10 Kasım 2016 Perşembe 09:00
Davulun Sesi - 10.11.12016
TRABZONSPORLU TARAFTAR: “AVRUPA’DAN HAKEMLER GELSİN!” 
Trabzonspor’a birçok zaman yapılan haksızlıklar çok çabuk unutuluyor şehirde, az bir tepki ve o kadar işte. Dün şehre indik yedisinden yetmişine sorduk ne diyorsunuz geçen hafta oynana Beşiktaş maçındaki haksızlığa. Yıllardır var bu haksızlık fakat karşı koyan irade yok dediler, bir ara on binler toplandı yürüyüşler yapıldı fakat aynı tas aynı hamam. Vatandaşlar arasında en ilginç cevap ise şu oldu, “Kim bize haksızlık yapıyor? TFF, peki hangi takımlara karşı çoğunlukla İstanbul kulüplerine karşı. Oranın 3 takımı ayrı bir ligde oynasın Anadolu kulüpleri ayrı bir ligde oynasın o halde, bunun başka çözümü yok gibi görünüyor” Bir başka vatandaş ise daha yaratıcı düşünerek “Hakemler Avrupa’dan gelsin anlaşalım FİFA ile ancak bu şekilde maç sahada oynanır” dedi. Bir başka vatandaş ise Trabzonspor’un bu derece haksızlığa uğramasını siyasetin Trabzonspor’a alet edilmesi neticesinde olduğunu iddia etti. Kısacası Trabzonspor’a gönül verenler bu haksızlıklara artık alışmış durumda ve sonrasında 3 5 günlük tepkiler de artık standartlaştı. CHP VALİLİĞİN ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMINA KATILACAK MI? 
CHP Trabzon İl Başkanlığından dün basına bir bilgilendirme metni geçildi. Metinde şu ifadeler yer aldı: “CHP Trabzon İl Örgütü ülkemizin ve CHP’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 78. yıldönümünde, anmak amaçlı bir dizi etkinlik gerçekleştirilecektir. Trabzon Valiliğinin gerçekleştireceği anma programına da katılım sağlanmakla beraber, Atatürk alanında Saat 9:05,de saygı duruşunda bulunulacak, Trabzon şehitliğine gidilerek, bu ülke için canını feda etmekten çekinmeyen Trabzon’lu şehitler nezdinde, vatanı için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine kavuşan  bütün şehitlerimiz yad edilecek, kabirleri ziyaret edilecektir. Kamuoyunun bilgisine, sunulur.

SAAT:8:45-ATATÜRK ALANI, ANIT ÖNÜNDE TOPLANMA.
SAAT 9:05 SAYGI DURUŞU.
SAAT:9:30-TRABZON ŞEHİTLİĞİNE HAREKET (BARO KARŞISINDAN)
SAAT:10:00-TRABZON ŞEHİTLİĞİNDE ANMA.
SAAT 11:30- ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞIMIZDA “ATATÜRK’Ü ANLAMAK” KONULU KONFERANS.HAYDAR REVİ BİR YANINA O İSMİ DİĞER YANINA DA O İSMİ ALDI! 
AK Parti Trabzon’da olay olan görev değişimlerinin ardından İl Başkanı Haydar Revi dün Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyarette adeta mesaj verdi. Revi hastaneyi ziyarette bir yanına Tanıtım Medya yeni Başkanı Ahmet Uğur Zihni’yi bir yanına da Tanıtım Medya eski Başkanı Arzu Yalçınalp’ialarak hem teşkilata hem de basına her ikisine de sahip çıktığını göstermiş oldu yorumları yapıldı. Bilindiği üzere Yalçınalp Tanıtım Medyadan alınarak ARGE’ye getirilmiş ve sonrasında ulusal basına çıkan ihale iddiaları olmuştu ve yıpratılmak istenmişti. Milletvekillerinden Muhammet Balta Yalçınalp’e sahip çıkarken Salih Cora ise Yalçınalp’i dolaylı yoldan eleştirmişti. Revi yaşanan süreci çok iyi bir şekilde gözlemledi ve son ziyaretinde her iki yardımcısını da yanına alarak dedikodulara fotoğraflı mesaj vermiş oldu. 
TRABZON’UN GERÇEĞİ: “GELDİ YİNE DUMAN AYLARI” 
Trabzon’a doğalgaz geldi, doğalgaz yapılıyor, doğalgaza abone olunsun gibi açıklamaların ardından yıllardır şehrin başına Kış aylarında çöken o kara duman gelmeye başladı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı kaç kez bu konuyla alakalı açıklama yaptı fakat değişen yok. Doğalgaz’a abone olunmuyor veya doğalgaz her yere ulaşmıyor, kullanılan kömür kalitesiz gibi sebepler ön plana sunulabilir fakat bu kara duman şehrimize her manada zarar veriyor. En başta insanımızın sağlığına zarar veriyor sonrasında şehrin görüntüsüne ki bu şehirde bu şehirde yaşayanlar da bunu hak etmiyor. Şehir merkezindeyken bu duman çok anlaşılmıyor fakat şehrin batısına veya doğusuna gidince uzaktan gayet net bir şekilde görünüyor. Bu konunun çözümünde başta Trabzon Valisi Yücel Yavuz olmak üzere bütün kurumlara iş düşüyor. Ne yapıp ne edilip gerekli adımlar en kısa sürede atılmalıdır yoksa bunun bedeli öyle ya da böyle ödenmez. ÜLKE GÜNDEMİNDEKİ TRABZONLU O ESNAF: “KEŞKE KÜFÜR ETMESEYDİM” 
Geçtiğimiz gün Trabzon meydanda masalarını kaldırmak isteyen çok sayıda polis ve zabıtaya bıçaklı bir şekilde direnen ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Akkaya’yı alana çağıran esnaf ettiği küfürlerden dolayı pişman olduğunu ifade etti. Çay ocağı işleten Halit Şahin yaptığı açıklamalarda yetkililere hala tepkisinin olduğunu da özellikle belirtti. Şahin, “Çifte standarta karşı çıktım ben, beni tanıyanlar bilir ben normalde küfreden biri değilim fakat benliğimden çıktım. 4 tane masayı kaldırmaya yüz kişi geliyorlar, benim masamı kaldırıyorlarsa diğerlerini de kaldıracaklar. Kimseye ayrıcalık uygulanmayacak ben dediklerimin arkasındayım fakat sadece küfür etmemeliydim bu konuda pişmanım” dedi. Şahin bu sorunun sadece kendisinin değil Trabzon’daki birçok esnafın da sorunu olduğunu belirti. ESKİ BAŞKAN MEZARI BAŞINDA ANILACAK
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Ayhan Kıyak, ölümünün 12. yıldönümünde bugün saat 12.00’da Sülüklü mezarlığındaki kabri başında anılacaktır. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut ve Cemiyet eski Başkanlarının da katılması beklenilen anma her yıl düzenli olarak yapılıyor. Hayatını kaybetmiş gazeteciler unutturulmamaya çalışılıyor ve meslek büyükleri bu konuda gençlere de yol göstermelidir. Çünkü birçok genç gazeteci adayı arkadaşımız bu isimleri bilmiyor. Trabzon basınına emek vermiş olan isimler anlatılmalı ve genç gazeteci adaylarına da bu konuda gerek özen gösterilmelidir. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti bu konuda adımlar atmaya başladı ve devamı gelecektir diye düşünüyoruz. Cemiyet Başkanı Yusuf Turgut’a ve yönetimine de teşekkür ediyoruz.


 
Son Güncelleme: 10.11.2016 09:05

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292