08 Temmuz 2017 Cumartesi 08:30
Davulun Sesi 08.07.2017

BIRAKIN DA GÜNEŞİ SOLDURMAYIN!
Şenol Güneş yine tartışma konusu olmaya devam ediyor. Güneş’i savunanlar olduğu gibi onu yermeye ve eleştirmeye de devam edenler var. Trabzonspor’da olduğu gibi Beşiktaş’ta da başarılarına devam eden Güneş’e anlamlı destekler geliyor. Trabzonspor camiasının önemli ismi Şükrü Küleyin de Güneş’le yakın arkadaştır ve bakın bu konu hakkında ne dedi: “Şenol Güneş; Camiamızın içinden çıkmış Türk futboluna damgasını vurmuş bir değeridir. Kendisi profesyoneldir bunun gereğini yapmak mecburiyetindedir. Duygusallığa gerek yoktur. Doğduğu topraklara varolduğu armaya sevgiyle bağlıdır burda sorun yoktur. Yalnız; Kimsede ondan doyduğu yere ihanet etmesini beklemesin.
Lütfen beyler; Bırakında güneşi soldurmayın arada bir bulut şimdilik dursun.
Bellimi olur; Bir rüzgar esti mi belki yeniden ait olduğu yerde doğar.”

VAR MI BİR BABAYİĞİT?
Trabzon’da geldi yine çay ayları veya fındık ayları gibi tabirler kullanılır sizler de az çok bilirsiniz. Son yıllarda ise yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte geldi yine trafik ayları deniliyor. Şehir nüfusu ikiye katlanınca hal böyle oluyor ve bütün görevliler veya yetkililerin eli kolu bağlı. Bakın şehir merkezine sadece mesai saatleri bitiminde değil günün her vakti sıkıntılı. Trafik polisi yok mu diyebilirsiniz? Var da ne oluyor çok da işe yaradığını söyleyemeyiz. İstediğiniz kadar yol yapın ya da güneye açılın fark etmez şehir merkezini değiştiremezsiniz ve bir de en önemlisi toplu ulaşım anlayışı vatandaşta oturtulmalı. Yoksa bu şehirde trafik de ayrı sıkıntı oto parkta ayrı sıkıntı olacaktır. Toplu ulaşımda dolmuşlara bırakılamayacak kadar önemli ve gerekli. Şimdi soruyoruz var mı bir babayiğit bu şehrin trafik sorununu ve otopark sıkıntısını çözebilecek.AH BİR AKSA-MASA!
Trabzon’da trafik sorunu kadar elektrik sıkıntı da her nedense bu devirde bile devam ediyor. Özellikle ilçe merkezlerinde ortaya çıkan bu sorundan ise AKSA sorumlu tutuluyor. Vatandaşlar ve esnaflar kontrollü veya kontrolsüz bir şekilde elektrik kesintilerinin maddi ve manevi zarara neden olduğunu söylerken hem belediye başkanları hem de siyasi iradeden bu konuda net bir irade bekliyor. AKSA’ya tepkileri dile getirmekten de kendilerini alı koymayan vatandaşlar en son çare olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a bile çıkmayı düşündüklerini belirtti. Kış ve Yaz mevsimlerinde aşırı sıcaklık veya soğukluk sonrasında AKSA her zaman olduğu gibi yine aksıyor ve vatandaş da haliyle çileden çıkıyor. Alt ve Üst yapı sıkıntılarından dolayı AKSA’ya tepkiler haklıyken bu yapıların ne zaman yenileneceği veya güçleneceği ise merak ediliyor.AK PARTİ DEĞİL CUMHURBAŞKANLIĞI YAPACAK!
Trabzon Valisi Yücel Yavuz son günlerde sessiz ve kabuğuna çekilmiş durumda basın da vatandaş da bunun farkında. Vali Yavuz bu sessizliğini bozdu diyebiliriz ve dün yardımcılarıyla kurum müdürlerini toplayarak 15 Temmuz hain darbe girişimi yıl dönümünde yapılacak olan etkinlikler için toplantı gerçekleştirdi. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde 15 Temmuz’un ruhuna, manasına ve maneviyatına uygun olarak “15 Temmuz Şehitleri Anma,Demokrasi ve Milli Birlik Günü” adıyla 81 ilde düzenlenen etkinliklerle ilgili Trabzon’da da hazırlıklar yapılıyor. Valimiz Yücel Yavuz başkanlığında Valilik  B Toplantı Salonunda '15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcıları ile ilgili kurum yetkilileri katıldı. 15 Temmuz Şehitleri Anma programı ile ilgili yapılacak faaiyetler ve programlar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.” Valilikten de yapılan açıklamada anlaşılacağı üzere 15 Temmuz etkinliklerini sanıldığı gibi AK Parti değil Cumhurbaşkanlığı düzenleyecek ve AK Parti sadece destek olacak.

TURNUVA BAŞLANGICINDA 2010-11 MESAJI!
Vakfıkebir Trabzonsporlular Derneği ve Vakfıkebir Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 2. Yaz Futbol Turnuvası Karadağ yaylasında yapılan veteranlar arası futbol müsabakası ile start aldı. Vakfıkebir Trabzonsporlular Derneğinin düzenlemiş olduğu organizasyonda kahvaltı yapılarak kemençe eşliğinde atma türkü gösterisi yapıldı. İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta ve Belediye Başkanı Muhammet Balta başlama vuruşu yaparak Karadağ Yaylasında bulunan çim sahada müsabaka düzenlediler. akfıkebir Karadağ yaylasında Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve Dernek Başkanı Hasan Bahadır’ında katılımı ile gerçekleştirilen veteranlar futbol müsabakası ile start alan futbol turnuvası Vakfıkebir Öğretmenevi önündeki suni çim sahadaki grup maçları ile devam ediyor.  Dereceye girenlere sürpriz ödüllerin verileceği turnuvada toplam 4 grup da 16 takımın mücadele edecek. Vakfıkebir Trabzonsporlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Bahadır, ikincisini düzenledikleri turnuvanın geleneksel hale geleceğini vurguladı.

OF’TA O CADDE NİHAYET BİTTİ
Trafiğe kapalı olan Of Yalı caddesinin altyapı ve kaldırım taşlarının yenilenmesi tamamlanarak kullanıma açıldı. Mart ayında başlayan yenileme çalışması, caddenin içme suyu hattı ve parke taşlarının yenilenmesi ile tamamlanırken, caddeye bakan ara sokakların kaldırım taşları da yenilendi. Konu hakkında açıklama yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu;"İlçemizi daha güzel bir yapıya kavuşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımızla cadde ve sokaklarımızı modern ve halkımızın kullanımına uygun bir yapıya kavuşturuyoruz. Halkımıza yönelik olarak başlattığımız tüm çalışmalarımızla Of hizmete, yatırıma doyacaktır. Birlik ve beraberlik içinde yürüdüğümüz zaman aşamayacağız hiç bir engel yoktur. Hedefimiz Of’u yaşanır bir ilçe haline getirmektir" ifadelerini kullandı.


 

Son Güncelleme: 08.07.2017 08:23

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292