11 Temmuz 2017 Salı 08:00
Davulun Sesi - 11.07.2017

NÖBETLER BAŞLAMADAN REKLAMLARI BAŞLADI!
15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ tarafından kalkışılan darbe girişimi sonrası millet olarak destan yazmıştık. Hatırlayacağınız üzere 15 Temmuz gecesinden itibaren 27 gece millet meydanlarda nöbet tuttu. Demokrasi nöbetleri birçok kesimi bir araya getirirken milletin de demokrasiye olan bağlılığını göstermiş oldu. Darbe girişimine kalkışanlara da en güzel cevabı meydanlardan verdiler. Fakat şöyle de bir durum oldu ki kripto FETÖ’cüler de meydanlara çıkıp bayrak salladı ve nöbet tutuyorum havasında fotoğraflar çekerek sosyal medyadan paylaştı. İşte bu da tartışma konusu olmuştu. Devlet kurumları FETÖ’den temizlenmeye devam ediliyor ve 15 Temmuz’un yıl dönümünde yine meydanlarda demokrasi nöbeti tutulacak. Nöbetler başlamadan sosyal medyadan reklamları başlaması da tartışma konusu oldu. 15 Temmuz gecesinde tutulacak nöbet öncesinde sosyal medyadan birçok kişi “15 Temmuz’da ben de nöbetteyim” yazılı fotoğraflarını paylaşınca buna reklam kokuyor diyerek tepki gösterenler oldu.

