13 Ekim 2016 Perşembe 09:00
Davulun Sesi 13.10.2016
BÜYÜKŞEHİR VE ORTAHİSAR ARASINDA MÜZE KAPIŞMASI

Trabzon tarihiyle ve konumuyla ülkemizin en önemli 10 şehri arasındadır bunu biz değil Trabzon dışındakiler söylüyor fakat biz bunun bilinciyle hareket ediyoruz diyemeyiz. Trabzon, Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra merkez belediye olan Ortahisar Belediyesi reklamı çok iyi yapıyor fakat belediyecilik anlamında sınıfta kalıyor bunu söyleyenler şimdiler de Ortahisar Belediyesinin Trabzon’a kazandırdığı ‘Tarih Müzesiyle’ övünmeye başladı bile. Ortahisar’ın göbeğindeki Hafsa Sultan Konağı bir dönem restaurant olarak hizmet verdi fakat çok tutmayınca satılığa çıkarıldı ve Ortahisar Belediyesi de burayı alıp restore etti ve tarih müzesine çevirdi.

Müze 26 Ekim tarihinden itibaren vatandaşa açılacak. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, müzeyle alakalı geçtiğimiz günlerde TRT Habere açıklamalarda bulundu. Bölgenin en kapsamlı müzesi olduğunu ifade eden Genç, müzenin arşivinde 7800 belge ve 2200 tane fotoğraf olduğunu da özellikle belirtti. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait çeşitli eserlerin sergileneceği müzede Trabzon insanın kent yaşamını, basın tarihini, Trabzonspor’u ve kültür sanat alanında birçok materyal olacak. Bir başka müze ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Oltan Vakfının maddi desteğiyle Kahramanmaraş Caddesinde açılacak. Her iki belediye birçok konuda yarış içinde olduğunu bu seferde müze kapışmasıyla göstermiş oldu. ESKİ MÜDÜRDEN AKYAZI VE TRABZONSPOR ÇIKIŞI!

Trabzon İl Kültür Turizm eski Müdürü İsmail Kansız, sosyal medyayı aktif kullanan bürokratlarımız arasındadır. Gittiği yerlere dair fotoğrafları ve gündeme dair açıklamalarını sosyal medya aracılığıyla paylaşan Kansız, gündemden düşmeyen Akyazı Stadyumuyla alakalı da ilginç bir yazı yazıp paylaştı. Kansız yazısında şu ifadelere yer verdi: “Akyazı ne zaman açılır diye bir tartışmadır gidiyor. Bırakın şimdilik bu tartışmayı, bitince açılır ama eksiksiz bitince. Siz asıl Akhisar maçı nasıl alınır onu düşünün, düşünen var mı? Bilmem takım beş gündür tatilde de. Eski öğretmenlerimizden çok alacağımız var. Neydi o kulak çekmeler, ayak üstü durmalar ve topu topu ödevi geç verirdik arada..” İşte Kansız’ınpaylaşımı aslında geçmişle bugünü çok iyi özetliyor tabiî ki anlayana.DÜNYA’NIN MERKEZİ TRABZON MU?

4 Bakan bekleyen Trabzon 1 Bakanla idare etmeye çalışırken o bakanın da ziyaretlerde yaptığı açıklamaları tartışılmaya devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Akyazı Stadyumu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkiyle alakalı yaptığı açıklamayla gündem olurken bir değil birçok kez teleferik müjdesi verilen Uzungöl’e yine teleferik müjdesi vermesi vatandaşlara ‘Bu bakan bizimle alay mı ediyor’ dedirtti. Bakan Eroğlu’nun ziyaretlerinde hep tekrarladığı bir başka sözü de Trabzon kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Bakan Eroğlu, ‘Bize Her Yer Trabzon evet çünkü Trabzon Dünya’nın merkezidir, inanmayıp kalkıp ölçsün’ dedi. Aslında bakan burada Nasreddin Hoca’nın nüktesinden yola çıkarak espri yaptı fakat bunu ciddiye alan vatandaşlarımız da oldu meslektaşlarımız da. Bakan geldi gitti ve geriye ciddi olarak bir tek şey kaldı o da Karakaya Barajıyla alakalı sözü, başka net bir şey hatırlayan var mı? Tartışma konusu olmayan ve üzerinde espriler yapılmayan. ÇALIŞANLARINA TRABZONSPOR FORMASI ALDI VE MESAJI VERDİ

