12 Haziran 2017 Pazartesi 08:00
Davulun Sesi - 12.06.2017

VAR MI BÖYLESİNE GÜZEL DUA? OKUYUNCA PAYLAŞACAKSINIZ!
Trabzon’da yazarım ederim diyen çoktur fakat yazdıklarıyla dikkatleri çeken ve kalemi kuvvetli azdır. İşte onlardan biri de basın camiamızın önemli kalemi Levent Tan’dır. Tan’ın yazılarını burada sizlerle sık sık paylaşıyoruz çünkü okumaya ve okutmaya değer. Tan bu sefer Ramazan ayıyla alakalı çok güzel bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı:
“Ben oruç tutmuyorum, namaz kılmıyorum, hacca da gitmedim ama dua etmeyi çok seviyorum...

Bu akşamlık isterseniz birlikte edelim.

Kasasında milyon dolarlar dururken çalışanlarını şu mübarek günlerde sefalete mahkum edenleri...

Sefalete mahkum olanlar gücenip istifa etmezken, dünya meselelerini bahane edip kaçarak gidenleri...

Personeli üç aydır maaş alamazken kendisi iftardan iftara gezenleri...

İşçisini - gerek olmamasına rağmen - iftar vakti çalıştırıp inadına ailesinden uzakta oruç açmaya mecbur bırakanları...

Büyük büyük masalarda, büyük büyük tabaklarda, büyük gölgeli insanlarla açtığı iftardan iftihar edip çalışanlarına iftariyelik vermeyenleri...

İş arkadaşları Ramazan'da kara kara düşünürken kendisi yurt içi ve yurt dışında keyif yapanları...

Yönettiği kurumdaki insanlar ev sahibine ''abi biraz daha idare et'' diyerek yüzünü kızartırken tek derdi Cleveland - Golden State maçı olanları...

Yıllarca ekmek yediği işyerinden kovulacağını anlayınca kurum sırlarını ifşa etmekten utanmayanları...

Aylarca maaş vermeden çalıştırdığı elemanının işten çıkış ücretini, tazminatını, emeğinin karşılığını bu mübarek günlerde yatırmayarak martı bokundan değersiz hale düşenleri...

Tüm bunları gören, bilen ama sessiz kalanları...

Gizleyen, saklayan, görmezden gelenleri...

Yalancıları, iftiracıları, kibirden gözleri körelenleri...

Zındıkları bile kıskandıracak kadar profesyonelleşen riyakarları...

Sen garip kullarının hatrına ihsan eyle yarabbi! Onlara hidayet et, günahlarını affet yarabbi! Amin.”AK PARTİLİ BAŞKAN’DAN ARDA VE FATİH TERİM YAZISI!
Trabzon’da siyasetçiler sadece siyasetle alakalı değil birçok konuyla alakalı beyanatlar verebiliyor. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın da işte bunlardan bir tanesi ve bakın Arda Turan ve Fatih Terim’le alakalı neler yazdı. Aydın şunları söyledi:
“Bugün gündemi yoğun bir şekilde meşgul eden Fatih Terim'in açıklamaları dinledim. Aklıma Arda Turan'ın açıklamaları da geldi. Arda Turan'ı bir futbolcu olarak gerek kişiliği ve gerekse duruşu olarak ne kadar seversem Fatih Terim'ide o kadar SEVMEM. Arda Turan'ın prim konusunda problem çıkardığını sanmıyorum, gazeteciye olan tepkisi her ne kadar yanlış isede uçakta bütün olan biteni seyretmesi, hem Tüpçü hende direktör efendinin bu tavrı, daha sonraki açıklamaları, bu güne kadar ki kendisine ödenen astronomik para eleştirilerine hiç cevap vermemesi vs bu işin Fatih Terimin bir tezgahı olduğunu kanaatini taşıyorum. Ama keşke Arda da milli takımı bırakıyorum değil, bu hoca olduğu müddetçe bırakıyorum dese idi anlardım ve hak verirdim. Çünkü hiç bir Türk milli takımı reddedemez, red etmemeli.”