HAYDAR REVİ’Yİ ÖZETLEYEN YAZI
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin dün Karadeniz’de Sonnokta Gazetesinde çıkan söyleşisi geniş bir yankı uyandırdı. Revi’yle söyleşi yapan Sonnokta Gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Ali Yahya Öztürk de A’dan Z’ye her konuya değinerek güzel bir röportaj yapmış oldu. Fakat en dikkat çeken ise Öztürk’ün Revi’nin göreve geldikten sonraki sürecini özetleyen yazı oldu. Öztürk röportajın başında şu sözleri kaleme aldı:
“AK Parti İl Başkanı Haydar Revi..
2,5 yıllık görev süresince pek çok gelişme bir arada yaşandı.
7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri..
Akabinde 15 Temmuz darbe girişimi..
Ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu..
Olağanüstü yoğun bir dönemden alnının akıyla çıkmayı başardı.
7 Haziran seçimlerinde 4 hemen ardından 1 Kasım seçimlerinde 5 milletvekili onun döneminde çıkarıldı.
15 Temmuz gecesi teşkilatı tetikleyen oydu.
27 gece demokrasi nöbetlerin en başköşesindeydi.
Referandumda yeni sisteme en güçlü desteklerden biri yine Trabzon’dan verildi.
Türkiye'nin en başarılı İçişleri Bakanı diye anılan Süleyman Soylu ile çok başarılı bir birliktelik sergiledi. AK Parti O’nun başkanlığında girdiği her seçimde Türkiye’nin 15 puan üzerinde oy almayı başardı.  “Ben oturduğu koltuğun altında çim yeşermesini istemeyen biri değilim” diyerek yönetimdeki çalışma arkadaşlarını Ankara’da önemli görevlere yolladı.
Kısaca İl Başkanlığı koltuğunda AK Parti’nin Trabzon’da en parlak dönemine imza atan Haydar Revi durmak yok yola devam diyor..”VALİ YAVUZ TRABZON’DA DEĞİL Mİ?
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon’da göreve başladıktan sonra çok hızlı bir giriş yaptı. Vatandaşın her kesimine dokunmak adına mesai saati gözetmedi ve sürekli olarak sahadaydı. 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu zamanki duruşuyla da takdir kazandı ve destek gördü. Vali Yavuz göreve geldikten sonra her yaptığını an be an sosyal medya hesaplarından paylaştı ve kamuoyunu bilgilendirdi. Bu özelliği de çok sevildi ve vatandaş “Vali dediğin böyle olmalı” dedi. Fakat dikkatimizi çekti Vali Yavuz son 3 4 gündür sahada görünmüyor. Nerede olduğu da bilinmiyor? Kurumsal hesap ve sitelere de baktık herhangi bir paylaşım da yapılmamış. Vali Yavuz nerede vatandaş merak ediyor.AK PARTİ’DE NÖBETÇİ VEKİL UYGULAMASI NE OLDU?
Trabzon’da vatandaşın son zamanlarda en çok merak ettiği Trabzon Milletvekilleri nerede? Önceden sahada daha çok milletvekillerini gördüklerini belirten vatandaş başta AK Parti Trabzon Milletvekilleri olmak üzere CHP Trabzon Milletvekiline de haklı olarak sitem de bulunuyor. Biz de araştırdık baktık ettik vekiller nerede diye? Ve gördük ki aralarında en aktif ve sahada sürekli olarak vatandaşla birlikte olan Salih Cora. Cora seçim bölgesi olan Büyük Liman’da sürekli olarak vatandaş ve esnafla birlikte. Diğer AK Partili vekiller de ara sıra sahada ve vatandaşla iç içe. Hal böyle olunca şehir merkezinde özellikle vatandaş soruyor “Nöbetçi vekil uygulaması ne oldu?” Evet bir ara böyle bir uygulama vardı Cuma namazından sonra her hafta bir vekil nöbet tutuyordu ne oldu? Bu arada CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’i en son Trabzon’da gören dahi ne zaman gördüğü hatırlamıyor!ŞİKE ANITI NE OLDU ORHAN BAŞKAN?
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi Temmuz ayı toplantıları dün başladı ve Orhan başkan yaptığı açıklamalarda yine şikeye değindi. Şike soruşturmasının yıldönümü vesilesiyle Trabzonspor’un FİFA başvurusu ve şike süreci ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Gümrükçüoğlu, Trabzonspor’un hakkını her platformda aramaya devam edeceklerini kaydetti. Trabzonspor yönetiminin, UEFA’nın Fenerbahçe’nin şike yaptığını tespit edip cezalandırmasına rağmen Türkiye’de gerekli yaptırımlar uygulanmadığı için FİFA’ya başvurduğunu hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Katıldığımız tüm toplantılarda, tüm söyleşilerimizde, her platformda 2010-2011 şampiyonunun Trabzonspor olduğunu, Trabzonspor’un kupasını müzesinde tutanların bile aslında bunu kabul ettiğini, Türkiye’nin, bütün dünyanın bunu kabul ettiğini, hakkın sahibine teslim edilmesi gerektiğini söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in söylediği gibi haksızlık karşısında susan şeytandır. Haksızlık karşısında susmayacağız. Trabzonspor’umuzun, bu büyük şehrin hakkını aramaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Eyvallah ne güzel diyorsun hoş diyorsun da söz verdiğin şike anıtı ne oldu Orhan başkan?SON 1 HAFTADA NELER OLDU?
7 gün içinde yaşanan önemli diplomatik ve askeri gelişmeler:
Suriye'nin güneybatısında Rusya ile ABD'nin sağladığı ateşkes yürürlüğe girdi. Denetim ABD&Ürdün ile Rus askeri polisi tarafından yapılacak.
Kuzey Kore: Kukla Güney Kore'yi bitirmek çocuk oyuncağı. Şu anda okyanus ötesindeki ABD anakarasını bile yok edebiliriz.
Birleşik Arap Emirlikleri, dünya ticareti için hayati öneme sahip Bab'ül Mendep'in Yemen kıyılarındaki bazı adalara askeri üs kurdu.
Rum Yönetimi'nin İsviçre'de süren Kıbrıs görüşmelerindeki müzakere masasından kalktığı açıklandı.
2005 yılından beri ilk kez Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren bir rapor resmi olarak Avrupa Parlamentosu'nda kabul edildi.
"Katar ile ilişkilerde atılacak adımları" ele almak üzere Mısır'da toplanan 4 Arap ülkesi dışişleri bakanı, ambargolara devam kararı aldı.
Endonezya’nın iki yıl içinde başkentini değiştirileceği bildirildi. Başkent Cakarta her yıl 25 santimetre suya gömülüyor.
Irak Türkmen Cephesi Yöneticisi ve IKBY Milletvekilli Aydın Maruf, IŞİD'in Telafer'de 200'den fazla Türkmen'i katlettiği haberini doğruladı.
ABD hükümeti, Türkiye'den ABD'ye yapılan direkt uçuşlardaki 'laptop taşıma yasağını' kaldırdı.
Katalonya yönetimi, İspanyol devletinin yasa dışı ilan etmesine rağmen bağımsızlık referandumuyla ilgili yasa tasarını kamuoyu ile paylaştı.
Mısır'da OHAL 3 ay daha uzatıldı. OHAL ile birlikte ülkede kararı temyize gidilmeyen Devlet Güvenlik Mahkemeleri kurulmuştu.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede Kasım 2015'te ilan edilen OHAL'in bu yıl kasım ayında kaldırılacağını duyurdu.
Fransız şirketi Total, İran ile 4.8 milyar dolarlık doğalgaz anlaşması imzaladı. Bu nükleer anlaşma sonrası İran'a yapılan en büyük yatırım.

Son Güncelleme: 11.07.2017 08:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434