12 Ağustos 2017 Cumartesi 08:00
Davulun Sesi 12.08.2017

MAÇKA’DA TERÖRİSTLERİ BESLEYEN HAİNLER KİMLER?

Trabzon Maçka ilçesi Köprüyanı Mahallesinde dün yaşanan terör saldırısı sonrası herkesin aklına gelen soru aynı, “Bu hainleri kim besliyor burada?” Evet bu soruya cevap aranıyor. Bu hainleri bu şerefsizleri bu teröristleri kim nasıl besliyor Trabzon sınırları içerisinde? Mayıs ayında 1 şehit verdiğimiz bölgede bu terör saldırısı 1 değil 2 değil demek ki bu hainler buradan sıvışmanın yolunu bulmuş. Kime ne görevi düşüyorsa tez zamanda bu hainleri ortadan kaldırmalılar. Kim dolaylı veya doğrudan da destek veriyorsa yargılanmalıdır. Ateş düştüğü yeri yakıyor, dün 2 şehit verdik Trabzon sınırları içerisinde. Hain dışarıdan geliyor fakat içteki hainler ayrı bir olay. Trabzon Emniyeti Trabzon Jandarması hareket halinde falan daha dikkatli daha detaylı bir operasyon gerektiği aşikar.VOLKAN KONAK’IN SÖZLERİ HATIRLATILDI

Trabzon Maçkalı sanatçı Volkan Konak’ın 2013 yılında Habertürk gazetesine şimdiki HDP o zamanın BDP’si olan terör örgütü PKK’nın siyasi kanadına verdiği destekle gündeme oturmuştu. Konak ne demişti önce onu hatırlayalım: “Siyasi ikbal bekleyenlerin toplumu germeleri böyle sonuçlar doğruyor. Yine yanlış, şiddet yanlış. O insanlar Sinop'a da gitmeli Artvin'e de gitmeli Trabzon'a da gitmeli Maçka'da benim evimde de kalmalı.” Maçka’da ün iki şehit verdik ve vatandaşlar da özellikle Trabzon’da yaşanalar Konak’a soruyor bu sözlerinden dolayı pişman mısın? Evet Konak barışçıl olayım derken baltayı taşa vurmuştur ve bu söz her seferinde hatırlanacaktır.TERÖRİSTLER TRABZON’DAN NE MESAJI VERMEYE ÇALIŞIYOR?

Trabzon’da terör olaylarının olması şaşırtıcı olduğu kadar bu olayların yaşanması vatandaşın sokağa çıkması veya araziye çıkması için de kışkırtıcıdır diyebiliriz. Şöyle ki Trabzon’da bireysel silahlanma yüksektir özellikle de kırsal kesimde. Terörle mücadelede güvenlik güçlerimiz elbette gerekeni yapar fakat vatandaş da mücadele için araziye çıkarsa kimse şaşırmasın şimdiden başladık bunları görmeye. Bir diğer konu terör örgütü PKK neden Doğu Karadeniz’de özellikle Trabzon’da bu tip saldırılar yapmayı seçiyor. Bunun en büyük nedeni olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun terörle mücadeledeki dik duruşu, kararlılığı ve mücadelesidir. Bakan Soylu onların inlerine kadar girdikçe bu şerefsizler de “Biz de Trabzon’a gelir eylemimizi yaparız” mesajı vermeye çalışıyor. Ama farkında değiller geldikleri yer onlara mezar olacak Trabzon’dan bir halt çıkmaz onlara!SALDIRI OLDUĞUNDA MİLLETVEKİLİ ORADAYDI!

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu memleketi Maçka’da dün vatandaşları dinlemek üzere partisinin İlçe Başkanlığındaydı. Milletvekili Köseoğlu parti binasında nöbet tutarak tek tek vatandaşları dinlediği zaman zarfında terör saldırısı oldu. Terör saldırısını öğrenen Köseoğlu da beraberindeki İlçe Başkanı Sedat Kongur ve Belediye Başkanı Koray Koçhan İlçe Jandarma Komutanlığına gitti. Köseoğlu, Maçka ilçesinden en net bilgileri takipçileriyle paylaşırken çekildiği fotoğraflardaki tedirginliği ve üzüntüsü de belliydi. Köseoğlu, teröre lanet okurken şehitlere de Allah’tan rahmet diledi.TRABZONSPOR İÇİN ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜ YARILADI!

Trabzonspor’un 2010-11 şampiyonluk kupasının kulübe verilmesi ve adaletsizliğin sona ermesi için Trabzon’dan yola çıkan ve 80 günde devri adalet yürüyüşü adını veren Halit Şahin, yürüyüşünü yarıladı. Dün 40.gününe giren yürüyüşten fotoğraf çeken Şahin önemli bir noktaya temas ederek şunları söyledi: “İnsanların Dış görünüşleri ile yargılamayın. Saç sakala takılmayın her gördüğünüz takim elbiseliye beyefendi diyip adam sanmayın kalp ,vicdan ve karakterdir insani değerli kılan Yürüyüşün 40. Gününde bitti selam olsun Trabzonspor ailesine Temiz Türkiye Temiz Spor”GÜMRÜKÇÜOĞLU ESKİ VALİYİ KAPIDA MI MİSAFİR ETTİ? 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dün Trabzon’un bir önceki dönem Valisi olan Abdil Celil Öz’ü misafir etti. Misafir etti fakat makamda misafir edilmemesi veya edildiyse makamdan fotoğraf verilmemesi şaşkınlık yarattı. Belediye binası önünde verilen pozlarla alakalı resmi sitede yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Vali Öz ile birlikte Trabzon’da uyum içinde güzel çalışmalara imza attıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Birlikte oldukça güzel işler yaptık. Trabzon sizin şehrinizdir. Sizleri burada ağırlamak bizleri mutlu etmektedir” dedi. Trabzon eski Valisi Öz de Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti. Trabzon’un her geçen gün daha da güzelleştiğini ifade eden Öz, Gümrükçüoğlu’na başarılarının devamını diledi.”EKSİKLERİN GİDERİLMESİ İÇİN TALİMAT VERDİ!

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgesi'nde ve bağlantı yolunda yürütülen çalışmaları  yerinde inceledi. Vali  Yücel Yavuz, Şinik Organize Sanayi Bölgesinde ve bağlantı yolunda yürütülen çalışmalar hakkında Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel’den bilgi aldı.   Bağlantı yolunda meydana gelen  bir duvar göçüğünü de inceleyen Vali, bölgedeki eksiklerin bir an önce giderilmesi talimatını verdi. Vali Yavuz’un Şinik OSB’yle bu şekilde yakından ilgilenmesi de hem OSB’deki iş adamlarının hem de Akçaabat’ın hoşuna gitti.

Son Güncelleme: 16.08.2017 10:44

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292