08 Ekim 2016 Cumartesi 09:00
Davulun Sesi 08.10.2016
 O BAKAN TRABZON’A GELİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yarın akşama doğru Trabzon’a geliyor. Bakan Eroğlu ayağının tozuyla da DSİ Bölge Müdürlüğünde geniş katılımlı bir toplantı düzenleyecek. DSİ, Orman, Meteeroloji, Çevre ve Şehircilik, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve TİSKİ Müdürlerinin katılacağı toplantıya Bakan Eroğlu Başkanlık edecek ve Valiyle birlikte Milletvekillerinin de katılması bekleniyor.

Bakan Eroğluburadaki toplantıda, Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Eynesil’de etkili olan sel felaketiyle alakalı da gerekli brifingi alacağı ve raporları tek tek inceleyeceği öğrenildi. Bakan Eroğlu toplantının ardından DSİ’de konaklayacak ve sabahında ise Giresun’a ve Rize’ye geçip tekrar Trabzon’a dönecek ve Salı günü ise Trabzon Valiliğini ziyaretle güne başlayıp öğlen saatlerinde Akçaabat’ta toplu temel atma törenine katılacak. AK Parti Trabzon İl Başkanlığını da ziyaret edecek olan Bakan Eroğlu sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesini de ziyaret edip şehre veda edecek. Bakan Eroğlu sık sık bölgeye gelen bir Bakan ve her gelişinde de şehre birçok kazanımı oluyor. Bakalım bu gelişinde neler olacak, bizler de siz okuyucularımız için an be an takip edeceğiz. AK PARTİ'DE O KOLTUĞA KİM GELECEK?

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin adeta sağ kolu olan Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Faik Hacıoğlu geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından İçişleri Bakanlığı Müşaviri oldu. Hacıoğlu, 7 Haziran olsun 1 Kasım olsun ve 15 Temmuz Darbe Girişimi süreci olsun bir çok noktada hep başını taşın altına koydu ve bu görevi çoktan hak etmişti. Bakan Soylu’nun adeta görünmeyen eli oldu, Bakan Trabzon’dayken gölgesinden ayrılmadı ve Bakan’da Hacıoğlu’na güvendi Revi de ve sonuç ortada, yeni görevi hem kendisine hem şehrimize hem de bölgemize hayırlı olsun.

Peki, Hacıoğlu’nun yerine İl Başkan Yardımcılığına kim gelecek? Haydar Revi bu konuda sıkı bir çalışma içerisinde ve Bakan Soylu’yla da istişare içerisinde. Hacıoğlu’nun yerini doldurmak zor olacak fakat göreve gelebilecek isimlerde şunlardan ibaret görünüyor: “Coşkun Şahin, Ahmet Uğur Zihni, Fatih Solak, Kamil Kansız, Murat Çakır, Temel Şükrü Yılmaz” Revi’nin bu isimler üzerinde yoğunlaştığı iddia ediliyor fakat bir başka iddia da şu ki Revi, bu değişimle kalmayıp yürütmede 3 veya 5 Başkan Yardımcılığında da değişim yapabilir. TARİKAT VE CEMAATLER İŞ BAŞINDA MI? 

15 Temmuz 2016, Türk Milletinin kendi tarihini kendisinin yazdığını Dünya’ya gösterdiği günün ve o şanlı direnişin tarihi. O günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı tabi ki de ve hala o gün açılan yaralar sarılmaya devam ediyor. Şimdi size bir iddiadan bahsedeceğiz, bu en çok sosyal medyada paylaşılıyor fakat kahvehanelerde çok konuşulmaya başlandı. FETÖ’cülerden boşalan kadrolara girmek için cemaatler ve tarikatler AK Parti’yi çember içine almış. Şimdi şunu belirtmekte fayda var, AK Parti’nin üst düzey yöneticileri bölgesel anlamda cemaatlere de tarikatlere de bağlılığı devam ediyor. O yüzden bu iddia doğru olabilir. 

Bizden uyarması Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz” Olmaya çalıştığı zaman ortaya çıkan o kanlı tablo ortadadır, geçmişten ders alarak geleceği daha sağlıklı tayin edebiliriz. 

TRABZON’UN AYŞESİNDEN BU KONUDA AÇIKLAMA BEKLENİYOR! 

Trabzon, Büyükşehir diye geçse bile iletişim anlamında ve gündem oluşmasında çok hızlı ve bu manada da küçük diyebiliriz. Haber Merkezimize birçok mail veya WhatsApp üzerinde haber geliyor. Yayın Kurulumuz da bunları değerlendirip gerekeni yapıyor, geçtiğimiz gün gelen şikayet geçmişte de birçok gelmişti ve basında da konu edilmişti. Beşirli Sahili Yürüyüş Yolu, geçtiğimiz gün AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu sabah yürüyüşü yaparken fotoğraf çekip soysal medya hesaplarından paylaşmış ve altına da yazmış ki: “Türkiye'nin en güzel yürüyüş yolu Trabzon'da, Beşirli Sahil'de” Şimdi diyebilirsiniz ki ne var bunda doğru değil mi? Doğru yürüyüş yolumuz çok güzel fakat eksikleri artılarından daha fazla. En başta o yolun kenarında kanalizasyon boruları direk sahile pisliği bırakıyor. O pislik bu şehrin pisliği ve gerekli deşarjla bertaraf da edilebilir fakat nedense bir türlü el atılmıyor.

Ve Ganita’dan başlayıp Akyazı’ya kadar uzanan ki şu anda Gülcemal Projesi çalışması olduğu için yolun bitiş kısmı kapatılmış durumda, birçok noktada kusura bakmayın ama ‘B.k’ kokusundan geçilmiyor. Sadece bu değil bir de aydınlatma sorunu var ki aydınlatılmayan yerler akşamları ayyaşların mekanı oluyor. Şimdi bu yürüyüş yolu mu Türkiye’nin en güzel yürüyüş yolu... Sormak gerekiyor? Bize bu sorunu hatırlatan okuyucularımıza teşekkür ediyor, Sayın Vekilimizin de bu konuyla alakalı gerekli açıklamayı yapacağını umuyoruz hatta açıklamayla kalmayıp gerekli çalışmaların başlatılmasını istiyoruz. BİR MEYDAN PARKI ANATOMİSİ

Bir şehrin özetidir meydanları, Trabzon’da da Atatürk Alanı bu şehre dışarıda gelenler için bir tablodur. Meydan parkında dikkatimizi çeken sorunları yazalım dedik. Öncelikle parktaki taşların bir kısmının yerinden çıkması çok kötü bir görüntü sergiliyor fakat bu konuda bildiğimiz kadarıyla belediyenin eli kolu bağlı ancak bir miting olurda Cumhurbaşkanı veya Başbakan gelirse iyi bir düzenleme yapıldığına şahit olduk. Bir diğer sorun ise güvenlik, alanda çoğu kez tartışmalara bağrışmalara veya ayyaşların ellerinde alkolleri dolaştığına da şahit olduk. Polis yok mu? Var fakat bazen onlarda uğraşmak istemiyor bunu da açıkçası gördük. Bir başka sorun ise Meydan Parkında 3 tane farklı işletme var, iki tanesi özel bir tanesi yakın zamanda olan belediyenin. Belediyenin işletmesi Meclis kararıyla belirlenen fiyatlarla işletildiği için boş yer bulmak çok zor fakat boş yer yok diye hijyenden ödün verilmesi hiç de yakışık değil. Bu arada belediyede 1 lira olan çay hemen yan tarafta 2 lira olması da başka bir şehir de var mıdır? Yoktur yoktur, Trabzon her zamanki gibi kendine özgü olmaya devam ediyor. Meydan Parkı çevresindeki esnafların müşteri avı da terminallerde simsar dediklerimizin müşteri avına benzer duruma gelmesi içler acısı bir hal. Son olarak Meydan Parkı alt kısmında sürekli olarak araçların, çadırların ve benzeri şeylerin bulunması da yetkili mercilere maddi gelir midir yoksa başka bir şey midir? Kısacası, Meydan Parkı eksikleriyle artılarıyla bu şehri bir nebze olsun özetliyor.BİR TRABZONSPOR KLASİĞİ!

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sayın Önder Bülbüloğlu şuanki tablonun kötü olmadığını emin adımlarla ilerlediklerini hedeften sapma olmadığını söyledi ve Scout ekibinin devre arası transfer çalışmalarına başladığını söyledi. Gün boyu haber merkezimize gelen mesajlara istinaden Sayın Bülbüloğlu'na hatırlatmak isteriz; Takipçilerimiz yani Trabzonspor taraftarı tablonun sportif ve ekonomik anlamda hiç iyi olmadığını iyiye de gitmediğini belirttiler ve eklediler, tablo sayın Bülbüloğlunun dediği kadar iyimserse lütfen çıkıp yaptıkları icraatları anlatsınlar taraftarı tatmin etsinler çünkü sokakta sular iyice ısındı. Yönetimden açıklama geliri mi bilinmez ama bizden iletmesi, eeeee elçiye zeval olmazmış.

Son Güncelleme: 08.10.2016 21:55

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434