12 Şubat 2017 Pazar 09:00
Davulun Sesi - 12.02.2017

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN REFERANDUM NE İFADE EDİYOR?
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başta olmak üzere Trabzon’daki 16 tane AK Partili Belediye Başkanı dün Ankara’daydı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Trabzon kadrosu eksiksiz bir şekilde katıldı. Başbakan Yıldırım, Belediye Başkanlarına basına kapalı bölümde referandum için tüm AK Partili Belediyelerin seferber olması gerektiğini ifade etmiş. AK Partili Belediye Başkanları arasında referandum sonucu bir değerlendirme olacakmış. Referandum sonrası elde edilen sonuçla birlikte AK Parti Genel Merkezi yerel anlamda önemli bir değerlendirme yapacakmış. Kısacası AK Partili Belediye Başkanları için referandum anayasa değişikliğinin yanı sıra kendilerini değerlendirecekleri bir seçim olacak.ORTAHİSAR KAYMAKAMI O MUHTARI ZİYARET ETTİ
Ocak ayının başında kazayla kendini vuran Ortahisar 3 Nolu Erdoğdu Mahallesi Muhtarı Ergün Memiş tedaviye devam ediyor. Muhtar Memiş’e ilk günden itibaren başta yerel yöneticiler olmak üzere vatandaşlar yalnız bırakmıyor. Muhtar Memiş’e bir ziyarette Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu’ndan geldi. Kaymakam Hatipoğlu göreve geldiğin günden itibaren Trabzon’la kaynaşmaya ve vatandaşın içinde olmaya özen gösteriyor. Bir önceki Ortahisar Kaymakamlarına göre daha sıcakkanlı olan Kaymakam bu ziyaretiyle de kamuoyunda takdir toplandı. Kaymakamın ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade eden Muhtar Memiş de sosyal medya hesabından “Kaymakamım gelmiş hoş gelmiş moralime moral kattı . Tüm sevenlerime dostlarıma selamlar dualarınızı bekliyorum.” dedi. Bu vesileyle tekrardan Muhtar Memiş’e geçmiş olsun diliyoruz, Allah şifasını versin.ÖSYM BAŞKANI MEMLEKETİNDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak organize edilen “Örnek Kişilerle Kendini Anla, Geleceğini Planla” projesi kapsamında Of’un yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, Lise 10. ve 11.sınıf öğrencileriyle buluştu. Öğrencilerle hayatından önemli kesitler sunan Prof. Dr. Demir, program sonunda öğrencilerin YGS ve LYS sınavlarına ilişkin sorularını yanıtladı. Demir'in karnesindeki notların pek de iyi olmadığnı hatta hiç pekiyi notu olmadığını ifade eden Başkan Sarıalioğlu; "Sevgili çocuklar bakın Sayın hocamızın notları çok da iyi değil. Yani çok üstün başarılı bir öğrenci değil. Hiç pekiyi notu yok. Notları hep iyi. Ama bugün geldiği nokta ise çok üst düzey bir nokta. Demek ki ilkokulda veya lisede notlarınızın çok iyi olmasına da gerek yok" ifadelerini kullandı. Programa KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Emin Aşıkkutlu, Of TEF Dekan Vekili İrfan Acar, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.CHP’Lİ BAŞKAN İSYAN ETTİ: “YUH DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY KALMIYOR!”
Referandum süreci başladı ve bütün partiler çalışmalarını hızlandırdı. Toplantılar üstüne toplantılar yapılıyor. Trabzon’da da AK Parti, CHP, MHP ve SP’si de bu sürece yönelik çalışmalarını yapıyor. Sosyal medyayı da her bir partinin temsilcileri aktif bir şekilde kullanmaya çalışıyor. CHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Celal Akaç da bunlardan bir tanesi ve referandumda verilecek karara göre ayrışmaya sert çıkarak şu mesajı yazdı: “Referandum'da "EVET" diyenler ile "HAYIR" diyenler üzerinden , evet cephesinin trolleri aracılığı ile zoraki yaratmaya çalıştığı bir algı var. Bir de büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adını kullanmazlar mı? Insanın " yuh" demekten öte diyeceği birşey kalmıyor. Biliyorsunuz, HDP, AKP gibi bir siyasi koalisyon. İçinde şovenist Kürtler, sol , sosyalistler, cemaatler ve tarikat mensupları, Ağalar var. Bu süreç bizim gördüğümüz üzere bir ayrışmayı da açığa çıkarmış.Hdp'nin sol, sosyalistleri "HAYIR" diyor, diğerleri ise "EVET". Olay bu kadar basit.”RAHMETLİ ERBAKAN’IN OĞLU BAŞKANLIĞA KARŞI DEĞİLİZ DEDİ!
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anayasa değişikliği hakkında açıklama yaptı. Merhum Nevmettin Erbakan'ın da başkanlık sistemine karşı olmadığını söyleyen Erbakan “1970'lerde Milli Selamet Partisi Genel Başkanı olarak yaptığı açıklamalarda fikirlerini ifade ettiğinde Başkanlık sisteminin Türkiye için faydalı olduğunu beyan etmiş. Ve nasıl bir başkanlık sistemi olması gerektiğine ilişkin açıklamalarda bulunmuş.” dedi.  Erbakan, ‘’Biz başkanlığa karşı değiliz. Halkın seçtiği bir başkan olması lazım. Burada başkanı halkın seçmesi son derece faydalı. Burada iki başlılığın ortadan kalkması son derece faydalı. Koalisyonların ortadan kalkması, etkili hızlı yönetimin olması faydalı.’’ İfadelerini kullandı. Bu açıklamaların Trabzon’a yansıması ve malum vakfın Trabzon’daki sesi olan Ümit Çebi’nin ne diyeceği de merak ediliyor.


 

Son Güncelleme: 12.02.2017 10:46

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol