10 Temmuz 2017 Pazartesi 08:00
Davulun Sesi 10.07.2017

TRABZON’DA O FESTİVALDEN NİYE KİMSENİN HABERİ YOK?

Trabzon’da bu yıl birincisi düzenlenen "Uluslararası Kemençe ve Horon Festivalinden” haberi olan var mı? Basın ve kamuoyu ne kadar bilgilendirildi bu festival için? Festivalin açılışı geçtiğimiz akşam KTÜ’de yapıldı katılım iyi sayılırdı fakat şehrin bundan haberi yok? Bu festival ilçelere yayılmış ve Trabzon için önem de arz ediyor fakat yeterince reklam yapıldığı söylenemez. Dün Beşikdüzü yarın Maçka sonra Of ve en son kapanış galası Yavuz Selim Stadyumunda yapılacak. Bursa’da yapılan en büyük horon halkası denemesi de bu festivalde yapılacak. Sadece bunun kalmayacaklar ve yarışmalar da düzenleyecekler. Ama dediğimiz gibi ne basın ne de kamuoyu bu konuda yeterince bilgilendirildi. Valilik, Belediyeler, Kaymakamlıklar ve yetkili merciler bu festivalin tanıtımında sınıfta kaldı. Belki de birincisi düzenlendiği için olabilir ama yazık oldu!PAZAR GÜNLERİNİ O ÇOCUKLARA AYIRDILAR!

AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, kadın ve çocuk başta olmak üzere vatandaşların ruhlarına dokunmaya hayatlarının içine inceden inceye bazen sessiz bazen de sesli bir şekilde girmeye devam ediyor. Bir bakıyorsunuz kadınlarla iç içe bir bakıyorsunuz çocuklarla iç içe, mesai mefhumu Ayvazoğlu için yok ve teşkilatta bunu görüyor takdir ediyor. İşte Ayvazoğlu yine yaptı yapacağını ve birkaç yöneticisiyle birlikte dün yani herkesin tatil yaptığı Pazar gününü kime ayırdı biliyor musunuz? Annesi veya babası olmayan veya olup da kabullenmeyen Sevgi Evlerindeki geleceğimiz olan çocuklara ayırdı. Aldı onlarca çocuğu onlara annelik onlara babalık yaptı ve Pazar günlerinde biz sizinleyiz siz bizim geleceğimizsiniz diyerek onlara moral onlara mutluluk onlara gülümseme verdi. Ayvazoğlu ve ekibine kamuoyu adına teşekkür ediyor ve örnek teşkil etmesi gerektiğini belirtiyoruz.CHP TARİHİNDE BÖYLE BİR KALABALIK GÖRMEDİ Mİ?

CHP’nin dünkü adalet mitingi sayısal anlamda mükemmeldi fakat bu mükemmelliğe gölge düşüren ise CHP’li bazı vekillerin Adalet Mitingi yerine AK Partinin İstanbul mitinglerini paylaşması oldu. Nasıl böyle bir hataya imza attılar inanın akıl ermiyor. Yani bu ya danışman hatasıdır ya da bilerek yapılmıştır. Kalabalığa gelince CHP istediği zaman nasıl örgütleniyormuş bunu tekrardan gösterdi. Adalet yürüyüşü esnasında ortaya çıkan bazı kötü görüntüler ise bu demokratik eylemle sonlanması açısından güzel oldu. Tabi bu mitinge de yürüyüşe de CHP içindeki muhalifler tepki göstermekten geri durmadılar. Kemal Kılıçdaroğlu’nun zamanında bu yürüyüşü yapmadığını ifade edip kendi koltuğu için yaptığını ifade edenler dahi oldu. Mitinge dönersek CHP tarihinde böyle bir kalabalık görmedi mi en çok bu soruldu ve cevap şuydu “Evet böyle bir kalabalığı sadece AK Parti mitinglerinde gördüler!”SURİYELİLERLE DİLENCİLERİ KARIŞTIRMAYIN!

