10 Ocak 2017 Salı 08:59
Davulun Sesi 10.01.2016

TRABZONSPOR’DA NE DEĞİŞTİ DE KADRO YENİDEN DİZAYN EDİLİYOR? 

Trabzon’un sevilen iş adamlarından olan ve Trabzonspor’a gönül vermiş olan iş adamı Lokman Sadıklar, Trabzonsporun devre arası transfer dönemindeki transferlerini sert ve anlamlı sözlerle eleştirdi. Başkan Muharrem Usta ve Yönetimi başta olmak üzere Teknik Direktör Ersun Yanal’ın Trabzonspor’u çökertmek için mi gönderilmiş bir proje olduğunu belirten Sadıklar, “ Proje Yönetimi ve Liderlik ! Proje yönetimi üç topla jonglörlük yapmak gibidir: zaman, maliyet ve kalite. Program yönetimi ise bir daire oluşturmuş, her biri 3 top çeviren ve çevirirken ara sıra toplarını değiş tokuş eden bir sirk topluluğu gibidir.  Proje yöneticileri orkestra şefi gibidir; her biri bireysel notaları ve enstrümanlarında uzman olan ekip üyelerini bir araya getirir. Liderlerinin yönetiminde hepsi aynı tempoyu yakalar. Ya siz, proje misiniz ki maaşlı çalışan,bizirezil eden hocanızı ! tazminatı var UEFA başımızda bir plan dahilinde devam ediyoruz ! diyorsunuz ; peki şimdi ne değişti kadroyu yeniden dizayn içerisinde siniz,gerçekten tüm samimiyetimle soruyorum; GERÇEKTEN SİZ PROJE MİSİNİZ.”

TRABZONSPOR’UN TRANSFERLERİ AK PARTİ’NİN GÜNDEMİNDE!

Trabzonspor’un devre arasında yaptığı transferler şehirde her kesim tarafından konuşuluyor ediliyor ve ele alınıyor. Fakat siyasetçilerin ele alması farklı tepkilere de neden olabiliyor. AK Parti Trabzon’da da Trabzonspor’un transferleri ele alınmış durumda. Bunu sosyal medyada da dile getiren AK Partili yöneticiler siyaset gibi sporda da maharetlerini göstermiş oluyor. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın, Trabzonspor’un Akhisar’dan Rodgella’yı transfer etmesine ilişkin “TRABZONSPOR RODELLEGA'YI MUSTAFA YUMLU VE ARTI PARA KARŞILIĞINDA TRANSFER ETTİ. YİNE ELEŞTİRECEĞİM; ÇÜNKÜ BU KADAR GEREKSİZ, İŞE YARAMAYAN, MALİYETİ KÜLFETLİ YABANCI FUTBOLCULAR DURURKEN 31 YAŞINDAKİ, SEZON SONU SÖZLEŞMESİ BİTECEK BİR FUTBOLCUYA KARŞILIK BU ŞEHRİN EVLADINI VERMEK NE KADAR DOĞRU? BU KADAR VEFASIZLIK OLMALI MI?

Ha Rodellega transferi bugün için sezon ortasında yapılacak en doğru tercih olmakla beraber yönetimin transfer yanlışlarını örtmeye yetmez.” dedi AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da “Bari uğur Demirok verilseydi” şeklinde bir cevap verdi. 

İNGİLİZ BAYRAKLI MONT İLE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANAN BAKAN!

Sarıkamış Harekatı'nın 102. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türkiye Şehitleri ile Yürüyor” adlı yürüyüş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Türkiye'nin dört bir tarafından Kars'ın Sarıkamış ilçesine gelen 7'den 70'e her yaştan yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Törende Ulaştırma Bakanı Arslan’ın giydiği monttaki ‘İngiltere’ (Büyük Britanya) bayrağı dikkat çekti. Bakan’ın İngiliz bayraklı montu sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bakan’ın Sarıkamış şehitlerini anmaya gittiği törende giydiği bayraklı montunun fiyatının ise 1300 euro yani yaklaşık 5 bin Türk lirası olduğu anlaşıldı. Şimdi sormak gerekiyor Türkiye Cumhuriyetinin Bakanı olan birinin Sarıkamış Şehitlerini anarken bu kadar dikkatsizce davranıyor olması affedilebilir mi? İngiliz Bayraklı mont ile şehit anma törenine katılmak. Ayrıca montun fiyatı da dudak uçuklatacak cinsten. 5 bin TL yani yuvarlarsak 3 aylık asgari ücret. Ne güzel dimi? Yorum da takdir de vatandaşların. 

ÖSYM DALGA KONUSU OLDU!

