11 Ekim 2016 Salı 09:00
Davulun Sesi 11.10.2016
 

O İLÇEDE SARP KAYALARA KOCAMAN TÜRK BAYRAĞI
Trabzon Türkiye’nin T’sidir veya bir diğer deyişle Trabzon Türkiye’nin son kalesidir. Bunu sadece biz demiyoruz sizler de buna şahit oluyorsunuz. Yine bunu tasdikleyecek bir olay yaşandı geçtiğimiz gün Dernekpazarı ilçemizde. Vatan ve bayrak sevdalısı Dernekpazarlılar uzun uğraşlar sonucunda ilçe merkezindeki sarp kayalıklara kocaman bir Türk Bayrağı astılar. Öyle böyle değil teknik anlamda işi bilen kişileri buldular o büyük bayrağı diktirdiler ve geçtiğimiz gün o kayaya başladılar tırmanmaya. Ortaya çıkan görüntüyü görünce ‘Helal olsun’ diyeceksiniz ki biz dedik ve onlardan haberdar olmayanlar olur diye buraya onları taşıdık. Profesyonel bir dağcı ve yanında vatan millet sevdalısı öğretmenler Dernekpazarı’nda yaptıkları bu güzel hareketle gönülleri fethetti. Bu güzel insanların isimleri öğrenebildiğimiz kadarıyla ‘Aziz Özkan, Cengiz Şenocak, Sinan Akgün ve Öner Bey’ Biz sizlerden razıyız bu aziz millet de sizlerden razı olacaktır. 
 


TRABZON’DAN HİNDİSTAN’A VOLKAN ABİ İŞ BAŞINDA
Trabzon’da siyaset yapmak zordur fakat bu güzel şehrin kendine münhasır insanlarının gönüllerinde yer almak çok da zor değil. Onlar gülen yüz sıcak bir el ve içten bir kucaklama isterler, onlar kendi sorunlarıyla dertlenen ve o sorunun çözümü için uğraşanları severler. İşte bu siyasetçilerden bir tanesi de CHP Trabzon eski Milletvekili ve Trabzon Belediyesi eski Başkanı Volkan Canalioğlu’dur. Ona A partisi B partisi veya C partisi ‘Trabzon’un Volkan abisi’ der evet çünkü o insanlarımıza dokunmaya hala daha devam ediyor. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Trabzonlu bir genç kardeşimiz hayatını kaybetti. Bu kardeşimizin cenazesinin oradan buraya gelmesi büyük bir bürokratik engel oradan oraya gideceksin onu yapacaksın bunu yapacaksın. Ve bu rahmetli kardeşimizin babası Volkan abiye ulaşıp ‘Bize yardım et’ diyor ve Volkan abi de işe koyuluyor. Önce Dışişleri Bakanlığıyla ardından Büyükelçilikle irtibata geçiyor ve cenaze Türkiye’ye geliyor. Bu olay ‘Trabzon’un Volkan abisi’ olmak nedir gayet iyi anlatıyor. Kardeşimize Allah’tan rahmet ailesine sabırlar ve Volkan abiye teşekkürler. TRABZON’UN EMNİYET MÜDÜRÜ YOK MU? 
Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu şehirde trafik ve asayiş sıkıntısı varsa ki var bunu biz değil bütün şehir dile getiriyor fakat yetkili mercilerden herhangi çözüm adımı göremiyoruz. Trafiği düzenlemek sadece yolla olmuyor, sinyalizasyon sistemiyle de olmuyor. Trafik Şube diye bir şube var Emniyette fakat biz trafik olmadığı zaman görüyoruz kıymetli polislerimizi, kimse bunların başındaki amir veya müdür bu şehre bu kadar uzak durmasın da bir zahmet meydana çıksın bir görsün bu milletin ne çektiğini. Sadece trafik mi? Ya şehir merkezindeki asayiş ne olacak? Suriyeli denilen fakat başka şehirlerden gelen dilenciler ne olacak? Küçük küçük çocukları kullanan çetelere neden göz yumulur? Geçen gün bir vatandaşımız aradı siteyi ‘Basın sizsiniz sesimizi duyurun, bu dilencilere göz yumanlar da onlarla iş birliği içinde mi?’ diye sordu. Bu çok ağır bir itham fakat meydan parkı ve civarında aylardır devam eden dilenci sorununa neden ne bu şehrin polisleri ne de zabıtalar el atmaz? Turizm sezonunda turistlerin yakasına paçasına yapışan dilencilere bir şey yapmayanlardan bunu beklemekte biraz iyimserlik oluyor fakat yeter artık. Bakın Maraş Caddesinin girişinde sağlı sollu, Meydan Parkının içinde ve etrafında, Uzun Sokakta ve Kunduracılar Caddesinde yaşları çok ama çok küçük çocuklar resmen kullanılıyor ve bunların başındakilere bir tek müdahale yapılamıyor. Bu kadar aciz olamaz kıymetli Emniyetimiz, gerekenin yapılmasını Trabzon adına istiyoruz. Bir de şehir meydanında dolaşan alkolü kaçırmış yarı çıplaklar var ve bunlar hep aynı tipler. Meydan Parkında duran çevik kuvvetlerimiz de kan dökülmeden müdahale etmemek adına emir almış sanki hiç dokundukları hatta oturdukları yerden kalktıkları yok. Biz gördüğümüzü yazıyoruz bunlar itham veya iddia da değil. 

