13 Temmuz 2017 Perşembe 13:45
Davulun Sesi 13.07.2017

REVİ DİNLEMEYE GEÇTİ

AK Parti Trabzon’da kongre sürecine dair takvimin açıklanmasının ardından İl Başkanı Haydar Revi öncülüğünde AK Parti teşkilatlarında kongre hazırlıkları devam ediyor. Tabi hazırlıklar devam ederken Revi’de Trabzon’daki değişimin öncüsü olacağı için detaylı bir şekilde raporlarını hazırlıyor. Revi, eski yeni demeden herkesin fikrine saygı gösteriyor ve dinliyor. Mevcut İlçe Başkanlarını da Belediye Başkanlarını da dinleyen Revi ilçelerde kanaat önderlerinin fikirlerini de alıyor. Trabzon’da 18 ilçe var ve muhtemelen yarısında değişim olacak bu sayıda 11 12’yi de bulabilir fakat duruma göre. Göreve geldikten sonraki istikrarı ve sakinliğiyle bilinen Revi bu süreçte de sessiz, sakin ve gücünün farkında bir şekilde değişimin mimarlığını yapacak. Revi tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra da raporunu genel merkeze sunarak beklemeye geçecek. Her ilçede tek aday olması için çalışmalar yapıldı ki bu öncesinde de böyleydi.ONUN YERİNE GELECEK İSİM NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz ani bir kararla birlikte kongre sürecinde görevi bıraktığını ve genel merkezleri tarafından belirlenecek isimle kongreye gidileceğini geçtiğimiz gün duyurmuştu. Yılmaz’ın bu tavrı şaşkınlık yarattığı gibi kendisine yakın birçok ismin bile böyle bir şey olacağından haberi olmadığını öğrendik. Yılmaz’a sorduk görevi neden bıraktığını Genel Merkezin elini rahatlatmak için dedi. ılmaz’ın yaşı da dolduğu için bir dahaki dönem zaten olamayacaktı ve teşkilatımın önünü açmış oldum dedi. Peki Yılmaz’ın yerine kim gelecek? Bu konuda Yılmaz fikrini genel merkeze söylemiş fakat Trabzon’da teşkilatta değişim olacaksa İl Başkanının da fikri alınması gerektiğinden Haydar Revi’de kim bu süreci en iyi şekilde yürütebilir diye isim belirleme çalışmalarına devam ediyor. Kulağımıza gelen isimleri sayarsak mevcut yönetimden bir isim olacağı kesinmiş ve bu da Türker Güner, Osman Çelik, Sinan Aydın gibi Yılmaz’ın A ekibinde bulunanlardan biri olacakmış.GÜNGÖR NEDEN O ZİYARETLERDE YOK?

CHP Trabzon ekibi dün 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Samet Uslu ve Sedat Kaplan’ın kabirlerini ziyaret etti. CHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Celal Akaç, Cumhurbaşkanlığının bazı programlarına katılacaklarını ifade etmişti ve şehitlerin kabirlerini de kendi programlarına göre ziyaret ettiler. İyi yaptılar ve gereken de buydu fakat dikkat çeken ise CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör’ün bu ziyaretlerde olmamasıydı. Akaç ziyaretle alakalı “15 Temmuz 2017'de ülkesine sahip çıkmak amacı ile sokağa çıkıp şehit düşen iki kardeşimizin Akçaabat ve Yomra ilçelerindeki kabirlerini ziyaret edip, dua ettik. Kendilerine Allah'tan rahmet, yakınlarına tekrar Metanet diliyorum.” dedi. Güngör’ün nerede olduğuna dair bir bilgi olmadığı gibi şehitlik ziyaretlerine katılmaması da şaşırttı.TRABZONSPOR İÇİN YOLA ÇIKTI ONA DELİ GÖZÜYLE BAKIYORLAR!

Trabzon’dan İstanbul’a yola çıkan ve eylemleriyle dikkat çeken Halit Şahin, 80 günde devri adalet yürüyüşüne devam ediyor. Yürüyüşünün 10.gününde olan Şahin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak içini döktü. Şahin, “Bana Bir çok kişi deli gözüyle bakıyor. Dert değil bende ne kadar çok akilli varmış onu görüyorum. Bazıları Show yapıyor diyorlarmış. Bende onlara buyurun nerde olduğumu söyleyeyim gelin siz devam edin diyorum. Birde Medyatik olmak için yapıyor diyenler varmış.  O zamanda diyorumki derdim medyatik olmak olsa evlilik programına katılırdım. Yani kısaca herkes bir şey diyor bende diyorum ki kardeş ben kimseye yaranmaya çalışmıyorum. Kendi inandığım ve doğru bulduğum şeyi kendi özgür iradem ve inancımla yapıyorum. Yoksa bu mis ciler muşçulara ağzımızla kuş tutsak yaranılmaz. Oturduğunuz yerden yorum yapanların çoğu Trabzonlu ve Trabzonsporluyum diyor ya ben sizi kabul etmiyorum. Trabzonlu dedin mi mert delikanlı diye bilinir. Bu şekilde konuşanlarda bu vasıf yok. Trabzon Sporluda demiyorum çünkü bir yerden beslenmiyor ve talimat almıyorsanız wc ye gidemiyorsunuz. Gerçek Trabzonsporlu davasının peşinde olur konu kupayı alıp almamak değil hak için mücadeleden vazgeçmemek.”CAN VERDİĞİMİZ GİBİ KAN DA VERİRİZ!

Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından düzenlenen Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Valimiz Yücel Yavuz , kurum çalışanları ve kan bağışçılarının katılımıyla kutlandı. Tören de ülkemizde kan ihtiyacının karşılanmasını sağlayan tüm bağışçılara duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Vali Yücel Yavuz “Ülkemize katkı sağlamak için gerektiğinde canını feda eden bir milletin fertleri olarak olmazsa olmazlardan biriside gerektiğinde Kan bağışı yapmaktır. Kan bağışçısı olmak bir bilinç ve duyarlılığın  göstergesidir. Maneviyatıda çok büyüktür. Ülkemizde şu an  Türk Kızılayı ve onun bünyesindeki Kan Merkezleri sadece ülkemizde değil dünya genelinde kendisini ispatlamış,güvenilir, yaptığı işin hakını veren bir teşkilat olarak ülkemizin gururudur. Türk Kızılayı milli duygu ve düşüncesiyle başta milletimize ve genelde tüm insanlık için çalışan muhteşem bir kuruluştur. Bu manada tüm çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.HORONUN BAŞKENTİ AMA HORON FESTİVALİNDE YOK!
Karadeniz Gençlik Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilen ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Ortahisar, Beşikdüzü, Of ve Maçka belediyelerinin de desteklediği “Uluslararası Kemençe ve Horon Festivali”nde Akçaabat’ın paydaş olarak yer almaması hemşehrilerimizin tepkilerine neden oldu. “Horonun başkenti” olan Akçaabat  bu etkinlikte bırakın organizatör olarak yer almasını bırakın etkinliklerden birine bile mekan oluşturmamasını ayıp olarak nitelendiren Akçaabatlılar, etkinliğin Akçaabat Festivali’nden hemen önce düzenlenmesini de manidar buldular.

Son Güncelleme: 13.07.2017 16:22

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292