ÖSYM ile her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı öyle ya da böyle bir kez dahi olsun işlem yapmış veya sınava girmiştir. Türkçemizin ince detayları da tabi bu girilen sınavlarda sorulmakta ve vatandaşlar da özellikle Dil kurallarıyla alakalı sorular da zorluk çekmekte fakat ÖSYM öyle bir hata yaptı ki bunu öncelerden de yapıyordu bu sefer sosyal medyada dalga konusu oldu. Sınava girenler bilir, kodlama kağıtları vardır ve orada sınava giren kişilerin bilgileri yazar. İşte bu kağıdın alt kısmında kodlamayla alakalı açıklamalar yazıyor ve açıklamaların birinci maddesinde “Adaydan yada belgeden kopya çekti” yazan kısım var. Dikkatinizi çekti mi bu yazıda bir şey? Ya da yazarken da ayrı yazılmamış. İşte bizim vatandaşımız da bu hatayı öyle bırakır mı. Sosyal medyada çılgınlar gibi paylaşıyorlar ve “ÖSYM’ya kaç kere dedik ama hala öğretemedik” şeklinde yazılar yazıyorlar. Şimdi bu komik fakat trajik olan duruma ilişkin bizim de diyeceğimiz var. ÖSYM gibi önemli bir kurumun sınav kağıdın da bu hata nasıl yapılabilir? Gözden kaçmıştır diyemeyiz çünkü o kağıt en az 5 kişinin kontrolünden geçiyordur. 

CHP TRABZON’DAN YANGINLARLA ALAKALI AÇIKLAMA!

CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç, başta Sürmene Çamburnu’nda olmak üzere Trabzon’un genelinde son günlerde yaşanan yangınlar nedeniyle bir açıklama yaptı. Akaç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Düzköy ve Sürmene ilçelerimizde iki yangın olayı yaşanmıştır. Öncelikle halkımıza çok geçmiş olsun. Can kaybı olmayışı yaşanan olayların teselli noktası, bizim için.  Düzköy, Gürgendağ'dayaşanan yangın olayının yaygınlaşmasında en temel etken , müdahalenin erken yapılamayışı idi. Bu teknik sorun bir an önce yetkili merciiler tarafından ele alınır, umarım. Akçaabat'tan itfaiyenin gelişi , yerleşkelerin yaygınlığı dikkat alındığında en az bir saati bulmaktadır. Özellikle iç bölgelerdeki ilçelerimizde (Şalpazarı, Tonya, Düzköy, Maçka, Köprübaşı, Çaykara, Hayrat) acilen itfaiye birimi oluşturulması bundan sonra yaşanacak olaylara acil olarak müdahale açısından çok önemlidir. Sürmene, Çamburnumevkiindeki yangının başka yönleri ile de tartışılıyor olması, o bölgedeki ıslah çalışmalarının tez elden yapılması, sahanın kamusal niyetli kullanılmaya devamının sağlanması bakımından faydalı olduğunu düşünüyorum. Yangın ile ilgili bilirkişi raporunu beklemekte fayda olduğunu, bu rapora göre de bundan sonraki tedbirlerin kamu görevlilerince alınıp, bu sahanın yeniden halkın hizmetine açılmak amaçlı ıslahının bir an önce yapılması gerektiğini ifade ediyoruz. Bu alanın bir projeye dayalı özel sektöre kiralanıp değerlendirilmesini, konaklama tesisleri yapılmasını da doğru bulmadığımızı, her yeşil alana yapı inşa ederek hizmete açma niyetinden ziyade, doğal hali ile korunmasının daha doğru olacağını belirtmek istiyorum.  Sonuç olarak, yaşanan bu yangın felaketlerinin boyutlanmasının temel nedenlerinden birinin de o gün yaşanan aşırı " rüzgar" olduğu gerçeğini ifade etmemiz gerekiyor.Düzköy , Gürgendağ mahallesindeki yangında da öyle.Ancak, gerek itfaiye teşkilatının konuşlanmasında, gerekse ormanlık sahaların yangınlardan korunmasında bir eksiklik olduğu gerçeğini yaşadık, bu olaylar ile. Alınacak tedbirlerin bu gerçekleri görerek alınması, bundan sonra yaşanması muhtemel sorunların zamanında önlenmesi ve yaşanmaması bakımından önemlidir. Sayın Büyükşehir belediye başkanımızdan, Orman Bölge Müdürümüzden bu konulara ilişkin bir planlamayı bir an önce yapmalarını bekliyoruz.” 

ANKARA’DA TRABZONSPOR BULUŞMASI 

Trabzonspor’un son kongresinde başkan adayı olan iş adamı Celil Hekimoğlu Ankara’da Trabzon ve Trabzonspor’un sevdiği bir isim olan Şükrü Küleyin’in misafiri oldu. Hekimoğlu ve Küleyin sık sık bir araya gelir ve Trabzonspor üzerine konuşurlar. Fakat şöyle de bir durum var Küleyinsadece Hekimoğlu’yla bir araya gelmez. Yeri gelir Başkan Muharrem Usta’yla da bir araya gelmiştir, yeri gelir eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile de bir araya gelir. KüleyinTrabzonspor’a gönül veren ve elini taşın altına koyanlarla sık sık istişarede bulunur, Trabzonsporlu taraftarlar nezdinde de sevgisi ve saygısı vardır. Birçok konuda Trabzonspor’un faydasını düşünür. Bugün bir araya geldiği isim Trabzonspor’la alakalı bir hata yapsa yüzüne karşı söyler ve sözünü de esirgemez. Küleyin ve Hekimoğlu’nun bu buluşmasında da Trabzonspor’un son günlerde yaşadığı transfer süreci ele alındı. Küleyin bu buluşmayı sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı: “Sayın Celil HekimoğluAnkara'da misafirimiz. Konumuz malum ve desteğimiz Trabzonspor'a”

Son Güncelleme: 10.01.2017 12:09

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol