12 Ekim 2016 Çarşamba 08:28
Davulun Sesi 12.10.2016
TRABZONLU BELEDİYE BAŞKANIYLA O BAKAN SINIF ARKADAŞI ÇIKTI

Trabzon’a geçtiğimiz Pazar günü gelen ve geldiği gibi kendi tabiriyle koordinasyon toplantısı yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu dün de Trabzon’da ilk önce Valiliği ziyaret etti burada detaylı bir basın toplantısı yaptı, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Eroğlu ardından Akçaabat’a geçerek Bakanlığına bağlı kurumları tarafından yapılan ve yapılacak olan 12 tesisin temel atma töreni ve açılışını gerçekleştirdi. Genel Müdürler konuşma yaparken Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’le Bakan Eroğlu’da kısa süreli bir sohbet etti. Bu sohbetin detayları sonradan ortaya çıktı. Bakan Eroğlu ile Türkmen sınıf arkadaşıymış ve geçmişe dair hatıralarını tazelemişler. Bu sınıf arkadaşlığından Akçaabat’a özel bir durum ortaya çıkar mı bilinmez fakat Bakan Eroğlu Trabzon’la gönül bağı olduğunu özellikle dile getirdi.  4 BAKANDAN 3’Ü TRABZON’A NEDEN GELMEDİ?

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından şehrin dört bir tarafına afişler asıldı ve 4 Bakan Trabzon’da denildi. Herkesi aldı bir heyecan bir telaş ve bir hazırlık. Fakat sabah oldu ilk önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzon programı iptal oldu. Bu iptalin nedenini Bakan Eroğlu, Akçaabat’ta açıkladı ve bununla kalmayıp Bakan Soylu’yla telefon bağlantısı kurdu. Bakan Soylu, terör örgütü PKK tarafından öldürülen AK Parti Dicle Başkanı Deryan Aktert’in cenaze törenine gittiği için gelemedi. Geleceği ilan edilen Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın ise böyle bir programdan haberi dahi olmadığı iddia edilirken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin ise temel atmaya değil fakat TOBB’undüzenlediği girişimcilik fuarına katılması bekleniyordu o da o arada öyle sıkıştırıldı. AK Parti Trabzon İl Başkanlığı neden böyle bir şey yaptı diye sorduk soruşturduk? Aslında 2 bakanla açılış düşünülüyordu diğer ismi geçen bakanların da malum programa katılacağı duyumu geldi ve böyle bir ilana başvurdular fakat Akçaabat’a gelen hem vatandaşlar hem de teşkilat ‘Hani 4 Bakan geliyordu niye bizi kandırdılar’ diye sitemde bulundu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AKYAZI’YI ZİYARET ETMESİNDEN KORKAN KİM? 

Trabzon’da 4 bakan geliyor derken 1 bakan gelip açılış yaptı ve ziyaretlerde bulundu fakat asıl hummalı hazırlık Cuma günü için şimdiden başlatıldı. Rize’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon üzerinden memleketine geçmesi bekleniyor, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da Cumhurbaşkanına eşlik etmesi beklenirken muhtemelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da eşlik edecek. Trabzon’a geliş saati akşam saatlerinde olacağı öğrenilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı büyük bir kalabalıkla karşılanacak ve Erdoğan’da burada kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitap etmesi bekleniyor. Asıl olay ise şu ki Erdoğan, Trabzon’a gündüz gelir de Akyazı Stadını ziyaret etmek veya helikopterle üstünden bakmak isterse yanındaki bakanlara fırça atacaktır. Çünkü Bakan Eroğlu da bunun üzerinde durarak ‘Cumhurbaşkanımız Rize’ye gelecek Trabzon’da Akyazı’yı ziyaret edecek diye kalbim küt kütatıyor. Akyazı’da yüzde 95 tamamlandı onun açılışını da hep birlikte yapacağız’ dedi. ERKEN SEÇİM SENARYOLARI, KİM NEREYE?

2017 yılında ya Nisan ayında ya da Kasım ayında yerel ve genel seçim olması bekleniyor. Ankara’da da Trabzon’da da bu yönde söylemler aldı başını gidiyor. Bu yönde söylemlerin üzerine bütün partilerde adaylık kulisleri başladı. AK Parti’de en çok Büyükşehir üzerine oynanıyor, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’un Milletvekilliğine aday olacağı onun yerine ise birçok isim ortaya atılıyor. Trabzon Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya’dan tutun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan’a, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten tutun İl Başkanı Haydar Revi’ye ve İlçe Belediye Başkanlarından Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen bu isimlerin de Büyükşehir Belediye Başkanlığına o da olmadı Milletvekilliği adaylığına düşüncesi var. 

Bu arada mevcut AK Partili Milletvekillerinden de 3’ü gidecek deniliyor. Bunların hangisi olacağını ise 15 Temmuz öncesi belirleyeceği öne sürülüyor. CHP’de ise Haluk Pekşen’in Ankara’dan Trabzon’da ise CHP’li Turgay Şahin’in Yavuz Karan’ın, Ahmet Kaya’nın ön plana çıkacağı duyumlar arasında. MHP’de ise karmakarışık bir hal almış durumda en çok ön plana çıkan Hüseyin Örs’ün bile AK Parti’ye geçiş yapabileceği son günlerde iddia ediliyor. Erken ve Genel Seçim birçok olaya gebe olacak hep birlikte göreceğiz. MHP’Lİ O İSİM AK PARTİ’YE GEÇER Mİ? 

MHP’nin Trabzon’da en kıdemli isimlerinde Ali Sağır partiden ihraç edildi çünkü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşı değişim isteyen grubun içinde yer aldı. MHP’de diğer partiler de Sağır’a hürmet eder hem yaşından hem Trabzon’u yalayıp yutmasından dolayı.  Sağır, eski toprak diyebileceğimiz ülkcülerdendir ve kendisi hakkında son günlerde AK Parti’ye geçecek iddiaları ortaya atılıyor. Hatta bunda başrolde MHP’li eski isim şimdinin AK Partili Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun aktif rol oynayabileceği konuşuluyor. Sağır, AK Parti’ye geçer mi diye soran sorana biz bu soruya şöyle cevap verelim MHP Genel Başkan Yardımcısı, merhum Alpaslan Türkeş’in oğlu Yıldırım Tuğrul Türkeş AK Parti’ye geçebildiyse Sağır neden geçmesin, siyaset bu dünü yok bugünü hiç yok şu anı ve yarını var. 

Son Güncelleme: 13.10.2016 00:57

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292