Trabzonspor’un geçtiğimiz kongrede Başkan Adayı olan İş Adamı Celil Hekimoğlu reklam ve halkla ilişkiler çalışmasına aralıksız devam ediyor. Yeri geliyor en zor günlerde destek mesajını veriyor yeri geliyor Stadı gidip ziyaret ediyor ve yeri geliyor eleştirisini de yapıyor. Mevcut Başkan kadar olmasa da onla alakalı haberleri çok okuyor ve sizlere de ulaştırıyoruz. Hekimoğlu, sahibi olduğu Hekimoğlu Döküm çalışanların hepsine Trabzonspor’un lisanslı formasını aldı ve şu mesajı paylaştı: “Trabzonspor’umuzun saha sonuçlarının iyi gitmemesinin hepimizi üzdüğü malum. Yeniden çıkışa geçmek için bir kıvılcıma ihtiyaç var. Gelin Akhisar maçında Avni Aker’i dolduralım ve bu kıvılcımı hep birlikte ateşleyelim. Takımımıza iyi günde olduğu gibi zor günlerinde de destek verelim. Biz orada olacağız!” Bu sözlere ve bu davranışa her bir Trabzonsporlu gibi biz de helal olsun dedik ve Hekimoğlu’nun bu anlamlı çağrısını sizlerle paylaştık. AK PARTİ TRABZON’UN KURMAYLARI ANKARA’YA NEDEN GİTTİ? 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz dün Ankara’da AK Parti Genel Merkezindeydi. Her ay düzenli bir şekilde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan heyet sonrasında ayrı ayrı o gün içinde ziyaretlere başladı. Yaklaşık 8 saat süren toplantıda hayatını kaybeden Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan unutulmazken toplantı sonrası Trabzon heyeti başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere birçok Bakanlığa çat kapı uğramaya çalıştı. AK Parti Genel Merkezinde de bire bir ziyaretler yapan heyet dün akşam Trabzon’a döndü. Toplantının basına kapalı olan kısmında terörle mücadele, FETÖ’yle mücadele ve erken seçimle alakalı konular ele alındı. PEKŞEN’E KİM DUR DİYECEK? 

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen istisnasız her gün öyle ya da böyle bir konuyla alakalı açıklama yapıyor ve yapma gereksinimi duyuyor. Bir bakıyorsunuz bir gün Ankara’yla alakalı bir bakıyorsunuz bir gün Sinop’la alakalı bir bakıyorsunuz bir gün Zonguldak’la alakalı ve bir bakıyorsunuz bir gün Trabzon’la alakalı. Daldan dala atlayan ve her gün başka bir açıklama yapan Pekşen’e kim dur diyecek? Hayır yaptığı açıklamaların çoğunda baltayı taşa vuran Pekşen’in danışmanı yok mu? Sayın Vekilim bakın her gün böyle açıklama yapıyor olmamız bize fayda sağlamaz diyecek olan yok mu?

CHP’nin Ankara, Sinop, Zonguldak veya Artvin milletvekili yok mu da Pekşen her yerde açıklama yapma ihtiyacı duyup basını meşgul etmeye çalışıyor, cidden şaşırıyoruz. Pekşen başlarda böyle değildi ama şu anda kontrolsüz bir şekilde açıklamalar yapıyor. Tamam basın önemli açıklama yapmak önemli de bu kadar kontrolsüzce yapılırsa vatandaş bu vekil mi genel başkan mı veya genel başkan yardımcısı mı diye sorar ve sorgular. O yüzden Sayın Pekşen’e biri dur demeli bunu genel merkez mi der veya CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör mü der bilemiyoruz fakat bekliyoruz.

Son Güncelleme: 13.10.2016 09:33

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol