09 Ocak 2017 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi 09.01.2017

PROVOKASYON MU? TERÖR SALDIRISI MI? YA DA? 

Trabzon olarak Beşikdüzü’nde yaşanan sel felaketinin yaralarını daha saramamışken Sürmene’de yaşanan yangın olayı yüreklerimizi dağladı. Milli Park ilan edilen ve ender rastlanan özelliklere sahip ormanın yok olması her kesimi üzdü ve tepki göstermesine neden oldu. Fakat tepkiler de siyasal düşüncelere dönüşünce ortaya kısır bir döndü çıktı. Bu yangının terör saldırısı olduğunu iddia edenler de oldu, bilerek ormanların yakılıp otel yapılacağını iddia edenler de içki içenlerin çıkardığını iddia edenler de elektrik kablolarından dolayı çıktığını iddia edenler de. Bu iddiaları çürütecek olan ise adli soruşturmanın sonucu olacaktır. Otel veya rant için yapılacak benzeri şeylerin de yapıcısının Katar Emiri olacağı iddia edilmesi trajikomikti. Herkes olayı kendi penceresinden baktı fakat gerçek değişmiyor 20 hektarlık alan kül oldu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı yanan ormanlık alanın tekrardan ağaçlandırılacağını açıkladı. Şimdi Trabzon olarak birlik olup o kül olan alana fidanlar dikip geleceğe dair güzel işler yapmaktır. Dedikoduları bırakıp sahip çıkma zamanıdır. YANGINA MÜDAHALEDE GECİKİLDİ Mİ?

Trabzon’da gündem Sürmene Çamburnu’ndaki yangın ve sonrasında dedikodular fakat bir de gerçekçi olarak olaylara bakanların sorduğu sorular var. Yangına müdahalede gecikildi mi? Öncelikle şunu söylemek gerekir ki şehir merkezine ne kadar uzaksa yangın olan yer o kadar gecikmeli müdahale edilecektir çünkü ilçelerimizde tam anlamıyla kurulmuş bir itfaiye teşkilatı yok. Sürmene’deki yangından önce Düzköy’de bir yangın daha oldu ve ev kül oldu. Aynı şekilde bir benzeri Dernekpazarı’nda oldu. Yani yangına gecikilmesi gayet normal çünkü imkanlar bu kadar. Peki yetkililer neredeydi? Bu sorunun cevabı basit yangını duyar duymaz her biri oradaydı ve kriz merkezi oluşturuldu. Sabaha kadar oradaydılar ve Ankara’yla da irtibata geçildi. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Seyfullah Kınalı, Of, Sürmene Belediye Başkanları ve Kaymakamları oradaydı. Kriz Merkezini Vali organize etti atılacak adımları o kontrol etti. Yetkililer üzerine düşeni yapmaya çalıştı o yüzden kimse yaygara koparmasın ve bundan sonra yapılacaklar için elini taşın altına koysun. HAYVAN BAĞLASAN DURMAZ POLİSİMİZE BUNU MU LAYIK GÖRDÜNÜZ? 

Akçaabat Yıldızlı Mahallesi Muhtarı Ufuk Can sert çıkışları ve ilginç hamleleriyle ayrıca da sosyal medyayı kullanımıyla kamuoyunun takdir ettiği muhtarlardan bir tanesidir. Muhtar Can, sözünüzü esirgemez ve olduğu gibi söyler. Siyaset değil hizmet için uğraşır. Muhtar Can yine güzel bir konuya parmak bastı ve fotoğraflarını da yayınladı. Muhtar, “Burası Akyazı polis kontrol noktası burada bizim canımızı malımızı vatanımızı her türlü tehlikelere karşı polisimiz güvenlik güçlerimiz nöbet tutuyor. Bizler sıcacık evimizde otururken onlara layık görülen barakalar, ayıptır ayıp bu barakalara hayvan bağlasan durmaz. Bunları nasıl polisimize layık görüyorsunuz. Buradan yetkililere sesleniyorum siz burada durur musunuz en kısa zamanda gereğini yapın. Polise saygımız bumudur?” diyerek o barakaların fotoğraflarını paylaştı. 
SAADET PARTİSİNDE TOPLANTI ÜSTÜNE TOPLANTI? NELER OLUYOR? 

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığında son günlerde toplantı üstüne toplantılar yapılıyor. Anayasa değişikliğiyle alakalı referandum için AK Parti, CHP ve MHP Trabzon teşkilatlarında hareketlilik başlarken Saadet Partisinde de aynı hareketlilik başladı. İl Başkanı Cevat Kurt hafta sonu ilk önce İlçe Başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi ardından ise aylık olarak düzenledikleri İl Divan Toplantısı yapıldı. Her iki toplantıda da gündem haliyle referandum oldu. Saadet Partisinin referandumda tam olarak rengi belli değil fakat ağırlık olarak referandumun mimarı AK Parti olduğu için ve bu istek de AK Parti’den çıktığı için hayır diyecekler. Bu konuda İl Başkanı Kurt tek tek İlçe Başkanlarını dinledi ve istişare yaptı. Saadet Partisi Trabzon İl Teşkilatları disiplinleri ve toplantıları katılımlarıyla genel merkezleri tarafından da takdir ve tebrik ediliyor. 
TRABZONLU İŞ ADAMINDAN İLGİNÇ İDDİA! 

Trabzon’un yöresel lezzetlerinden köfteyi ülkemize ve dünyaya tanıtan Nihat Usta’nın sahibi Nihat Aydın geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından ilginç bir iddiada bulunarak bir fotoğraf paylaştı. Aydın, Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu iddia ettiği bir otobüsün sahil yolunda acil şeritte 3 gündür durduğunu söyledi. Kavşağın ve trafik ışıklarının da olduğu yerde otobüsün 3 gündür durmasına anlam veremediğini belirten Aydın, “Bu otobüs Trabzon büyük şehir belediyemize aitmiş bakıldığı zaman gidiyormuş gibi görünüyor ama 3 gün ne yakın oluyor yeşil lambayı geçemedi yani 3 gündür park halinde duruyor.” dedi. Bu konuda yetkili birimler ne yapar ne eder bilemeyiz fakat değişik bir durum değil mi? En işlek yollardan bir tanesinde acil şeritte belediyeye ait otobüs öyle duruyor. Hayır otopark mı yok veya çalındı da oraya mı bırakıldı veya başka bir ihtimal mi var?


Son Güncelleme: 09.01.2017 09:19

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol