10 Ağustos 2017 Perşembe 11:07
Davulun Sesi 10.08.2017

CUMHURBAŞKANINI GÖREMEYENLER VERYANSIN ETTİ!

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti teşkilatı içerisinde çok farklı bir tartışmaya neden oldu. Toplantıya katılım daraltılmıştı ve her AK Partili elini kolunu sallayarak istediği gibi toplantıya giremedi. Eski yöneticiler ve toplantılara sürekli katılanların toplantıya giremediği de sosyal medya paylaşımlarından belli oldu. Giriş kapısında yapılan kontroller sonrası AK Partili görevliler isim listelerinin başında imza alırken bazıları arama noktasından geçti fakat isim listesinden geçemedi işte bu da eleştirilere neden oldu. Ayrıca içeriye giremeyenler toplantıya davet mesajı geldiğini fakat içeri alınmadığını ifade etti.ERDOĞAN TRABZONSPOR’U NEDEN ZİYARET ETMEDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon programı sonrası Rize’ye dönmesi ve ardından Rize’de küme düşen Rizespor’u ziyaret etmesi Trabzon’da içten içe bir rahatsızlığa neden oldu. Erdoğan’ın Trabzon’a gelip de Trabzonspor’a bir ziyaret yapmaması fakat küme düşen Rizespor’u ziyaret etmesi AK Partili Trabzonsporlular tarafından üzüntüyle karşılandı. Rizespor’u ziyaretinde baş etken yeni Gençlik ve Spor Bakanı olan Osman Aşkın Bak’ın olduğu ifade edildi. Bak’ın Erdoğan’a Rizespor’u ziyaret edelim teklifinde bulunduğu fakat Trabzon’da kimsenin Trabzonspor’u ziyaret edelim teklifinde bulunmadığı belirtildi. Doğru yalan bilemeyiz fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzonspor’u ziyareti olabilirdi.TRABZON’UN SPOR KULÜBÜNDE İLGİNÇ ADET

Ofspor Başkanı Olcay Saral, alt yapıya gereken önemin verilmesi noktasında ve Ofspor’ya yatıp kalkması anlamında her kesimin takdirini ve desteğini kazanmaya devam ediyor. Saral, alt yapıya kazandırdıkları genç yaştaki yeteneklerin saçlarını kestiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Altyapıdan oyuncu çıkmıyor mu ?" sorularına cevabım "12 yaşında aldığımız çocukları büyütüyoruz" olurdu. 17 yaşındaki Murat Özbalta ve 18 yaşındaki Miraç Türkyılmaz ilk kez Profesyonel takım kamp kadrosuna dahil edildiklerinde "Adettir, saçlar kesilebilir" dediğimde "istersen kafamızı kes başkanım " diyen çocuklar geliyor.”TOKİ BAŞKANI TRABZON’DAN NEDEN ÇIKMIYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgede olmasından dolayı ve geçtiğimiz gün de Trabzon’u ziyaretinden dolayı Trabzonlu olan TOKİ Başkanı Ergün Turan son günlerden Trabzon’dan çıkmıyor ve Trabzon’u yakından takip ediyor. Sosyal medya hesaplarından da Trabzon’la alakalı yaptıklarını ve yapacaklarını paylaşan Turan dün Araklı’daydı. Araklı ziyaretiyle alakalı bilgi veren Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, “TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan teknik ekibiyle birlikte Araklı Küçük Sanayi Sitesi çalışmalarını yerinde inceledi. TOKİ Başkanımız M. Ergün Turan'a meclis üyelerimizden Mustafa Akgün, İmar ve Şehircilik Müdürümüz Zihni Hancı, Müteahhit Dinçer Boysan ile birlikte eşlik ettik. Sanayi Sitemizin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yıllardır bina altlarında faaliyet gösteren sanayi esnafını en kısa zamanda yeni iş yerlerine kavuşturmak için uğraşıyoruz. 60 dönüm arazi üzerine kurulan 216 adet iş yeri hak sahiplerine teslim edilecek. Araklıya hayırlı olsun.” dedi.TRABZON’UN TEK EKSİĞİ ARI OTELİ MİYDİ?

Ortahisar Belediyesi dün yerel ve ulusal basına ilginç ve dikkat çeken bir haber servis etti. Haberde şu ifadeler yer alıyordu: “Dünya’da yapılan birçok araştırmada arıların ekolojik dengeyi korudukları tespit edildi. Bunun yanı sıra arıcılık finansal girdi olarak ekonomiye büyük katkı sağlıyor. Arıcılığın ekonomik ve ekolojik değerini göz önünde bulunduran Ortahisar Belediyesi; Beşirli semtinde inşa ettiği ve 20 Ağustos’ta açacağı Ekopark’a arı oteli kurdu. Ortahisar’ın yeşil gözü Eko Park’a yapılan arı oteli ile, alanda oluşturulan polen bahçesinde beslenen yaban arılarının, kullanıcılardan uzak bir köşede kışı geçirmeleri sağlanacak, böylece Türkiye'de bir ilk olacak proje ile tarım gelirlerinde yeni bir katma değer yaratılacak. Beşirli’de başlanan bu proje ilerleyen günlerde ilçenin uygun alanlarına da yapılacak.” Bu haber üzerine tabi başta vatandaşlar olmak üzere birçok kişi sorular sordu ve tepkiler gösterdi. Onlardan bir tanesi de MHP’li Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu’ydu. Çakıroğlu, “Acaba bu işletme zarar ederimi? Trabzon'un tek eksiği Arı oteliydi arıcılara soruyorum sağı solu devlet karayolu arı niye konaklar?” diye sordu.600 KİŞİLİK CAMİ VE 32 ARAÇLIK OTOPARK

Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında yapılmakta olan camide 600 kişi aynı anda ibadet yapabilecek. Caminin altında ayrıca 32 kişilik otopark inşası gerçekleştiriliyor. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, halka verdikleri sözler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Gümrükçüoğlu, “Soğuksu Mahallesi’nde yapmakta olduğumuz cami ve otopark ile mahallenin iki önemli ihtiyacı karşılanmış olacağız. 600 kişilik caminin yanı sıra bölgeye 32 araçlık otopark kazandıracağız. Çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir” dedi. 

AKÇAABAT’TA ÇÖP EV TEMİZLENDİ

Akçaabat Belediyesi zabıta ekipleri, temizlik işleri personelleri ve emniyet güçleriyle ortaklaşa yapılan çalışmada Ortamahalle İstiklal Caddesi’nde bulunan çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen bir ev temizlendi. Evin boşaltılmasını istemeyen, ekiplere direnen ve psikolojik rahatsızlığı olan ev sahibi yoğun çabalar sonucunda ikna edilerek sağlık kontrolü için sağlık personellerince hastaneye götürüldü. Gereksiz tüm atıkların biriktirildiği çöp evden yayılan kötü kokular nedeniyle mahalle sakinlerinden gelen talep ve şikayet üzerine zabıta ekipleri harekete geçti. Belediye temizlik işleri personellerinin de yardımıyla sağlık ve görüntü yönünden çevreyi tehdit eden çöp evden gün boyunca çöpler tahliye edildi. Adeta çöp yığınına dönüşen çöp evden 4 kamyona yakın birikmiş eşyalar, kullanılamayacak duruma gelmiş kıyafetler, yataklar ve katı atıklar çıkartıldı. Çöpler, temizlik ekiplerinin yoğun çabası ile kamyona yüklendi. Mahalle halkının rahat ve temiz bir nefes almaları sağlandı. Daha önce de aynı evden 6 kamyon çöp boşalttıklarını ifaden eden Akçaabat Belediyesi Zabıta Ekipleri ilçe genelindeki tüm vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.

Son Güncelleme: 10.08.2017 14:23

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434