EĞİTİM EĞİTİM DE NEREDEN BAŞLAYACAĞIZ!
Trabzon’un sorunlarını dile getirmesiyle tanınan Teoman Yılmaz bu sefer çok dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Yılmaz yazısında birçok sorunu dile getirirken sonunu da iyi bağladı. İşte o yazı:
“KENT MERKEZİNDE YEMYEŞİL DAĞI TRAŞLA BAŞTAN AŞAĞI
AL KAYAYI TAŞI SAT SEYRETSİN YÖNETİCİ
DENİZE 17 YERDEN AKAN LAĞIMI SEYRETSİN
DOĞAL GAZ 11 YILDIR BİTMESİN 
TRAFİKTE CİNNET GEÇİRELİM 
ALT YAPI PERT OLSUN 15 DK YAĞMUR İLE YOLLAR DERE 
OTELİN GECELİĞİNİ 1000 TL YE SATILSIN
ARACIN GÜNLÜĞÜNÜ 100 DOLARA SATILSIN
KENT MERKEZİNDE KALDIRIMA ÇEK ARACI 
MERKEZDE KATLI OTOPARK ALANINI SAT
MERKEZDE DİĞER KATLI OTOPARK ALANINI AVM YAP
16 DÖNÜM YEŞİL ALANI SATIN AL VATANDAŞTAN 
MECLİSTE YEŞİL ALANA ÇEVİRTTİRİVER 
1,2 EMSALİ 2,5 EMSAL YAP 150 DAİRE YE FIRLA
YAYLADA KAÇAK VİLLA YAP MAHKEMELİK OL
ÖZEL HASTANE YÖNETİMİ İLE SENET İŞİN ORTAYA ÇIKSIN
80 İLDE TOKİ YAPSIN TOKİ SATSIN
SADECE TRABZON'DA TOKİ YAPSIN BELEDİYE SATSIN
2 DUDAK 1 KAFA İLE GİT BEŞİRLİDE HİÇ İHTİYAÇ OLMAYAN YERDE 
20 ARAÇLIK OTOPARK YAP YEŞİL ALANI .
ŞİMDİ NE DİYELİM
EĞİTİM EĞİTİM
TAMAM DA
NEREDEN BAŞLAYACAĞIZ
BU KIÇININ ALTINDA 
2 ADET 100 LÜK BORU TAŞIYAN VATANDAŞ İLE
DİĞERLERİNİ BİR TOPARLAYIN BAKALIM
NEREDEN BAŞLAYACAĞIZ.”BAŞKAN USTA’NIN TALİMATI VAR!
Trabzonspor’un şikeyle mücadelesinde yurt dışında ve yurt içinde sesi olan İbrahim Ertük, çok ciddi bir duyumu dün sosyal medya hesabından paylaşarak dikkatleri üzerine çekti. Ertük, şikeyle mücadeleyle alakalı şu sözleri sarf etti:
“1/2) Şike mücadelesinde çok güvendiğim ve beni baştan beri hiç yanıltmayan kişilerden aldığım haber; FIFA müracaatı konusunda sıkıntı yok.
2/2) İsviçre'deki yabancı avukatlarımızla müracaat planlaması yapıldığı ve en kısa zamanda müraatın yapılacağı yönünde. Zaten başkan Usta bir an önce müracaat edilmesi talimatını vermiş.”
Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?


TRABZON RUSYA BAŞKONSOLOSLUĞUNDA GÖREV DEĞİŞİMİ
Trabzon Rusya Başkonsolosu geçtiğimiz günlerde değişti. Göreve gelen Başkonsolos ise ilk ziyaretini Trabzon Valisi Yücel Yavuz’a yaptı. Ziyaretle alakalı Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosluğuna atanan Valery Tikhonov Trabzon Valisi Yücel Yavuz’u makamında ziyaret etti. Başkonsolos Valery Tikhonov’a yeni görevinde başarı dileklerinde bulunan Vali Yavuz, “Görevine yeni atanan konsolosun Türkiye - Rusya arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Konsolos Tikhonov da kabulden dolayı Vali Yavuz’a teşekkür ederek, konsolosluk olarak iki ülke arasındaki ilişkileri daha iyi seviyeye getirmek için çalışacaklarını ifade etti.”


AKÇAABAT SAHİLİNDE NELER OLUYOR?
Akçaabat sahilinde köpek gezdiren bazı kişiler vatandaşları rahatsız ediyor. Köpekleri vatandaşların üzerine salarak büyük bir korku yaşamalarına neden oluyor. Her an nereden çıkacağı belli olmayan başı boş köpeklerin yanı sıra  özellikle akşamları sahilde vatandaşların önüne çıkan köpekler korkuya neden oluyor. Belediye ve emniyet görevlilerinin akşamları sahilde bu tür gezinti yapan sahipli ve sahipsiz köpeklere izin vermemesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar “çocuklarımızla sahilde gezemiyoruz. Eline bir köpek alan sahile çıkıyor. Bu köpeklerin aşıları var mı diye soran da yok. Bunları gördüğümüz yerde yolumuzu değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bazı köpekler kendi aralarında kavga ettiriliyor ve aileler için büyük panik oluyor. Bu soruna bir an önce çözüm bulunması gerekir” şeklinde şikayetlerini dile getirdiler.

Son Güncelleme: 12.06.2017 00:34

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292