11 Kasım 2016 Cuma 09:00
Davulun Sesi - 11.11.2016
TRABZON HEYETİ BAŞBAKAN’DAN NE İSTEYECEK?

Başbakan Binali Yıldırım bugün Trabzon’a geliyor ve gelişiyle birlikte başta Valilik olmak üzere Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeler, AK Parti İl Başkanlığı ve İlçe Başkanlıkları hazırlıklara dünden başladı. Peki neler yapıldı? Başbakanın meydan parkında vatandaşlarla bugün saat 13:00’da bir araya gelişine dair anonslar geçildi ve vatandaşlar davet edildi. İlçe Başkanları ve İlçe Belediye Başkanlarıyla dün parti binasında toplantı yapan AK Parti İl Başkanı Haydar Revi son talimatlarını da vermiş oldu. Revi toplantıların yanı sıra Başbakanlıktan gelen koruma ekibine eşlik ederek taleplerinin yerine gelmesi için gerekenleri yaptırdı. Başbakanın bugün saat 11:00’da havalimanında olması bekleniyor ardından ise İl Başkanlığına veya Valiliğe geçmesi bekleniyor, burada tercih neresi olacak bilemiyoruz fakat eğer Valilik olursa Cuma namazının ardından parti binasına uğraması düşünülüyor. Öğrendiğimize göre partide her zamanki gibi hummalı bir hazırlık başlamış ve gelme ihtimaline karşı gereken tedbirler alınmış. Başbakan geldiğinde başta Havalimanı olmak üzere Havalimanından şehir merkezine gelene kadar hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hem Büyükşehir Belediye Başkanının hem de İl Başkanını Trabzon’a dair büyük projelerden bahsetmesi bekleniyor. Özellikle demiryoluyla alakalı Başbakanın Bayburt’ta yaptığı açıklaması üzerine bununla ilgilenilmesi bekleniliyor. AKYAZI STADINDAKİ O KOLTUKLAR SÖKÜLMEDİ Mİ? 

Geçtiğimiz gün Akyazı Stadını ziyaretimizde bir konu dikkatimizi çekmişti buradan okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz. Stada giriş alanlarının üst kısmında bulunan ilk sıradaki koltukların önünde bulunan demirler yüzünden dalga geçilme söz konusu olmuştu. Trabzonspor’un rakibi olan takımların taraftarları tarafından bu sosyal medyada çok paylaşılmış ve bunun üzerine Trabzonspor Kulübü de harekete geçmiş hatta stattan sorumlu yönetici Gökhan Saral açıklama üstüne açıklama yapmıştı ve o koltuklar sökülmüştü. Gençlik Spor Bakanlığından TOKİ’ye konuyla alakalı talimat verilmiş ve TOKİ yetkilileri de gerekeni yapmıştı fakat büyük eksiklerle, nasıl mı? Sadece o fotoğrafta görünen koltuklar sökülmüştü. Neden diye soracak olursanız, stadın koltuklarını yapan firma ilerleyen zamanlarda bu koltuklardan talep edilirse yapılamayacağını beyan etmiş ve bunun üzerine fazla fazla koltuk sipariş edildiği iddia edildi. Bu koltuklarda o malum yerlere koyulmuş ve o koltuklarla alakalı herhangi bir bilet satışı ve kombine satışı da olmayacakmış. Şimdi bu işte kim suçlu karar Trabzonsporlu taraftarların. TRABZONSPORLU O İSİM MHP GENEL BAŞKAN ADAYIYLA BİR ARAYA GELDİ! 

Trabzon sevdalısı ve Trabzonspor aşığı olan ve MHP’ye yakınlığıyla bilinen Şükrü Küleyin dün MHP eski Trabzon Milletvekili ve MHP Genel Başkan Adayı olan Koray Aydın’ı ziyaret etti. Bilindiği üzere Küleyin geçtiğimiz gün Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’yla bir araya gelmiş ve bunun üzerine Küleyin’e Trabzonspor başkanlığı için Hacıosmanoğlu’ndan destek gibi haberler yapılmıştı. Küleyin ve Aydın buluşmasında ne konuşuldu? Öğrendiğimize göre Küleyin Aydın’la öncelikle MHP’de yaşanan süreci ele almışlar daha sonra ise konu Trabzonspor olmuş. Trabzonspor Başkan Adaylığı için Küleyin bir çokyerde ve özellikle dost meclislerinde bunu açıkça beyan ediyor. Bu buluşmada ilerisi için bir işaret mi bilemiyoruz fakat iki dostun buluşması diyebiliriz. EFSANE KOMUTANIN SON İSTEĞİ “HAMSİLİ PİLAV VE TRABZON SİMİDİ” 

Trabzon’un sevilen isimlerinden Hüseyin Kıran, Trabzonlu devletin ve milletine hizmet etmiş olan Kaşif Kozinoğlu’nuöyle sözlerle anlattı ki okuyanlar paylaştı. 
“Rahmetle anıyoruz...
Gerçek rambo...
Muhsin yazıcıoğlu gibi, kahpece şehit edildiğini düşünüyorum...
1955 yılında Trabzon’da doğdu,
1976 yılında harp okulundan mezun oldu , 
1980 yılında özel kuvvetler komutanlığında göreve başladı.
İstihkam Subayı olan Kaşif Kozinoğlu istihbarat şube müdürlüğü, eğitim öğretim grup komutanlığında görev yaptı. 
1995 yılında emekli olup mite göreve başladı. Suriye, BosnaHersek, Azerbaycan ve Afganistan’da görev yaptı. 
Çin ve Afganistan’ı da içine alan Asya bölgesi sorumlusu oldu. 2010 yılında da Asya bölgesinden sorumlu baş müşavir oldu.
Vatan için çok büyük hizmetleri oldu, tam bir kahramandır..
Özel kuvvetler komutanlığında görevliyken polis özel harekât timlerini eğitti , 
1991-1993 yıllarında Azerbaycan’da görev yaptı burada "köroğlu" adıyla biliniyordu , 
Azeri askerlerini eğitti. 17 yıl özel kuvvetlerde 17 yıl mitte olmak üzere 34 yıl vatana hizmet etti, terörle mücadele etti ,
kurşunlara hedef oldu , gazi oldu. 
Özel kuvvetlerde görevliyken "mak" timini kurdu , 
Türkiye’den Çeçenistan’a giden mücahitleri eğitti , Çinin Uygur özerk bölgesinde türk kardeşlerimizin yanında oldu ve daha nice hizmetler..
Bordo bereliydi, dünya özel kuvvetler şampiyonasında teçhizatlı koşu, paraşütle atlama sualtı dalış, keskin nişancılık, hayatı idame, yarma , sızma dünya şampiyonu oldu... 
Trabzonspor’u çok severdi zaten kulübün üyesiydi. 
Sırf bu yüzden bordo berelileri kurdu, amcasından son isteği "Torosan incir reçeli, hamsili pilav ve Trabzon simidi" Ruhun şad olsun komutanım.


Diğer fotoğraflar için tıklayınız...

CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ ALMANYA’YA NİÇİN GİDİYOR?

Trabzon’ın dışında birçok şehre giden ve burada o şehirlerin sorunlarıyla alakalı basın açıklaması yaparak dikkatleri üzerine çeken CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen 13 Kasım’da Almanya’da olacak. Almanya’nın Duisburgşehrinde olacak Pekşen’in burada bir dizi ziyaret gerçekleştirip daha sonra Türkiye ve CHP ile alakalı da bir konferans vereceğini öğrendik. Pekşen bu ziyaretleriyle hem tanınırlığını sağlıyor hem de ulusal basında daha çok yer almaya devam ediyor fakat CHP Trabzon tabanında da tepkilere neden oluyor çünkü CHP Trabzon Teşkilatları milletvekillerini TBMM çalışmaları dışında Trabzon’da isiyor. CHP İl Başkanı Turgay Güngör de bu konuda adımlar attı fakat çok da sonuç alamadığını öğrendik. 


 
Son Güncelleme: 11.11.2016 23:43

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol