13 Şubat 2017 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi 13.02.2017

TRABZON ESKİ MİLLETVEKİLİNDEN AKŞENER VE OĞAN’A DESTEK!

MHP Genel Başkan Adayı Dr. Sinan Oğan'ın 'hayır' propagandası yaptığı 3 Hilal TV'nin kapatılmasının ardından, bir diğer MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'in Çanakkale'de yapacağı toplantı da son dakikada engellenmeye çalışıldı. Akşener ve Oğan'a yapılan baskılar ters teperken, MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın'dan da Akşener ve Oğan'a tam destek geldi. Sosyal medya hesabından yapılan baskılara çok sert tepki gösteren Aydın, "Tam da bugün bahsettiğimiz konuların üzerine 'Hayır' diyenlere yönelik baskılar; salonları kapatıp, elektrikleri kesip, internet TV kanallarını kapatmaya vardı. Yakında su da yok derlerse şaşmamalı. Elektrikleri kesmek Sayın Akşener'i yıldıramamış, 3Hilal TV yi kapatmak Sayın Oğan'ı susturamamıştır" ifadelerini kullandı.

VARLIK FONUNUN FİKİR BABASI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ MI?

Trabzon’un sevilen ve kalemi kuvvetli gazeteci yazarlarından Levent Tan öyle bir yazı yazdı ki herkes yazıdaki bilgilere şaşırdı. Tan, Varlık Fonu ve Göksel Gümüşdağ ilişkisini şu sözlerle anlattı:
“Bugün uygulamaya geçen ''Varlık Fonu'' uygulamasının fikir babası Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'dır.Gümüşdağ bundan yaklaşık 2 yıl önce batık durumdaki futbol kulüplerini kurtarmanın bir yöntemini aradı. Nereden ve nasıl aklına geldi bilmiyoruz ama bir ''torba'' düşünceyle insanların karşısına çıktı. Buna göre 18 takımı kapsayan ve yaklaşık 3.5 Milyar TL - ki Dolar / Euro kuru %40 daha düşüktü - borcu olan kulüpler ''Süper Lig Anonim Şirketi'' adı altında kurulan bir fona devredilecek. Bu şirket çatısında oluşacak kağıt üzerindeki X Milyon TL değerindeki şirket Katar'dan 10 yıl vadeli kredi çekecek ve kulüplerin tüm borcunu ödeyecekti. Marka değeri, yayın hakları ve futbolcu bonservis bedellerinin toplamından oluşacak değerlendirme sonrasında çekilecek krediden kulüplere yıllık belirli bir ücret ve belirli bir transfer bütçesi verilecekti. Böylece hem UEFA'nın FFP kurallarına uyulmuş olacak, hem kulüpler borçsuz hale gelecek hem de TFF bu krediden %4 pay alacaktı. Velhalsıl Süper Lig A.Ş kuruldu, yayın ihalesi yapıldı fakat kısmet... Hayata geçen ''Varlık Fonu A.Ş'' oldu. Şimdi Ocak 2015'te başlayan ve piyasaları sallayan ekonomik krizin ne derecede büyük olduğunun anlaşılması için bu örneği veriyorum. Her yıl ''Seçimden sonra piyasa canlanır'' safsatasıyla kendini kandırıyor millet. 7 Haziran'ı beklediler, 1 - 2 ay piyasalarda canlanma oldu kriz daha da derinleşti. Kasım'ı beklediler, seçimden sonra yine 1-2 ay canlanma oldu ve kriz daha da derinleşerek bu günlere geldik. ''Referandum olsun musluklar açılır'' düşüncesi var ya... Açılmaz kardeşim. Musluk falan kalmadı. Türkiye Cumhuriyeti batık hale geldiği için tüm değerli varlıklarını bir şirket çatısı altında toplayarak gidip başka ülkelerde bu şirket üzerinden kredi çekecek. Vahim yani! Koskoca devlet, şirketleşerek kredi almak için kapı aşındıracak hale geldi. Varlık Fonu Anonim Şirketi budur... Umarım anlatabilmişimdir!”TRABZONLU PROFESÖR: “EVET İÇİN KENDİNİ PARÇALAYANLARI İYİ İZLEYİN!”

