13 Haziran 2017 Salı 08:22
Davulun Sesi - 13.06.2016

KAYIKÇI KAVGASI, YUSUF YAZICI VE BEŞİKTAŞ!
Trabzon’un sevilen isimlerinden gazeteci Aksal Yavuz, Beşiktaş’ın ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Trabzonsporlu futbolcu Yusuf Yazıcı hakkındaki söylemleriyle alakalı çok önemli mesajlar verdi. Yavuz şu sözleri kaleme aldı:
“Ahmet Nur Çebi, baktı ki Trabzonspor camiası yıllardır olduğu gibi kayıkçı kavgasıyla meşgul. Kendi aralarında da bir şeylerle meşguller, en iyisi ben de Yusuf Yazıcı ile alakalı bir şeyler söyleyeyim de adet yerini bulsun.
Sanki o da bilmiyor mu fırtınanın çocuğu Yusuf'un Trabzonspor'un geleceği olduğunu..
Hem iki gözüm rakiple sadece sahada mücadele edilmez. Zira futbol sahada oynanan oyunun toplamı değildir ayrıca.”BAŞKAN USTA HALKA DEĞİL BAKAN’A MI İFTAR VERDİ?
Trabzon’un sevilen gazetecilerinden Çay Tv Trabzon Temsilcisi Halil İbrahim İleli, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’ya yine sert bir çıkışta bulundu. İleli Trabzonlu olup İstanbul’da belediye başkanlığı yapanları yazarak şunları söyledi:
“İstanbul - Beylikdüzü belediye başkanı TRABZON lu Ekrem İmamoğlu Düzköy belediyesine bir iş makinası verdi.

İstanbul – Üsküdar belediye başkanı TRABZON lu Hilmi Türkmen Şalpazarı Anadolu lisesine kaynak ( para ) aktararak okulun birçok sorununun giderilmesini sağladı. Anlayacağınız para verdi.

İstanbul – Gaziosmanpaşa belediye başkanı TRABZON lu Hasan Tahsin Usta ise Trabzon da iftar verdi. Bir ilçe neden bir büyükşehir e iftar verir bunu da pek anlamadık…!

Birisi ilçeye iş makinesi verdi, birisi okula para verdi, 
“Usta ise Trabzon’a ( içişleri bakanına ) iftar verdi”. Ne diyelim Allah kabul etsin.”MİLLİ TAKIM VE İYİ NİNNİLER!
Trabzon’un duayen gazetecisi olan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Turgut Özdemir, Milli Takımı yönetenlere verdi veriştirdi. Bakın Özdemir neler dedi?
“Milli maçı izlerken ve de terim’i dinlerken…eyvah eyvah diyorum…sözüm ona oynanan futbol, ilk kez yorumculara bakıyorum,,,ön direk-arka direk pozisyonlarının ne olduğunu, hatta hatta futbolun temel ilkelerinden habersiz olanların yorumlarını…bir kez daha eyvah eyvah,,,bir milli maç için 650 bin bilmem ne parası pirim isteyen oyuncuyu,, bir taraftan memleketi için 20 yaşında şehit olan çocuğumu.. milyonlar kilitlenmiş fatih hocaya ne diyecek diye,,,vah ülkem vah… bu mudur yani,,,rakip Kosova kendi ülkesinde stadı yok, komşu ülkede oynuyor milli maçını,,ama avrupa’da oynayan oyuncuları var,,,bizim de neredeyse her ilde kriterle uygun stad… ama yabancılara açık,,, bir oyuncumuz var avrupa’da o da tozu duman katıyor ülkesinde bir numaraları gündem,,, yani yaman çelişkiler..o zaman bir eyvah eyvah daha…iyi ninniler”KÇY NE DEMEK? O GAZETECİNİN SÖYLEMİ
Sedat Tunalı yazdığı yazılar ve tespitleriyle Trabzon ve Trabzonspor camiasında takdir toplamaya devam ediyor. Tunalı bu sefer milli takımda yaşananlar üzerinden Fatih Terim’e çok net mesajlar gönderdi. Tunalı şunları söyledi:
“Arda üzerinden kendini temize çekmeye çalışan Terim'in Arda yaşlarında yaptıklarından sadece biri aşağıdaki, ki, gençliktir , cahildir der tolere de edersiniz belki. Ama Terim daha yakın zamanda basın toplantısında bugün Arda'yı linç eden medyaya üreme sapını göstererek "onu çekmeyin bunu çekin" demiş, ilkeli ve onurlu Törkiş medya, Terim'in eliyle gösterdiği şeyi, "masa" olarak algılamış ve üzerinde durmamıştı, eh üzerinde durulacak bir "şey" de değil zaten.

Şikeye, küfre kör İstanbul Yerel Medyası, başta TSliler ve Arda olmak üzere topluca KÇY. ( kaçsanız da çaresiz yiyeceksiniz)”TRABZON’DAKİ MİLLİ GÖRÜŞÜN ÖNCÜ İSMİNDEN MESAJ VAR!
Trabzon’da milli görüş camiasının öncü ve önemli ismi olan Ümit Çebi, birlik ve beraberlik mesajı vererek önemli bir fotoğraf paylaştı ve gönülleri fethetti. Çebi şunları söyleyerek alttaki fotoğrafı paylaştı:
“ALLAH'ın ipine hep birlikte sımsıkı sarılın diye buyurmuş yüce ALLAH cc

İman etmedikçe cennete giremezsiniz, bir birinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız diye buyurmuş hz. Muhammed Mustafa sav.

Birlikte rahmet, ayrılıkta azap var buyurmuş hz. Muhammed Mustafa sav.

Ey ALLAH'ın kulları kardeş olunuz diye emreder dinimiz.

Ey milli görüşçü kardeşlerim bu emirlerin muhattabı kimdir ?

Bu emirlere uyulmadığı müddetçe zaferin geleceğinimi zannediyoruz ?

Ey milli görüşçü kardeşlerim gelin bela gelmeden tedbir alalım.

Yoksa kurunun yanında yaşlarda yanacak.

Milli görüşçüler tek vucut olarak ayağa kalksın ve kucaklaşsın vede safları sıklaştırarak kıyama dursun yeminle söylüyorumki ! ALLAH'ın rahmeti inecek ve zafer mesajları görülecektir.

Yeterki nefislerin ve egoların değil, HAK'kın ve Rasülün sesine kulak verelim.
Mutlaka ama mutlaka zafer milli görüşün samimi ve ihlaslı dava adamlarının olacaktır inşaallah.

Selam olsun o dava yiğitlerine. Selam olsun davasından sadık kalanlara, selam olsun vefalı dostlara.”

KADIN YEDEK PARÇA DEĞİL!
Son günlerde yaşanan iğrenç ve akıl almaz olayların ardından Gazeteci Yazar Harun Çelik çok güzel bir yazı kaleme alarak kamuoyuna mal etti. Kadın yedek parça değil başlığını verdiği yazısında Çelik şunları söyledi:
“Havva, Adem'in kaburga kemiğinden falan yaratılmadı. O yüzden yaptığınız makaranın İslam inancında bir karşılığı yok. Hazreti Havva'nın, Hazreti Adem'in kaburga kemiğinden yaratıldığı efsanesi, İslam dışıdır ve İslam inancında kesinlikle bir karşılığı yoktur. Ateist bir arkadaşımın profilinde bu konuda yapılan makaraları okuyunca birkaç kelime söyleme ihtiyacı duydum. İnsan inanır ya da inanmaz, o kendisinin bileceği bir iş. Lakin İslam'da olmayan bir şeyi varmış gibi dile getirmek, işte bu kabul edilemez. Müslümanların dahi bir çoğu bu aslı astarı olmayan, İslam'da asla karşılığı bulunmayan masala bir gerçekmiş gibi inanmakta. Zaten masallara, efsaneleri inanmaya hazır o kadar çok Müslüman var ki, sen onlara yeter ki masal anlat. Kadının erkeğin yedek parçası durumuna düşüren bir yanlış inanış, erkeği üstün kadını aşağı gören kafa yapısına da bir zemin oluşturuyor. Kur'an-ı Kerim insanın yaratılışını anlatırken asla böyle bir şey söylemiyor. Efendimizin (SAV) sahih hadislerinin hiçbirinde asla böyle bir şey yok. İsrailiyat kaynaklı bu uyduruk inanışın İslam ile uzaktan yakından alakası yoktur. Havva'nın Adem'in kaburga kemiğinden yaratıldığı bir uydurmadır, masaldır, hikayedir ve İslam dışı bir üfürmedir. Hazreti Adem'in çamurdan çanak çömlek yapılır gibi yapıldığını anlatan hikayelerin de hepsi uydurmadır. İslam inancı ile amortisi bile yoktur. Kur'an-ı Kerim orada apapaçık durmaktadır. Bu iki uyduruk kaydırık inanışı maalesef Müslümanlar da sanki İslamin akidesi bu imiş gibi biliyorlar. Yok öyle bir şey. Hülasa sevgili ateist arkadaşlarım, inanıp inanmamak sizin bileceğiniz bir iş. Lakin İslam'ın söylemediği bir şeyi İslam inancında varmış gibi dile getirmeniz doğru değil. Bu konu çok uzun ve detaylı konuşulması gereken bir mevzu. Ama özetle yaratılış ile ilgili Hristiyanlık ve Yahudilik inancına ait uydurmaların ve masalların İslam'ın da görüşü imiş gibi sunulması doğru değil. İslam zaten bu yanlış bilgileri düzeltmek için geldi, Müslümanlar o yanlış bilgileri masal gibi birbirlerine anlatsınlar diye değil. Kimse kimsenin kaburgasından falan yaratılmadı. Adem'de testi gibi çamurdan yapılmadı. Kur'an-ı Kerim'in bu konuda ki bilgilendirmesinde böyle bir şey yok vesselam.”


13 AYRI BÖLGEDE TAŞKINLARLA MÜCADELE EDİLECEK!
Orman ve Su işleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan, Vali Yücel Yavuz’u ziyaret etti. Trabzon’da taşkınlarla mücadeleyi öngören eylem planı ile ilgili Vali Yücel Yavuz’a bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan ”Doğu Karadeniz Bölgemizde 13 ayrı bölgede taşkın ve rusubat kontrol eylem planı yapılmaya karar verildi.  İlimizde üç ayrı vadide de taşkınlarla mücadele eylem planı hayata geçiriliyor. Trabzon’da  Vakfıkebir, Beşikdüzü, Akçaaabat ve Merkez dereleri eylem planı kapsamına alınmıştır “dedi. Vali Yücel Yavuz çalışmalarından dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Cafer Orhan’a  ve ekibine  teşekkür ederek  telkari fincan takımı hediye etti. 

Son Güncelleme: 13.06.2017 08:24

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292