BU FOTOĞRAF KARESİ BAKAN SOYLU’YU ANLATIYOR
Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Altınsu  köyüne Trabzon’un evladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün Şemdinli’de terör örgütü PKK’nın bombalı saldırısı sonucu 10 asker 8’i sivil vatandaş olmak üzere şehit verdik. Bu şehitlerden bir tanesi de işte o köyden olan Sinan Erbaş’tı. Bakan Soylu, Erbaş’ın ailesini ziyaret etti. Erbaş 2000 doğumluydu ve muhtemelen bu fotoğraftaki de kardeşiydi veya kuzeniydi. Ve Bakan Soylu burada o küçük çocuğun yani şehidimizden kalan emanetlerden biri olan o çocuğun elini öptü ve alnına getirdi. İşte bu fotoğraf karesi aslında Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olarak ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Helal olsun Sayın Bakanımıza ve yüreği vatan için atan milletimize. Bakan Soylu sadece Altınsu’yu ziyaret etmedi tabii ki. Şemdinli’yi karış karış dolaştı ve her şehidin ailesine ‘Devlet’ sizinle biz sizinleyiz dedi. Bakan Soylu’yu Şemdinli’de halk ‘Kahrolsun PKK’ sloganlarıyla karşıladı bunu da unutmamak ve altını çizmek gerekiyor.  MHP İL BAŞKANI BİRİNCİ NEDEN SUSUYOR? 
MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci, Genel Merkezce ihraç edilen Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Ali Sağır’ın MHP’yi temsil etmediğini açıklamıştı. Bunun üzerine başta MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli olmak üzere İl eski Başkan Yardımcısı Muhammet Erkan, MHP Ortahisar eski İlçe Başkanı Burhan Bekar, her biri ayrı ayrı açıklama yaparak tabiri caizse Birinci’yi köşeye sıkıştırmış. Demeli ‘Zavallılıkla’, Erkan ‘Asıl o temsil etmiyor’ ve Bekar da sert bir çıkışla Birinci’yi hedef almıştı. MHP Trabzon’da eski yeni kurucu hepsi birbirine karışmıştı. Konuyla alakalı Birinci ne bir basın mensubuna açıklama yapıyor ne de kendisi yazılı bir açıklama geçiyor. Arayıp soran basın mensuplarına da ‘Ben yazılı açıklama yapacağım’ diyor fakat hala bir açıklama geçilmedi. Soruyoruz, Sayın Başkan neden susuyorsunuz?  Susmuş olmanız hakkınızda ortaya atılan itham ve iddiaların doğruluğunu kabul ettiğiniz anlamına mı geliyor? 


 
Son Güncelleme: 11.10.2016 16:56

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol