13 Ağustos 2017 Pazar 07:40
Davulun Sesi 13.08.2017

EREN İYİKİ VARSIN DENİLDİ FAKAT CENAZEYE KATILIM ŞAŞIRTTI
Trabzon dün yastaydı evet, Trabzon dün 15 yaşındaki şehidi için üzüldü evet. Fakat şehidimizin cenazesine gittiğimizde gördüğümüz manzara içimizi burktu. 15 yaşında şehit olmuş bir çocuğun cenazesinde yaklaşık 2 bin kişi vardı. Belki de binlerce kişi olması gerekiyordu. Çünkü Trabzon denilince akla vatan, devlet, millet ve bayrak gelir değil mi? Trabzon Türkiye’nin T’si değil mi?
Ne oldu bize de Maçka’da şehidimizin cenazesine gidemedik? Bir de Cumartesi günüydü yani hafta içi olsa eyvallah deriz de. Cidden çok şaşırdık ve üzüldük. Trabzon şehidine sosyal medyadan çok iyi sahip çıktı ama #ErenİyikiVarsın denildi. Eyvallah çok güzel, Eren kardeşimiz unutulmadı ama cenazesine katılımla sosyal medyadaki o paylaşım çokluğunun arasında dağlar kadar fark vardı.TERÖR SALDIRISININ DETAYLARI SIR GİBİ
Trabzon Maçka Köprüyanı Mahallesinde alçakça bir terör saldırısı sonrası iki şehit verdik ve bir ağır yaralımız var fakat saldırıyla alakalı detaylı ve net bilgiler maalesef ortada yok. Köy halkı da bilmiyor. Hep kulaktan dolma bilgiler. Saldırının olduğu bölgeye 15 yaşındaki Eren ile birlikte kimler gitti? Şehit Eren Jandarmalara hırsızları ihbar ederken terörist mi dedi yoksa normal hırsız mı? Saldırı ihtimali düşünülüyorsa çocuk bu saldırının neresindeydi? Ön planda mı duruyordu yoksa arka planda mı duruyordu? Teröristler ne zamandan beri o bölgede cirit atıyordu? Köylü benzer olay yaşamış mıydı? Birçok sorulabilecek soru varken orada yaşayan vatandaşlar da olaydan bihaber olması şaşırtıcı. Cenaze sonrası defin yerinde görüştüklerimiz oldu herkes farklı şeyler diyor. Bu konuda net ve detaylı açıklamayı Valilik’in yapması gerekir.ŞEHİTLER ÜZERİNDEN SİYASETE TEPKİ
Trabzon’da olduğu gibi ülke genelinde 15 yaşında bir çocuğun şehit olması tabi ki de gündem olması gayet normal. Aynı şekilde bu terör saldırısının Trabzon’da olması ise çok aşırı bir tepkiye neden oluyor ve gündemde kalıyor. Fakat şöyle bir durum var. Saldırı sonrası şehitler üzerinden siyaset yapılmasına tepki var. Bunun A partisi B partisi C partisi fark etmez. Hangi partiye gönül verirsen ver bu şehit bu devlet bu millet için şehit oldu. Kimse ben daha fazla milliyetçiyim havasına girerek 15 yaşında bir şehit üzerinden siyaset yapmasın arkadaş! Evet bunu birçok sağ duyulu vatandaş söylüyor dile getiriyor fakat partizanca düşünce içinde olanlar toplumu ikiye hatta üçe bile bölüyor. Yapmayın bu teröristlerin ekmeğine yağ sürmektir. Şehid bizim şehidimiz memleket bizim memleketimiz.“BEN EREN BÜLBÜL..” İŞTE O YAZI!
Polis Özel Harekatçılar Eren Bülbül’ün şehit edilmesinin ardından dün videolu bir mesaj göndermişti fakat bir de PÖH’lerin Facebook’ta yarım milyona yakın takipçilerinin olduğu sayfada Eren Bülbül için çok anlamlı bir yazı vardı. İşte o yazı:
“Ben Eren Bülbül..
16 yaşındayım..
Vatan savunmasındayım..
bugün Trabzon'da, vatanıma göz diken PKK'lı hainlerin yerini gösterirken, o hainler tarafından kalleşçe şehit edildim..
ama ölmedim...
Ben, Eren Bülbül..
Öyle küçük durduğuma bakmayın..
Bana küçük derseniz, kahraman onbeşlileri hatırlayın.. #ErenBülbül
Maçka'daki hain saldırıda şehit düşen Başçavuş Ferhat Gedik ile Eren Bülbül'e Allah'tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun...”YARALI POLİS NE DURUMDA?
Maçka’da geçtiğimiz gün yaşanan terör saldırısında Astsubay Kıdemli Başçavuş Serhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit olurken Oflu Polis Memuru Namık Öztel ise yaralandı. Edinilen bilgilere göre Emniyet yetkililerine yapılan hırsızlık ihbarını değerlendiren emniyet güçleri,  olaya müdahale etmek için Köprü Yanı Mahallesine gitti. Bölgede uzun bir süreden beri konuşlanmış olan terör örgütü mensupları, emniyet güçlerini pusuya düşürdü. Çıkan çatışmada Astsubay Kıdemli Başçavuş Serhat Gedik ile 16 yaşındaki Eren Bülbül şehit oldu. Olaya müdahale ekibinde yer alan 6 aylık istihbarat polis memuru Oflu hemşerimiz Namık Öztel ise yaralandı. Karın boşluğuna isabet eden mermi ile yaralanan Öztel, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Hemen ameliyata alınan Öztel'in yoğun bakımda tedavisi sürerken hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da dün şehit cenazesinin ardından yaralı polisi hastanede ziyaret edip bilgi aldı.KARA KUVVETLERİ KOMUTANI TRABZON’DAYDI
Akçaabat'ın yetiştirdiği önemli isimlerden olan Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak, kısa süreliğine geldiği Trabzon'da Akçaabat'ı unutmadı. Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gedikli ve yönetim kurulu üyelerince karşılanan Akçaabatlı Paşa Salih Zeki Çolak, hemşehrilerinin yoğun ilgisi olduğu görüldü. Görev süresi Ağustos  ayı sonunda sona erecek olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Trabzon'da düzenlenen şehit cenazelerine katılmak üzere Akçaabat'a geldiği öğrenildi.
 

Son Güncelleme: 16.08.2017 10:44

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292