu bu sefer THY’nin sponsor olduğu Golf Turnuvasını izlemek üzere Antalya’ya gitti. Ağaoğlu’nu özel davetiyle turnuvayı izleyen Sağıroğlu sonrasında Trabzon’a döndü. Sağıroğlu Antalya’ya gezisinde Ağaoğlu’yla hem ilçesine yapmayı düşündüğü golf sahasıyla alakalı görüştü hem de Trabzonspor üzerine derin bir sohbet gerçekleştirdi. Sağıroğlu iş adamlarıyla olan sıcak temaslarıyla Yomra’yı Trabzon’daki ilçeler arasında ön plana çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor. 
TRABZONSPOR’A YAPILAN HAKSIZLIĞA İL BAŞKANLARI NE DEDİ?

Başlığa baktığınızda zannedebilirsiniz ki Trabzon’da AK Parti, CHP ve MHP İl Başkanları Trabzonspor Beşiktaş maçı sonrası herhangi bir açıklama yaptı. Trabzon’a karşı yapılan haksızlığa Milletvekilleri bir şeyler dedi Belediye Başkanları bir şeyler dedi fakat İl Başkanlarının hiçbirinden bir ses çıkmadı. AK Parti İl Başkanı Haydar Revi her zamanki gibi sessizliğini koruyor. Her konuya açıklama yapan CHP İl Başkanı Turgay Güngör’den bir ses çıkmaması bizleri şaşırttı. Telefondan demeç vermeyen MHP İl Başkanı Nihat Birinci mesela bu konuyla alakalı yazılı bir açıklama yapmadı veya yaptıysa da bize ulaşan veya bizim gördüğümüz bir şey yok. Gören varsa uyarsın. Haksızlığa uğradığımızda top yekün tepki gösteremezsek bu haksızlıklar devam eder. Şöyle de diyebiliriz aslında bu haksızlıkta üç beş gün sonra unutulur ya da maçın hakemi Mete Kalkavan’a biri tepki gösterir şiddetli o zaman onu kahraman ilan eder siyasilerimiz ve adı sokağa verilir sonra kaldırılır ya da heykeli dikilir. Ne diyelim yarına unuturuz hep birlikte herhalde. 

 

KTÜ TIP’TA ŞOK İDDİA “REFERANS VERMEZSEK ÇOK BEKLERİZ!” 

KTÜ Tıp Fakültesinin acili yenilendi fakat işleyişte ve poliklinikte sıkıntıların bitmediği iddia ediliyor. Konuyla alakalı vatandaşlardan bizlere birçok şikayet geliyor, bu şikayetlerden biri de dün CHP İl Başkanvekili Celal Akaç’tan geldi. Akaç hem siyasi iktidara gönderme yaptı hem de KTÜ Tıp Fakültesinin içler acısı durumunu özetledi. Annesiyle hastanede üçüncü gününde olduğunu belirten Akaç, “Üçüncü güne girdik, tıp acilindeyiz, annem ile. Kendimizi bir ünitenin hastası yapamadık. Servislerde yer yok, gerekçe bu. Araya giren, Hoca'dan referanslılar Hariç tabi ki. Biz Normal vatandaş olarak sıramızı bekliyoruz. Referans'ta vermeyince çok bekleriz, anlaşılan.” diyerek iddialı sözler etti. Konuyla alakalı İl Sağlık Müdürlüğü veya Hastane yetkililerinden bir açıklama veya bir girişim olacak mı bekliyoruz. Akaç ailesine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Son Güncelleme: 07.11.2016 09:45

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yokartık 1 yıl önce

Kimse umutkanmasın. Yalandan kendine minder ayarlamasın. OFG için Beyazıt Fatih hattında yerleşik cemaatlerin hatırına üzerini çizdiği OFG ye hele de Akkaya ya bir kez daha yol veren Reis in halen OFG ye yeniden BSB lığı vereceğini düşünenlerin aklına sasarim. Yani Milletvekili, ya da Sağlık Bakan Yardımcısı icin niyeti tutar belki. Recep Akdağ ın etkisi bu kadardi. Reis gel sehir hastanelerive. Sağlık reformlarını kaldığın yerden devam ettir der. İşte vekillik ve saglik kom baskanligi ya da direkt baksn yardımcısı. Nokta.

banner434