11 Ocak 2017 Çarşamba 09:00
Davulun Sesi 11.01.2017

BİZE SİYASET DEYİNCE AKLIMIZA İHALE DEĞİL ÇANAKKALE GELİYOR! 
Anayasa değişikliğine dair maddelerin sırasıyla TBMM’de oylanması için geçtiğimiz akşam TBMM’de oylama yapıldı ve istenilen oy elde edildi. Bunda MHP’nin AK Parti’ye verdiği destek ise en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Trabzon’da da MHP’yi temsil edilen sevilen siyasetçi ve iş adamı Hüseyin Kıran olayı şu sözlerle yorumladı: “Rahmetli Alparslan Türkeş 'in 2 oğlu AKP'DE Milletvekili oldu. Biri Hale'n BB yardımcısı. 49 yıldır davanın içinde bulunan Devlet Bahçeli ve bir kısım Arkadaşı Davayı fikren AKP'ye satmış bulunmakta. Biz ise Kuvai Milliye Ruhu ile Vatan aşkı için , ecdadımızınbize kanları ile miras bıraktığı bu Cennet Vatanı çocuklarımıza bırakmak için mücadele ediyoruz.
Ben ve bu düşüncedeki arkadaşlarımızda gücün yanında olup, iş ve normal hayatımızda rant peşinde olabilirdik. Gözümüzü yumup işimize bakabilirdik. Ama olmaz, olamaz. Bu Aziz Vatan her m2 sinde onlarca şehidin kanı var, Bu Vatan bize Namus ve Şeref ile bırakıldı. Bize siyasetçi diyorlar, halbuki bize siyaset deyince Makam , Mevki,Şan , Şöhret ,ihale, Çıkar,Menfaat gelmiyor. 
Aklımıza Çanakkale geliyor, Sarıkamış geliyor. Bizim Ala geyiğimiz Vatan, İşte bu Ruhla devam.” 
 


APPLE BİLGİSAR KAZANMAK İÇİN TEK YAPMANIZ GEREKEN OKUMAK! İŞTE DETAYLAR
Saadet Partisi Trabzon İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 3 kitap üzerinden test usulü sorular sorulacak olan bir yarışmadır. Saadet Öncülük Ediyor Gençler Okuyor sloganıyla gerçekleştirilen yarışmada okunacak olan kitaplar ise şunlar: 
1. Davam - Prof. Dr. Necmeddin ERBAKAN (MGV YAYINLARI)
2. Gençlerle Başbaşa - Ord. Prof. Dr. Ali Fuat BAŞGİL
3. Devlet - PLATON ( İŞ BANKASI YAYINLARI)
Yarışmaya katılacak olanların derecelerine göre alacak olduğu ödüller ise yarışmaya katılımın fazla olacağını gösteriyor.
İşte ödüller:
1. Apple Macbook Pro
2. iPhone 7
3. Sony Playstation 4 + Kol hediye
4. Tam Altın
5. Yarım Altın
1-30 . Ücretsiz Siyaset Okulu Eğitimi
Peki yarışmaya nereden başvuruluyor?
Başvuru online olarak yapılıyor, başvuracak olanlar için internet adresi:
http://little.ist/genclerokuyorGENÇLER GELECEĞİ TEMİZLİYOR!
AK Parti Sürmene Gençlik Kolları ve AK Parti Of Gençlik Kollar, orman yangını neticesinde Çamburnu bölgesinde temizlik kampanyası yapma kararı aldık. Kararla alakalı yazılı açıklama yapıldı ve açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Orman yangını neticesinde ortaya çıkan görüntü ormanlık alanın defalarca bu tehlikeyi atlatmış olduğunu gözler önüne serdi. Doğaya duyarlı arkadaşlarımızın katılımı ile bölgede yangına sebebiyet verebilecek ve kirlilik yaparak doğaya zarar veren metal ve cam gibi yabancı maddeleri toplayarak çok güzel bir kampanya yapacağız. Ormanlar bizim geleceğimizdir bütün duyarlı kardeşlerimizi kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz.” Gençlik Kolları bu kampanya için ilk olarak Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün’ü ziyaret etti ve teknik olarak destek sözü aldı. TRABZON’DA 3 NESİL ÖĞRETMEN AYNI OKULDA! 
Hayat bazen çok öyle sürprizler yapıyor ki insan şaşırıyor. Tabi buna doğrudan tanık olan ile dolaylı yoldan tanık olanlar farklı tepkiler verebiliyor. Vereceğimiz örnek öğretmenlik mesleğiyle alakalı. Günümüzde kutsallık addedilen fakat bir türlü gereken değeri veremediğimiz öğretmenlerimizle alakalı geçtiğimiz gün bir görsel gördük ve bu görsel de 3 nesil öğretmenler vardı. Trabzon’da hayat bulan bu güzellik Ortahisar ilçesindeki Cudibey okulunda. Fotoğrafın açıklamasında şu yazıyor: “Soldaki benim öğretmenim, onun solundaki öğretmenimin öğretmeni ve aynı okulda görev yapıyoruz.” Nasıl bir güzel tesadüftür bu, eğittiğin öğrencin yetmiyormuş gibi bir de onun öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik. Bu güzel insanlara selam ediyoruz ve mesleklerinde kolaylıklar diliyoruz. O BAKANA ATTIĞI TWEETİ SİLDİRDİLER! 
İsrail işgali altındaki Kudüs'te gerçekleştirilen ve 4 Siyonist askerin ölümüyle sonuçlanan eylem sonrası Mehmet Şimşek söz konusu olaya ilişin değerlendirmede bulundu. Filistin Halk Cephesi mensubu bir genç tarafından gerçekleştirilen eylemi terörizm olarak nitelendiren Mehmet Şimşek özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı. Kudüs'ün İsrail işgali altında olduğunu Mehmet Şimşek'e hatırlatan sosyal medya kullanıcıları işgalcilere yönelik bir eylemin terörizm olamayacağını kaydetti.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in söz konusu twiti şu şekilde;
Again we condemn another despicable act of #terrorism -today in #Jerusalem. Humanity deserves nations to uniteagainst terrorism w/o excuses
— Mehmet Simsek (@memetsimsek) 8 Ocak 2017
Öte yandan Mehmet Şimşek'e tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları "Filistin Direnişi Terör Değildir" başlığı altında görüşlerini paylaştı. Ve tepkiler üzerine de Bakan Şimşek atmış olduğu tweeti sildi. Sosyal medyanın gücü böyle bir şey olsa gerek.

Son Güncelleme: 11.01.2017 09:19

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol