13 Ekim 2017 Cuma 14:00
Davulun Sesi 13.10.2017

ARAKLI TÜNELİNİ KULLANANLAR DİKKAT

Karayolları, Trabzon Araklıda devam eden yol yapım çalışmaları için sürücüleri uyardı. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Trabzon-Rize devlet yolunun 25. kilometresindeki Araklı Tüneli'nin Rize-Trabzon yönündeki kuzey tüpünde bakım ve onarım çalışması yapılacak.  Bu nedenle güzergahta 30 Ekim'e kadar 08.00-18.00 saatlerinde trafik akışı tek şeritten kontrollü gerçekleştirilecek.

TRABZON’UN TARİHİ BÖLGESİNDE RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Trabzon’un Akçaabat ilçesinin tarihi ve kültürel değerlerinin ön plana çıkarılarak kültür turizmine katkı sunması ve gelecek nesillere miras bırakılması amacıyla Akçakale Kalesi restorasyon çalışmaları başlıyor. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, dün restorasyon öncesi kalede kazı çalışmaları yapan çeşitli illerden bölgemize gelen profesyonel ekibi ziyaret etti.  Tarihi Akçakale Kalesi ve yapılan kazı çalışmaları hakkından Başkan Türkmen’e bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Gazanfer İlter, bu kalenin geçmişte çok önemli tarihi vakalara ev sahipliği yaptığını anlatarak  tarihi kayıtlara göre Akçakale’nin 800 yıldan daha eski bir tarihe sahip olabileceğini vurguladı. Belli bir plan ve program dâhilinde çalışan ekiple Kale hakkında konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “ Akçakale, Akçaabat’ın en güzel mahallelerinden biri. Yapımına 1297’de başlanmış ve 33 yılda tamamlanmış olan Akçakale Kalesi’ni ön plana çıkarmak istiyoruz. Bu kale 1900’lü yılların başına kadar kullanılmış. İçerisinde ahşap yapılar bulunan kale zaman içinde yıkılıp gitmiş ama biz geride kalan duvarları restore ederek aynı zamanda içini de yeniden bir proje ile hayata geçirerek ziyarete açmak istiyoruz. Arkeologlardan oluşan bu ekibin burda yaptığı kazı çalışmaları bizim için Akçakale ve Akçaabat’ın tarihi için büyük önem arz ediyor. Çalışmalarınız boyunca imkanlar dahilinde her türlü desteği Akçaabat Belediyesi olarak sağlayacağız. Hepinize kolaylıklar diliyorum. ” dedi.

BOMBA İDDİA! ‘TRABZONSPOR KATAR’A MI SATILIYOR’

Trabzonspor’un Başkan adaylarından Metin Atasoy, 4 maddede topladığı duyumlarını sosyal medya hesabından paylaştı ve Trabzonspor’un Katar’a satılması için özel uğraş verildiğini iddia etti.

Metin Atasoy, paylaşımının son bölümünde Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta için de “Trabzonspor’u egolarınız için daha fazla kullanmayınız” diye yazdı.

Metin Atasoy’un başlığını “ŞUU ve VUKUU...!” olarak kullandığı paylaşımı şöyle:

Sevgili Trabzonsporlular, kulübümüz hakkında negatif şeyler yazmak istemesem de; sorumluluk duygum buna engel oldu ve aşağıdaki 4 duyumumu sizlerle paylaşmak istedim.

  1. Trabzonspor’un borcu sayın Usta ve yönetiminin üstün gayretleriyle bir katrilyona yaklaştı...!
  2. Trabzonspor sayın Ustanın sahibi olduğu söylenen İstinye Üniversitesi’nin reklamını sırtında bedava taşıyor...!
  3. Trabzonspor’un Katar’a satılması İçin özel uğraş veriliyor...!
  4. Sayın Usta batırılmış Trabzonspor’dan alacaklarını tahsil için YUSUF ve ABDULKADİR’İ acil satacakmış...!

Sayın Usta; sizin umurunuzda olmasa da, kamuoyunda dolaşan yukarda yazılı söylemler, hepimizi çok çok üzüyor...

Lütfen yalnızlığın Allah’a mahsus olduğunu hatırlayınız ve yalnız kaldığınız o kutsal koltuğu Trabzonspor’a zarar vermek pahasına kendi EGO’larınızın tatmini için daha fazla kullanmayınız.

Unutmayınız ki;

“BAZI ŞEYLERİN ŞUU VUKUUNDAN BETERDİR”

Tıpkı yukarda yazılanlar gibi...!

BİRİ BU YALANI ORTADAN KALDIRMALI

Trabzon’da yaptığı yorumlarla gündemden düşmeyen Trabzon’un usta kalemlerinden birisi olan Cevat Kol Trabzonspor’un borcuna değinerek Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacısalihoğlu ve yönetimine seslenişte bulunduğu bir yazıyı kaleme aldı. Kaleme aldığı yazıda Cevat Kol:

‘’Biri bu yalanı ortadan kaldırmalı!

Kongrelerde el kaldırma ile aklanan yönetimler ne hikmetse kongre sonrasında çeşitli dedikodulara maruz kalıyor. Aklanmayan Nuri Albayrak dönemi ile ilgili tek kelime eden yok. Ne varsa aklananlar da var!

Çok geriye gidip kafanızı karıştırmak istemem. İbrahim Hacıosmanoğlu görevi bıraktığında mali tabloda yazılan borç 397 milyon gibi bir rakamdı. Denetçilerin resmi rakamı buydu. Muharrem Usta görevi devraldığında kendisine bizzat soruyu kendim sordum..

Sayın Başkan hesaplarda beklemediğiniz rakamlar çıktı mı?

Kelimesine dokunmadan " Cevatcığım hiç bir sapma yok. Tam düşündüğümüz, önceden edindiğimiz rakamlar çıktı. Hiç bir sapma yok"

Kısaca Muharrem Usta 397 milyon Tl yazılı olan borcu devraldıklarını teyit etti. Borç bir milyarı aşınca 600 milyon ile devraldık diyerek kendi hazırladığı enkazın boyunu kısaltmaya çalışıyor. Ne hikmetse şimdi 600 milyon ile devraldık söylemini sürekli kullanmaya başladı.

Ekim ayı sonunda divan toplantısı var. Hacıosmanoğlu döneminde mali saymanlık yapmış, yöneticilik yapmış insanların Usta'nın elinden bu bahaneyi alarak kendilerini aklaması gerekiyor. Başta eski Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu olmak üzere Mali sayman Abdi Üstünsalih'e sorumluluk düşüyor. Yöneticiler Murat Türköz, Ali Uzunay, Koksal Sadıklar’a ise bu konuda artık taraf olmalılar.

Borç delegenin akladığı gibi 397 milyon mudur, yoksa Usta'nın dediği 600 milyon mudur? Biri bu yalanı ortadan kaldırmalı.

Not;

O günkü mali tabloyu hazırlayan genel müdür Sinan Zengin halen kulüpte görev yapıyor.’ İfadelerini kullandı.

SEÇİM ÖNCESİ SALLA NEREDESİN KEMAL BEY

Trabzon’da yaşanan sıkıntıları sosyal medya hesabında  yaptığı paylaşımlarla dile getiren ve sıkıntıların giderilmesinde çoğu isimden daha çok etkili olan Teoman Yılmaz geçtiğimiz günlerde Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Toklu mahallesinde yaşanan, insan canına mal olan bir sıkıntıyı dile getirdi ve Trabzon Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Çoban’a seslenerek, ‘Seçim öncesi salla neredesin Kemal Bey’ dedi.

Yılmaz sıkıntıyı dile getirdiği yazı şu şekilde:

"Teoman abi video çektiğin üst geçidin orada
az önce küçük bir çocuğa araba çarptı.Durumu hiç iyi değil.
hastaneye kaldırdılar.artık bu yola eylem yaptıracağım.başka çarem kalmadı başka canların yanmasına tahammül edemiyorum abi gerekirse yaz bunu yaptıracak olan toklu teşkilat başkanı diye 
çarpan kişi diğer araçlara da çarptı çünkü fütursuzca park yapılıyor burada."
AZ ÖNCE BİR KAZA HABER ALDIK 
15 GÜN ÖNCE HABER YAPMIŞTIK 
O ALANI 
VE 
2 KİŞİ ÖLDÜ DEMİŞTİK EVVELKİ, SENE
1 KİŞİ ÖLDÜ DEMİŞTİK GEÇEN SENE
1 KİŞİ SAKAT KALDI BU SENE 
1 KİŞİYE'DE AZ ÖNCE ÇARPTI ARAÇ 
10 YAŞINDA ERKEK ÇOCUĞU 
ALLAH ŞİFASINI VERİR DİLİYORUM..
SEÇİM ÖNCESİ BEŞİRLİ PANAGİA OTEL 
YAKININDAKİ BU ÜST GEÇİDİN 
ORTA REFÜJ TEL İLE BÖLÜNME İŞİ İÇİN
KEMAL ÇOBAN ORADA İNSANLARA ŞUNU DİYOR
"BEN BUNU CEBİMDEN DE OLSA YAPTIRACAĞIM"
SEÇİM BİTTİ 
KEMAL ÇOBAN BEY GİTTİ..
ŞİMDİ SORUYORUZ BURADAN 
NEDEN YAPMIYORSUNUZ
DEĞERLİ YETKİLİLER 
ÖLÜ SAYISI 10 MU OLMALI..
AKPARTİ TEŞKİLAT TOKLU SORUMLUSU 
SAYFA DOSTUMUZ 
"ABİ SÖZÜMÜZ DİNLENMİYOR BEN HALKI TOPLAYIP
BURADA PROTESTO YAPACAĞIM ,SÖZ VERİPTE YAPMAYAN 
YETKİLİLERİ ,BUNU DA YAZ" DEDİ BANA 
O NEDENLE BEN BELİRTTİM AK PARTİ TOKLU SORUMLUSU DİYE ..
TÜM YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM..
27 EYLÜLDEKİ VİDEOMUZU 
DİKKATLE İZLEYİNİZ YORUMLARA KOYDUM..’’

Son Güncelleme: 13.10.2017 17:33

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol