08 Kasım 2016 Salı 09:00
Davulun Sesi 08.11.2016
TRABZON’DA KANUN MU YOKSA KİŞİLER Mİ ETKİLİ?

Trabzon Meydan Parkında bir kafe işleten esnafın işletmesinin önündeki masaları kaldırmaya çalışan zabıtalara karşı direnişi şehirde gündem oldu. Herkesin dilinde esnafın dile getirdiği iddialar söz konusuydu. Esnafın o serzenişini canlı yayın olarak verenler oldu, fotoğrafını çekip destek edenler de oldu. Peki esnafın iddiaları nelerdi? İşgaliye için izin alan esnaf daha sonra yerini kaldırmaya gelen zabıtaya elinde bıçakla direnerek ‘Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya’ ile görüşmek istediğini ifade etti. Esnaf bazen küfretti bazen kontrolden çıktı fakat şu sözleri çok önemliydi “Kanun sadece bana mı işliyor, ne kadar para istedilerse verdim’ işte bu söz çok önemliydi. Esnafa karşı çifte standart mı uygulandı? Esnaf haklı mı? Eğer haksızsa kaldırımları yolları işgal eden diğer esnaflara neden göz yumuluyor? Esnafın dediği gibi ikili ilişkilerle mi kanunlar işliyor? Sorması ayıp bu şehir de kanun mu etkili yoksa kişiler mi? O esnaf aslında birçok esnafın serzenişini en sert şekilde dile getirdi. Bakalım konunun muhatabı olan isimler bir açıklama yapacak mı?LİSELERDE BOZKURTLAR!

MHP Trabzon’un gençler üzerindeki en büyük etkisidir ülkü ocakları, Trabzon Ülkü Ocaklarına ivme kazandıran Başkan Mihrap Altınışık çok değişik faaliyetleriyle kamuoyuna çıkıyor ve takdiri de topluyor. Geçtiğimiz günde Kavakmeydan Ülkü Ocakları tarafından "Liselerde Bozkurtlar" adlı bir gece düzenlendi. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde düzenlenen geceye MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci, Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık ve çok sayıda ülkücü genç katıldı. Geceyle alakalı açıklama yapan Altınışık, “Kendi özgüvenleriyle bu programı hazırlayan genç bozkurtlarımıza, programda emeği geçen herkese ve katılanlara teşekkür ederim.” dedi. Altınışık, Ülkü Ocakları olarak devlet ve millet esaslı organizasyonlara gençlerimizle birlikte devam ederken her yaştan insana da dokunmaya çalışacaklarını ifade etti.REVİ O VEKİLLE ÖZEL OLARAK NE GÖRÜŞTÜ?

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ile dün İl Başkanlığında özel bir görüşme gerçekleştirdi. Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora İlçe Danışma toplantılarına katılırken Köseoğlu’nun mazeret bildirerek katılmaması dikkatlerden kaçmamıştı. Köseoğlu yurt dışında programlara katılırken en son Trabzonspor’un Beşiktaş ile VodafoneArena’daki maça gitmiş sonrasında Trabzon’a gelmişti. Trabzon’a gelen Köseoğlu’nun ilk durağı İl Başkanlığında İl Başkanı Revi’nin yanı oldu. Yaklaşık 1 saat boyunca Revi’ylegörüştüğünü öğrendiğimiz Köseoğlu son günlerde AK Parti’de gündem olan ihale iddialarıyla alakalı fikir alışverişinde bulundu. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Arzu Yalçınalp’indahil olduğu ihale tartışmalarına en son AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta da CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’i bu iddialar üzerinden sert bir şekilde eleştirmişti. Köseoğlu ve Revi’nin bu yaşanan süreci ele aldığını ve olayın basına yansıtılarak çok abartıldığını ifade ettiklerini öğrendik.TGC YILIN BASIN FOTOĞRAFLARINI TRABZON’A GETİRTTİ!

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2016 yarışmasının ödül alan kareleri Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonuyla, Trabzon Forum AVM’in ev sahipliği ve desteğiyle sergilenmeye başladı. 4 Kasım Cuma günü Trabzon Forum AVM’de açılışı gerçekleşen sergi 13 Kasım tarihine kadar vatandaşlar tarafından gezilebilecek. Bu yıl ilk kez haber kategorileri ile Spor Toto Spor Fotoğrafları iki farklı jüri tarafından değerlendirildi. Yılın Basın Fotoğrafları’na 4 bin 155 kare fotoğrafın katıldığı açıklandı. Sergide ise Haber, Günlük Yaşam, Çevre ve Doğa, Portre, Siyaset, Foto Röportaj, Türkiye’nin Güzellikleri ile Spor Toto Spor Fotoğrafları kategorilerinde ödül alan renkli fotoğraflar yer alıyor. Yarışmanın seçici kurulunda da Reuters’in dünyaca ünlü spor foto muhabirlerinden Kai Pfaffenbach, World Press ve POYİ gibi dünyanın önemli fotoğraf organizasyonlarında ödüller kazanan İsveçli foto muhabiri Paul Hansen ve İsrailli HeidiLevine, Hollanda haber ajansı ANP’nin Türk asıllı fotoğraf editörü Pelin Tatlı, AP’nin Türkiye fotoğraf editörü Yunanistanlı Lefteris Pitarakis gibi yabancı konukların yanı sıra Türkiye’de basın fotoğrafına yön veren isimler yer aldı.Bu anlamlı organizasyonu yapan Trabzon Gazeteciler Cemiyetine çağrımızdır 15 Temmuz Darbe girişimiyle alakalı da fotoğraf sergisi ülke genelindeki fotoğrafçılardan tedarik edilerek yapılabilir.O GAZETECİDEN BOMBA TRABZONSPOR KARİKATÜRÜ

TAKA Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Harun Yavruoğlu çizdiği karikatürlerle çoğu zaman ülke gündemine oturmuştur. Yavruoğlu, Trabzonspor Beşiktaş maçıyla alakalı öyle bir karikatür çizdi ki sosyal medyada başta Trabzonsporlular olmak üzere Trabzonspor’a hak verenlerin çoğu paylaştı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’ihedef alan karikatürde Trabzonsporlu bir taraftar ‘Alın ulan hepsini alın’ diyerek haykırıyor ve önünü açıyor. Demirörenise ‘Ne istediniz de vermedik’ sözüyle karikatür içinde sırıtıyor. Aslında tüm olayın özeti bu karikatürde anlatılıyor tabiki anlayabilene, saygılarımızla. Sayın Yavruoğlu’na ve bu karikatürü yayınlama cesareti gösteren TAKA Gazetesine teşekkürler.GENÇ VE GÜMRÜKÇÜOĞLU ARASINDA DOĞALGAZ TARTIŞMASI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi arasında tabiri caizse hizmet yarışından daha çok laf yarışı dolaylı yoldan devam ediyor. Bilindiği üzere Trabzon’a doğalgaz gelmeye devam ediyor, birçok noktaya geldi fakat bazı vatandaşlarımız almıyor. İşte tam da burada OrtahisarBelediye Başkanı Ahmet Metin Genç, almayana ceza verilsin dedi fakat demez olaydı dün basın toplantısı yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da bu açıklamaya dolaylı yoldan cevap verecerek ‘İşin muhatabı biziz herkes işine baksın’ tarzından cümleler kullandı. Bu arada Gümrükçüoğlu’yla arasında husumet olan CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Mustafa Erdem de diğer CHP’li Meclis Üyesi Cahit Erdem de Genç’e destek veren açıklamalarda bulundu. Bakalım bu tartışma Trabzon’a ne katacak Trabzon ne kazanacak.


 
Son Güncelleme: 08.11.2016 20:36

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292