Karadeniz Teknik Üniversitesinde eğitim veren Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu’nu bu şehirdeki birçok kişi tanır ve sever. Çuhadaroğlu’nun ismi bir dönem CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için de geçmişti. Referandum gündeminde evet ve hayır diyenler üzerinden cepheleşme devam ederken Prof. Dr. Çuhadroğlu da evet diyenleri sert bir dille eleştirdi. Çuhadaroğlu, “Evet için kendini parçalayanları iyi izleyin. Ya yasadışı, ya fırıldak, ya abidik gubidik, ya çalma çırpma, ya da ali cengiz işleri vardır. Geriye kalan evetçilerin ise bunlardan haberi yoktur desek nasıl olur? Hayırcılar teröristtir demek kadar ağır olur mu?”  Çuhadaroğlu’nun bu açıklamalarına Trabzon’da evet diyen önemli isimler ne cevap verir bilemiyoruz fakat kendisinin de belirttiği gibi ağır bir ifade olmuş.“BÜTÜN CEMAATÇİLER SİZİN GİBİ EVETÇİDİR!”

Gündemde referandum olunca haliyle Trabzon’da önemli bir konuma sahip olan isimlerin bu süreçle alakalı çıkışlarına yer vermeye çalışıyoruz. Trabzon siyasetinin sevilen isimlerinden biri olan Anavatan Partisi eski İl Başkanı ve CHP’nin Ortahisar Belediye Başkan Adayı olan Nazım Özcan da gündemi şu sözlerle değerlendirdi. Özcan, “Fetö daha fetö olmadan yani siz ''muhterem hoca efendi'' dışında bir üsluba hakaretle yaklaşırken. Devletin bütün kurumlarında yıllarca temizlenemeyecek kadroları bunlara peşkeş çekerken de biz hayırcı siz ve onlar evetciydi. 15 Temmuz fetöcülerin sizin desteğinizle bile gelebileceği son noktadır. Yani bu rejim özellikle bu tecrübelerin üzerine hiç bir cemaate mesafe aldırmaz. Onun içindir ki fetö de dahil olmak üzere bütün Cemaatler sizin gibi EVETcidir. Hayırcılar , Muhafazakar ve tutucu ( mevcut durumun devamı ) davrandıkları için Vatan hainliği ile itham ediliyor ! Ne idiğü belli olmayan bir sistemin peşinden sorgusuz gidenlerin aldatıldık, kandırıldık gibi bir mazerete sığınamayacakları aşikârdır.” dedi.AK PARTİLİ BAŞKANDAN ÜLKÜCÜLERE TEŞEKKÜRLÜ ÇAĞRI!

Hayır diyecek olup evet diyenlere farklı durumlar yakıştıranlar olduğu gibi AK Parti Trabzon kanadında da sosyal medya üzerinden çağrılar yakın zamanda başlamıştı. AK Parti Trabzon İl Başkan  Yardımcısı Teşkilat Başkanı Uğur Aydın da bu süreçte sosyal medyayı aktif kullanmaya özen gösteren bir siyasetçi olarak göze çarpıyor. Aydın, evet demeye var mısınız diyerek şu sözleri paylaştı: “16 Nisan’da millet yeni bir çağı açacak, 2023 ve 2071 hedefleri için vites büyütecek. Bügüne kadar inandığı, güvendiği lider Tayyip Erdoğan'ın ve dava arkadaşlarının, devlet menfaatleri, devletin bekası söz konusu olduğunda desteğini esirgemeyen devlet adamı Devlet Bahçeli ve ülkücü arkadaşlarının öncülüğünde yeni bir sisteme merhaba diyecek. Benim tahminim çok sevdiğim plakamız 61 ve üzeri EVET olacağı yönündedir. Bu millet bizi hiç mahcup etmedi, yine etmeyecek.  Sizde 16 nisan da ülkemiz için EVET demeye var mısınız?”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol