09 Temmuz 2017 Pazar 08:00
Davulun Sesi 09.07.2017

AK PARTİ TRABZON’DA  SÜRPRİZ İSTİFA! PEKİ YERİNE KİM GELECEK?
AK Parti Trabzon teşkilatları dün bir anda neye uğradığını şaşırdı. İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz dün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla kongre sürecine girildiğini belirterek şunları söyledi:
“Onurla ve gururla hizmet etmekten büyük şeref duyduğum. Davam, inancım, değerlerim ve tüm ruhumla bağlı olduğum görevimden. Kongre süreclerimizin başlaması ve yaşımın da dolması hasebiyle, il ve ilçe teşkilatlarımda ki kardeşlerimin önünü acabilmek adına genel merkez gençlik kollarımızdan müsade istedim. Kongre sürecleri için görevlendirilecek kardeşimiz en kısa sürede belirlenecek. Yine bir olacağız beraber olacağız. Allah teşkilatımızdan razı olsun. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.” Yılmaz’ın bu açıklaması sonrası onun yerine kim geleceğine dair kulisler yapılmaya başlandı. Öğrendiğimize göre gelecek olan kişi sadece kongre sürecinde görevlendirilecek ve sonrasında yerine kongreyle başka biri gelecek. İl Gençlik Kolları Yönetiminden olması beklenilen isim için adı geçenler Türker Güner, Osman Çelik, Muammer Mazlum ve Sinan Aydın.AYNISI NI AYVAZOĞLU DA YAPAR MI?
İl Gençlik Kollarında böyle bir sürprizin olmasının ardından gözler İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu’na çevrildi. Ayvazoğlu’nun bir dahaki dönem görev alma isteği olmadığı ve Ankara’da görevlendirileceği iddia ediliyor. Ayvazoğlu göreve geldiği günden beri yükselen grafiği ve başarısıyla dikkatleri çekerken 2019 Genel Seçimlerinde Milletvekili Adayı olabileceği bile teşkilatar içerisinde seslendiriliyor. Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’nun yerine milletvekili olacağı söylenen Ayvazoğlu’nun da Yılmaz gibi görevi erkenden bırakarak genel merkezden müsaade isteyip istemeyeceği tartışılırken bir kesim devam eder kongreyle teslim eder diyor bir kesim ise kongreyle dahi bırakmayıp devam edeceğini belirtiyor. Bakalım Yılmaz’ın yaptığını Ayvazoğlu yapacak mı?“GÜNEŞ’E SAHİP ÇIKMADIK VE HEP KOVDUK!”
Kupa Başbakan’da kitabının yazarı olan Hasan Al, son günlerde devam eden Şenol Güneş tartışmalarına dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı ve Güneş’e sahip çıkılmadığını belirtti. Al, “7 şampiyonluğu yaşayan tek isim. Verilen her görevi yüzünün akıyla ve büyük bir beceriyle yaptı... 
Kupa Başbakanda(Recep Tayyip Erdoğan'da) kitabının imza törenine herkes davet edildi. Büyük bir çoğunluk korkudan kaçtı. O fotoğrafın tam orta yerinde yer aldı. Peki biz ne yaptık? 96'da şampiyonluğumuzu çaldılar, kovduk onu. 2004'de şampiyonluğumuzu çaldılar, kovduk onu. 2011'de şikeyle şampiyonluğumuzu çaldılar, kovduk onu. Kısaca adam gibi sahip çıkamadık. Kendini ispat etmesi için onu yollara düşüren bizdik oysa. Şimdi utanmadan, sıkılmadan eleştiriyor, bazı sözlerine kırılıyoruz öyle mi? Hiç kendinizi Şenol Güneş'in yerine koydunuz mu? Empati yaptınız mı? Hem emeğinizi elinizden alacaklar, hem de hırsızların faturasını size kesecekler. Bu kadar ayak oyunları karşısında yıkılmadan ayakta kalabilir miydiniz? Çok az insan başarırdı bunu. Kimi 96'da, kimi 2004' de, kimi de 2011'de atardı havluyu. O yıkılmadı. Mücadele etti ve hak ettiği zirveye geç de olsa yerleşti. Eğer bir suçlu aranacaksa, o Güneş'e adam gibi sahip çıkamayan Trabzonspor camiasınındır.”O YOL İÇİN 4 MİLYON DAHA GELDİ!
Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz yaptığı açıklama ile hem müjdeli bir haber verdi, hem de İçişleri Başkanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.  Başkan Yılmaz açıklamasında şunları söyledi;  “Milletvekilimiz Salih Cora ile birlikte ziyaret ettiğimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya İlçemize verdiği katkılarından dolayı teşekkür ettik. Özellikle, Yavuz Grup Yolunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdikten sonra, devamıyla ilgili destek istedik. Az önce çalan telefonda Sayın bakanımızın sesini duyunca heyecanlandık; Bakanımız bugün de yolun devamı için 4.000.000 (Dört Milyon) TL. daha gönderdiğini müjdeledi. Hayırlı olsun Çarşıbaşı. Minnettarız Sayın Bakanımız Süleyman Soylu” dedi. Bakan Soylu’nun Trabzon için çalışmaları da çabaları da gayretleri de devam ediyor.

O YAPILAR DA TARİH OLUYOR

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgelerinde çok yakın zamanlara kadar haneler dört yapıdan oluşmaktaydı.  Ev, Serender, ahır ve fırın haneyi tamamlayan eklentilerdi. Evler barınak olarak yapılırken, hiçbir mimari özelliği olmayan ahırlar  ise hayvan yiyeceklerinin saklanmasına yönelik olarak inşa edilirdi.  Serenderler ise insan yiyeceklerinin kurutulması, depolanması ve uzun süre korunması için hanenin vazgeçilmez ve mimari özelliği olan ahşap yapılardı. Son yıllarda köylerden kente olan hızlı göç sonucu köylerde nüfus azalmış ve tarım arazileri de fındık bahçelerine terk edilmiştir. Serenderler artık günümüzde kullanılmaz hale gelmiş, bazı köylerde ancak birkaç tane kalmış. Köylerde oturan bazı yaşlı insanların hala serenderden vazgeçemediklerini söylemelerine rağmen Serenderlerin tarih olma sürecinin önüne geçilememekte ancak evlerin önünde nostaljik olarak kaldı.

Son Güncelleme: 09.07.2017 12:10

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292