12 Kasım 2016 Cumartesi 09:00
Davulun Sesi - 12.11.2016
BAŞBAKAN’IN TRABZON PROGRAMINDA DİKKAT ÇEKENLER 
Başbakan Binali Yıldırım göreve geldikten sonra ilk defa Trabzon’a geldi, asıl program Rize’deydi fakat AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin girişimleri sonucunda Trabzon’da da cuma namazı ve halkı selamlama programı gerçekleştirildi. Peki bu kısa ziyarette dikkat çekenler nelerdi. Başbakan Yıldırım’ı dinlemeye gelen yaklaşık 3 bin kişi vardı fakat o seçim heyecanı veya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişindeki heyecan yoktu diyebiliriz. Bunun en büyük sebebi Başbakan Yıldırım’ın konuşmasında coşku olmaması ve AK Partililerin Cumhurbaşkanına olan bağlılığından dolayıydı. Bir başka dikkat çeken ise Başbakan’la gelen bakanlardı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bilim Sanayi Bakanı Faruk Özlü. Toplam 4 bakan vardı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’a yakın zamanda gelişinde ise toplam 8 bakan vardı. İşte bu detay da aslında Erdoğan’a olan bağlılığı ve Erdoğan’ın gücünü gösterir vaziyetteydi. Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları Trabzon’a müjde diyebilir miyiz? Diyemeyiz çünkü çok yeni bir şey açıklamadı AK Parti’nin Trabzon’da 1 Kasım ve 7 Haziran öncesi vaad ettiklerini tekrarladı. Kısacası bu zorunlu program Trabzon için çok da verimli geçti diyemeyiz. Bu arada o gündeme gelen Demiryolu ise bir sonraki bahara kaldı önümüzde epey zaman var.GÖREVDEN ALINAN KAYMAKAM BAŞBAKAN’A NE ANLATTI?
Başbakan Binali Yıldırım’ın Trabzon programında bir başka dikkatimizi çeken ise 15 Temmuz Darbe girişimin arından yapılan soruşturmalar sonucunda FETÖ’yle bağlantısı olanlar görevlerinden alındı, göz altına alındı ve kimi de tutuklandı. Bu isimlerden biri Trabzon Ortahisar eski Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu’ydu. Şirinoğlu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası demokrasi nöbetlerine katılmış ve pozlar vermişti fakat yapılan araştırmalar neticesinde de görevinden alınmıştı. Trabzon’da bu konu çok konuşulmuş hatta Şirinoğlu’nunİçişleri eski Bakanı Efkan Ala ile olan bir fotoğrafı da gündeme oturmuştu. Fotoğrafta yer alan kaymakam ve valilerin çoğu FETÖ’den dolayı görevinden alınmıştı. PekiŞirinoğlu, Başbakan’a ne anlattı ve nasıl ulaştı. Meydan parkında vatandaşa hitap için gelen Başbakan Yıldırım’ı ilk etapta bir protokol karşılayacaktı bu protokol içinde AK Partililer vardı fakat Şirinoğlu bir anda nereden ortaya çıktı kimse anlamadı. Hatta onu görev AK Partili yöneticiler de bu adam FETÖ’den dolayı görevinden alınmadı mı ne işi var burada diyerek birbirine baktı. Şirinoğlu o bakışlar arasında Başbakan’ın eline sarılarak kendi durumunu izah etmeye çalıştı bakalım işe yarayacak mı?BAŞBAKAN’I KARŞILAYANLARI KİM ORGANİZE ETTİ? 
Başbakan Binali Yıldırım veya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veya eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Trabzon’a gelişinde mitingleri ve bu tarz kitleleri toplama işini AK Parti’de yapan tek isim var. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş bundan önce olduğu gibi bu seferde görevini eksiksiz yerine getirdi. Valilikle, Belediyelerle ve İlçe Başkanlıklarıyla organize olan iletişimi sık sık sağlayan Demirtaş şehrin süslenmesi için de AK Parti Gençlik Kollarıyla irtibat halinde oldu ve dünkü ortaya çıkan tablonun mimarları arasında yerini aldı. Demirtaş’ın siyasette yıldızı parlamaya devam ediyor, kimileri ticaret hayatıyla onu gündeme getirmeye çalışsa da o siyaseten yaptıklarıyla takdir toplamaya devame diyor. İHALE İDDİASIYLA GÜNDEME GELEN AK PARTİLİ İSİME TGC’DEN TEPKİ!
AK Parti Trabzon’da son iki haftadır içten içe konuşulan ve gündemde olan bir konu var dün de İl Yöneticileriyle görüştük ve çoğu bu konudan dolayı üzgün olduklarını ifade etti. AK Parti eski Tanıtım Medya Başkanı Arzu Yalçınalp ve eşi Emrah Yalçınalp hakkında ulusal bir gazetede ihale iddiaları çıkmıştı. Bunun üzerine Ortahisar Belediye Meclisinde Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç açıklama yapmıştı sonra Milletvekili Muhammet Balta sonra Milletvekili Salih Cora derken gündemden konu hiç düşmedi. Bir de üzerine CHP Ortahisar Belediye Meclisi Üyesi Turgay Şahin’le sosyal medyada tartışan Yalçınalp de konularla alakalı açıklama yapınca, köşe yazısı yazanlar da oldu kulis yazanlar da fakat Yalçınalp’in son yaptığı hem basın camiasında hem de AK Parti Trabzon’da tepki aldı. İddiaya göre gazeteciler Ali Öztürk, Ali Savaş ve Erhan Esaspehlivan’ı malum konuyla alakalı yazılar yazıp haber yaptıkları için Yalçınalp çifti tehdit etmiş. İddia diyoruz fakat üç meslektaşımız da işi savcılığa taşıdılar ve suç duyurusunda bulundular. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti de bu konuyla alakalı bir açıklama yayınladı. İşte TGC’nin açıklamasından bir kısım “Cemiyetimiz üyesi üç meslektaşımızın yazdıkları haber ve yaptıkları yorumlar nedeniyle muhatapları tarafından uğradıkları tehditlerle ilgili olarak 10 Kasım 2016 tarihinde Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını öğrendik.  Günebakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı Ali Öztürk, 61saat.com İmtiyaz Sahibi Erhan Esaspehlivan ve Günebakış Gazetesi ile 61saat.com köşe yazarı Ali Salih Savaş’ın, bir süre önce, belediyelerden doğrudan temin yoluyla ihale alındığı yönünde kamuoyuna yansıyan olayla ilgili yaptıkları haber ve yorumları tehditle durdurmaya yönelik davranışların tarafımızca kabul edilemez olduğunun bilinmesini isteriz.” AKYAZI STADINDAN O GÖRÜNTÜLER DİKKAT ÇEKTİ! 
Trabzonspor’da gündem Akyazı, Trabzonsporlu taraftarlar için de aynı şekilde. Akyazı’ya artık öyle bir gözle bakılıyor ki sanki açılışı yapılsa Trabzonspor lider olacak veya şampiyon olarak bu sezonu tamamlayacak. Tabi şu anda bunları konuşmak için erken ama Akyazı’yı herkes sahiplenmeye çalışıyor. Gençlik Spor’u, TOKİ’si, Trabzonspor’u, Büyükşehir Belediyesi, Valiliği, AK Partisi ve daha sayamadıklarımız. Akyazı ile alakalı en dikkat çeken paylaşımlarda bir tanesi dün yapıldı. Akyazı Stadında mescitler nasıldır sizce? Hüseyin Avni Aker’e göre çok daha güzel daha kullanışlı ve daha gösterişli. Stadyumla alakalı artık her gün bir şey çıkmakta ve açıldıktan sonra da bunun böyle devam edeceğini düşünüyoruz. Bir bilgi kirliliği bir iletişim sıkıntısı ve bir işi sahiplenme telaşı var ortada. Bakalım bu işten Trabzonspor karlı çıkabilecek mi?  
Son Güncelleme: 12.11.2016 08:59

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292