Trabzon’da son yıllarda baş gösteren sorunlardan bir tanesi dilenci çeteleri olarak görülüyor. Bu soruna her ne yapıldıysa çözüm bulunamadı. Suriyeli olduklarını iddia eden fakat Suriyelilikle alakası olmayan kadın ve çocukların şehir merkezinde ve trafik ışıklarında vatandaşı taciz ederek dilencilik yapması çok tartışıldı. Şehir olarak her açıdan tepki gösterildi. Bazen toplanıldı geldikleri yere gönderildi bazen tartışmalar çıktı. Esnaf kovaladı vatandaş fırçaladı derken şimdi konuşulan ise şu bu dilencilerle Suriye’den ülkemize gelmiş olanları karıştırmayalım. Evet çok mantıklı ve geç kalınmış bir durum. Bu işin siyasi tartışması olmamalı ve millet olarak misafirperverliğimizi ve devlet olarak da gerekeni yapma noktasında en ufak bir aksi düşüncemiz olmamalı. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devleti’nin küllerinden doğan ve hala daha Ortadoğu’da Balkanlar’da ve Kafkaslar’da Türkiye’ye Osmanlı gözüyle bakan milyonlarca insan var. İşte bu bakış açısını bozdurmamak ve ona göre hareket etmek gerekir!AK PARTİLİ BAŞKANDAN ADALET MİTİNGİ YORUMU: “DAĞ FARE DOĞURDU!”

AK Parti Trabzon’da çalışkanlığı ve gündemi takibiyle dikkat çeken isim Seçim İşleri Başkanı Bayram Öztürk, CHP’nin Adalet Mitingiyle alakalı dikkat çeken bir yazı paylaştı. Dağın fare doğurduğunu belirten Öztürk, “Yürüyüşün en önemli kısmı Güvenlikti. Çok şükür guvenlik güçlerimiz Provakasyona mahal vermedi. Yürüyüşün miting içeriginde ; Kılıçdaroglu 15 Temmuz'a darbe girişimi demek yerine 20 Temmuz'da Teröristler için ilan edilen OHAL uygulamasına darbe söyledi. FETÖ cülere ve DHKP-C lilere selam gönderdi. Mitingde okuduğu 10 maddeye bakınca ağırlıklı olarak gelecek seçimlere yönelik oy devşirilebilecek kesimlere mesajdan başka birşey yok. Yani anlaşılan o ki bu kadar yaygaranın ardından ; Dağ , fare doğurdu.” dedi. Öztürk’in bu açıklamasına CHP Trabzon’dan bir cevap gelir mi göreceğiz!EL KALDIR EL İNDİR BU MU MECLİS ÜYELİĞİ?

Vatandaş soruyor “Biz oy verdik seçtik bu belediye meclis üyeleri ne yapar?” diyerekten. Çok haklı ve yerinde bir soru? Cidden belediye meclis üyeleri ne yapar toplantılarda el kaldırıp el mi indirirler. Tabi ki de hayır. Meclis üyelerinin bir çoğu belli komisyonlarda görevlidir. Görev verilir ve komisyon olarak hazırlık yapar sonrasında belediye meclis toplantılarında sunum yaparlar. Fakat her nedense basında ve kamuoyunda 3 5 belediye meclis üyesi dışında tanınan edinen yok. Niye yok derseniz çok da sesleri çıkmıyor o yüzden diyebiliriz. Peki kim sesi çıkanlar? AK Parti’den Sait Gürsoy var, Ufuk Hoş var, Salim Kaya var, Faruk Kanca var dikkat çeken CHP’den Turgay Şahin ve Cahit Erdem var ve MHP’den de Davut Çakıroğlu en dikkat çeken ve çıkışlarıyla şehir gündemini belirleyebilen isimler. İyi ki böyle isimler var da belediye meclis üyeleri el kaldırıp indiren insanlar gibi algılanmıyor az da olsa!

Son Güncelleme: 10.07.2017 08:46

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434