12 Temmuz 2017 Çarşamba 08:00
Davulun Sesi 12.07.2017

AK PARTİLİ BAŞKAN’A CHP’Lİ BAŞKAN’DAN CEVAP VAR
Geçtiğimiz gün bu sayfada CHP’nin adalet yürüyüşüyle alakalı AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk’ün açıklamasını vermiştik. Öztürk, “Yürüyüşün en önemli kısmı Güvenlikti. Çok şükür guvenlik güçlerimiz Provakasyona mahal vermedi. Yürüyüşün miting içeriginde ; Kılıçdaroglu 15 Temmuz'a darbe girişimi demek yerine 20 Temmuz'da Teröristler için ilan edilen OHAL uygulamasına darbe söyledi. Mitingde okuduğu 10 maddeye bakınca ağırlıklı olarak gelecek seçimlere yönelik oy devşirilebilecek kesimlere mesajdan başka birşey yok. Yani anlaşılan o ki bu kadar yaygaranın ardından ; Dağ , fare doğurdu.” demişti. Öztürk’e cevabı ise CHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Haluk Batmaz verdi. Batmaz, “AK Parti’de yönetici atama takvimi açıklanmış bulunmakta. Sayın Öztürk’ün tekrar atanabilme telaşıyla alandaki insanları sayamaması normal karşılıyoruz. Kendisi AK Parti’de siyaset yapmadan önce şu an bulunmuş olduğu yere de bu tarz yorumlar yaptığını biliyoruz. Tek talebimiz adalettir. Kendisinin de adalete ihtiyacı olduğu anda yanında olmaktan hiçbir sakınca görmeyeceğiz.” dedi.
 


AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI BÜYÜKŞEHİR’DEN RAHATSIZ MI?
Trabzon’un büyükşehir belediyesi statüsüne geçmesinin ardından yaşanan sıkıntılar bitmek bilmiyor. AK Partili Belediye Başkanlarının da artık bu sıkıntıları dile getirdiğini ifade eden CHP’li eski Belediye Meclis Üyesi Ömer Dayı şunları söyledi: “Trabzon'un Büyükşehir olması ile ilçe belediyelerin her konuda sıkıntı yaşayacaklarını dün bizler söylerken bize insanları kandırıyor, yalan söylüyorsunuz derlerken şimdi bunu akp belediye başkanları dile getiriyor, belediye meclisinde Akçaabat Belediye Başkanı dile getirmişti, şimdi de Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün bugün Ekspres Gazetesindeki açıklamalarında. Büyükşehir olduğumuzda kaynaklarımızın daha fazla olacağını, belediyelerin ekonomilerinin daha iyi noktaya geleceğini bize söylemişlerdi. Vaatlerimizi ona göre yapıyorduk. Büyükşehir olduktan sonra gördük ki; özellikle 2014'te Büyükşehir kapsamına alınan belediyelerin durumu hiçte iç açıcı değil dedi. Bu sözü de onlara biz vermedik, vatandaşı kandırdıkları yetmedi şimdi de birbirlerini kandırıyorlar. Ne diyelim bu sözler üzerine ver mehteri, çok yakışır.”CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ TRABZON UYGULADI
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü öncesinde 81 ilde çeşitli programlar dün itibariyle başladı. Trabzon’da da bu programlar harfiyen uygulandı. Başta Trabzon Valisi Yücel Yavuz olmak üzere Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, Adnan Günnar ve AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi dün ilk olarak 15 Temmuz Şehidi Samet Uslu’nun kabrini ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından ise 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlar için İskenderpaşa Camisinde okutulan Mevlide katıldılar ve vatandaşlara ikramda bulundular. Mevlid sonrası ise Yomra’da Şehit Sedat Kaplan’ın kabrini ve ardından Özdil Mahallesi Muhtarı 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan Barış Hatipoğlu’nu ziyaret ettiler. Kısacası dün Trabzon’u yönetenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını harfiyen yerine getirdiler.
ARAKLI’DA OLAYLARA NEDEN MÜDAHALE ETMEDİLER?
Trabzon Araklı’da yapımı planlanan katı atık çöp bertaraf tesisi için yapılan bilgilendirme toplantısı olaylı sonuçlandı. Trabzon’dan gelen yetkililer çöp depolamA tesisi hakKında bilgi vermek için Araklı belediyesi sosyal tesislerine geldiler. Burada toplanan Araklı ve çöp depolama tesisi alanı içinde bulunan Taşönü Mahallesi sakinleri gelenlere tepki göstererek yetkilileri salondan dışarı attılar ve biz araklımıza çöp döktürmeyeceğiz dediler. Ayrıca mahalle Sakinleri salona gelmeyen Araklı Belediye Başkanı Araklı kaymakamı ve AK Parti Yönetimine tepki gösterdi. Peki sormakta fayda var niye Araklı Belediye Başkanı, Araklı Kaymakamı ve Araklı AK Parti İlçe Başkanı bu toplantıya katılarak bu olayların önüne geçmedi?


 

KENDİ KENDİNİ ELEŞTİREN BAŞKAN
Sosyal medyayı amatörce bir şekilde kullanarak dikkat çeken AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş dün tartışmalara neden olan bir paylaşım yaptı. Kendi yaptıklarını eleştiren Altunbaş’ın bu yazısı AK Parti teşkilatında “Kongreler yaklaşırken başkan neden bunu paylaştı” sorusuna neden oldu.
Pazarkapı ve Tosköy Mahallesini ziyaret eden Altunbaş, “Bugün Pazarkapı ve Tosköy Mahallelerimizde vatandaşlarımızı ziyaret edip dertleştik. Verdikleri mesaj,teşkilatın tün birimleriyle birlikte vatandaşı biraz daha sık ziyaret etmemiz gerektiği.” dedi. Altunbaş’a bu açıklamayı soran teşkilat mensupları “Başkan uzun zamandır görevde sensin ve başkansın da bunu sorgulayacak ve yerine getirecek olan da sensin” yorumları yaptı.KENDİLERİ ÜRETİP KENDİLERİ DÖKÜYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesinin en iyi olduğu alan yol yapma alanı olsa gerek fakat hala bu konuda eleştiriler geliyor. Çünkü Trabzon’un yol ağı az buz değil. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kendi tesislerinde ürettiği betonla yol betonlaması yapıyor. Trabzon’un mahalle yolları ve ana arterlerdeki yol sorunlarını çözüme kavuşturmak için hummalı bir çalışma içinde olan Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında 10 Haziran itibariyle kendi tesislerinde ürettiği 95 bin ton asfalt yollara serdi. Asfaltlama çalışmalarına her gün 4 ayrı ekiple devam eden Büyükşehir Belediyesi, yine kendi tesislerinde ürettiği betonla yol betonlama çalışmalarının da startını verdi. Bu kapsamda Ortahisar ilçesinde Yeşilbük-Çatak-Hayvan Barınağı yolunda betonlama çalışmalarına başlandı. Akoluk-Sırt bağlantı yolu, Akoluk-Kamışlı Yolu ve Çağlayan Okçu Mevkii yolu da yine Büyükşehir Belediyesi tesislerinde üretilen beton ile betonlanacak.

Son Güncelleme: 12.07.2017 08:36

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292