11 Şubat 2017 Cumartesi 09:00
Davulun Sesi 11.02.2017

DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN KÖKSAL BABA’YA ÖZEL MESAJ

Köksal Bektaşoğlu namı değer ( Köksal Baba ) 10.02.1975 Trabzon Arsin Doğumlu. Köksal Baba’nın doğum günü geçen yıl çok kapsamlı bir şekilde kutlanmıştı ve katılım biletli olmuştu. Bu yıl ise Köksal Baba için daha mütevazı bir doğum günü düzenlendi. Fakat Dünya’nın dört bir yanından Köksal Baba için doğum günü kutlama videoları hazırlandı ve bu videolar sosyal medyada paylaşıldı. En dikkat çekeni ise Dünya Motosiklet Şampiyonu Trabzonsporlu olan Kenan Sofuoğlu’ndan geldi. Sofuoğlu hazırladığı videoda “Köksal Baba doğum gününü kutlarım inşallah bu yaz beraber motosiklete biniyoruz” dedi. Köksal Baba’da 1 milyon 325 bin kişi tarafından beğenilen Facebook hesabından bu videoyu paylaşarak “Adamsın Kenan Sofuoğlu Allah razı olsun Şampiyon” yazarak teşekkür etti. Köksal Baba’ya yeni yaşında mutluluklar diliyoruz.

İşte o video: 

USTA İŞİ KURNAZLIK! STADYUM ÜZERİNDEN NE DOLAPLAR DÖNÜYOR?

Trabzonspor’a Trabzon’da muhalif bir kesim var fakat öyle eleştiriler de bulunuyorlar ki hak vermemek elde değil. Bu seferki bir eleştiride öte iddia da olabilir. Gazeteci Cevat Kol yazdı ve bunu sosyal medya hesabında paylaştı. İşte o şok edici yazı:
“Usta işi kurnazlık!
Akyazı stadyumunun adını Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan açılışta Şenol Güneş olarak verdi. Sponsor bulundu diye sevindik!!
Yönetim her ne hikmetse bu ismi hasır altı etti. Başkan Muharrem Usta resmî anlaşma olmadan stadyuma kendi şirketinin adını verdi.
Yasal mı? DEĞİL
Etik mi? DEĞİL
Ahlaki mi? DEĞİL
Kısaca bedava reklamını yapıyor. Tıpkı imza törenlerinde Liv hospital ve İstinye üniversitesinin reklamını yaptığı gibi.
Sonuç; Trabzonspor işte böyle ilkel ve peşkeş çekilerek idare ediliyor!
Logosu bile yasal olarak kullanılmazken isminin kullanılması ne kadar doğrudur?

AK PARTİLİ BAŞKAN’DAN ERBAKANLI REFERANDUM MESAJI!

Milli Görüş camiasından genel AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un referandumda vatandaşların hayır demesi için çalışmalar yapacaklarını belirtmesine tepki gösterdi. Öztürk, SP Genel Merkezinin böyle bir karar almadığını iddia ederek “SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Evet demeyeceğiz ancak 'Hayır' kampanyası yürütmeyeceğiz derken,  En yüksek sesle hayır diyeceğiz söyleyen SP Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt acaba kendi fikrini mi açıkladı? 
Şu açıkça görülüyor ki, ne SP Genel Merkez ne de Trabzon İl teşkilatının hayır konusundaki, kampanya yapmayacağız yada yapacağız tavrı SP seçmenini tatmin etmemiştir.

Çok iyi tanıdığım bir camia olması sebebiyle, yazdıklarımı anlayabilenleredir sözlerim.

Her zaman ki gibi, bizim seçmenimizi bırak kendi kampanyana bak diyenler de olacak. 

Ancak, bu kadarına da pes yeter artık diyenlerin çoğunlukta olacağı bir referandum sürecini hep birlikte yaşayacağız. Erbakan hocamız ne söylüyordu,sizlerden tek bir şey istiyorum, 
Heyecan, heyecan, heyecan. SP li seçmenin bu heyecanı CHP-HDP-Perinçek saflarında mı arayacağını sanıyorsunuz. Tüm SP li seçmenler şunu çok iyi biliyor, bugün Partiler oylanmıyor, bugün Anayasa Değişikliği oylanıyor.. EVET – Hayır yaptığımız birebir çalışmalar gösteriyor ki,  Trabzon'da SP li seçmenin çoğunluğu, eksiklikler var olabilir ancak, bizim bu şartlarda Evet dememiz gerek diyor, eyvallah.”“ORHAN BAŞKANIN SAVUNMASI HAYLİ KOMİK!”

MHP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin karla mücadelede sınıfta kaldığını belirterek çok sert açıklamalarda bulundu. Yazılı açıklama yapan Çelenk, “Yaklaşık bir hafta önce yağan kar Trabzon’umuzun bütün ilçe ve köylerinde etkili olduğu gibi şehir merkezinde de etkili olmuş, günlük yaşamın durmasına sebebiyet vermiştir. Yine bu güzel şehrin yöneticileri hazırlıksız yakalanmış ve sınıfta kalmıştır. Kar yağışının başladığı saatten sabaha kadar, yollarda belediye dahil hiçbir kurumun iş makinesi çalışma yapmazken, insanımız kaderine terk edilmiştir. Büyükşehir Belediyesi etkisiz pasif kalarak iş bilmezliğini bir kez daha ortaya koymuştur. İnsanlarımız işlerine gitmek için saatlerce dolmuş ve otobüs beklerken, belediye otobüslerini iterek görüntülenmesi ise tam anlamıyla trajik komik bir durum olmuştur. Sayın Belediye başkanının savunması ise hayli komiktir. Şöyle ki; son otuz yılın karı yağdı ne yapalım diyerek yine başarısızlığını kadere bağlamıştır. Sayın başkan Trabzon’da Türkiye’nin her bölgesi gibi dört mevsimi yaşayan bir şehirdir.  Güneş olduğu gibi, yağmur ve kar da yağacaktır. Unutmayın ki, kar yağışının miktarını ölçemeyiz. Yine Trabzon halkından kocaman bir sıfır aldınız yani sınıfta kaldınız. Son zamanlarda imarımızda da çok çirkin yapılaşmalar meydana gelmekte, evleri, işyerlerinin, fabrikaların hatta hastanelerin çatıları sundurmaları, gelişigüzel alelade yapılmış hiçbir kontrolün yapılmamış olduğu görüldü. Yağan kardan çatılar sundurmalar çökmüş, araçlar ve iş yerleri zarar görmüş hatta daha acısı ise Arsin İlçemizde bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu bize gösteriyor ki çatılarda kar tutucu veya engelleyici bir sistemin hayata geçirilmesi zorunlu bir hal almıştır.”Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol