13 Kasım 2016 Pazar 09:00
Davulun Sesi 13.11.2016
İKİ BAŞKAN TRENLE GELEN BAŞBAKANI KARŞILIYOR, İŞTE O KARİKATÜR!

Trabzon’un karikatürde öncü isimlerinden olan TAKA Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Harun Yavruoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘Demiryolu’ vaadiyle alakalı öyle bir karikatür çizdi ki üzerine çok yorumlar yapıldı. Biz sabırlıyız adını verdiği karikatürde yıl 2023 ve Başbakan Binali Yıldırım 61 plakalı trenle Trabzon’a geliyor karşılayanların elinde çiçek var. Karşılayanlar derken sadece iki isim var bir tanesi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu diğeri de Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç. Şimdi karikatürü yorumlarsak, yıl 2023’de Başbakan yine Binali Yıldırım ve malum belediye başkanları da yine görevde yani Yavruoğlu’nun bakış açısına göre AK Parti 2023’te de iktidar ve yine aynı kişilerle yola devam ediyor. Yavruoğlu’nun bu karikatürünü destekleyenler de oldu siyasi yorumlar yapanlar da oldu fakat bizce mizah ve düşünce açısından gayet başarılı. Eline Sağlık Sayın Yavruoğlu. 
REVİ VE YÜKSEKTEPE DÜN HANGİ 5 İLÇEYİ NEDEN ZİYARET ETTİ?

AK Parti Trabzon’da tempo bir an olmasın dinmiyor desek yanılmayız. Cuma günü Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki bakanları karşılamak için çok kısa bir sürede hazırlık yapan AK Parti Trabzon teşkilatında çalışmalar devam ediyor. Yaklaşan kongreler öncesinde bölgeye gelen Genel Merkez Teşkilat Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, İl Başkanı Haydar Revi ve İl Teşkilat Başkanı Uğur Aydın’la birlikte şehrin doğusundaki 5 ilçeyi ziyaret etti. İlçe Başkanları ve İlçe Teşkilatıyla bir araya gelen Yüksektepe, Revi ve Aydın yeni yılda yapılacak olan kongreler üzerine değerlendirmelerde bulundu. Yüksektepe dün Of ilçesiyle başladı ardından Sürmene, Araklı, Arsin ve Yomra’yla ilçe ziyaretlerini tamamladı. Öğrendiğimiz kadarıyla bugünde şehrin batı tarafındaki ilçelerde ziyaretler gerçekleşecekmiş. En başta dediğimiz gibi AK Parti Trabzon’da dur durak yok, çalışmalar devam ediyor. İşte başarının ve iktidar olmanın sırrı diyebiliriz. ‘TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ’ DİYEN BAKAN SOYLU’YA CHP’Lİ İSİMDEN GÖNDERME!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte dün Mardin Derik’te teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih’in Sakarya’daki cenaze törenine katıldı. Bakan Soylu burada yaptığı konuşmada gözyaşlarını tutamazken “Kaymakam bey görev tamamlanacaktır. Rahat olun.” sözü sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı. Trabzon’dan ise çok farklı bir tepki CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Turgay Şahin’den geldi. Kendisine ait sosyal medyadan şu sözleri yazan Şahin, “Kaymakamı makamında şehit ediyorlar, Sen ise terörün kökünü kazıyacağız diyorsun” dedi. Şahin hem Bakan Soylu’nun terörle mücadelede kullandığı cümleye göndermede bulundu hem de güvenlik zafiyetini dile getirmeye çalıştı. Şahin’e partilileri destek verirken AK Partililer ise dolaylı yoldan tepki gösterdi. ERDOĞAN’A EN YAKIN OLAN TRABZONLU İSMİN BÜYÜK SEVİNCİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktorluğunu da yapmış olan AK Parti Trabzon ve Ankara eski Milletvekili şimdinin Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl dün büyük bir sevinç yaşadı. Trabzon’da ve Ankara’da etkisiyle ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ a yakınlığıyla bilinen Erdöl ilk torun sevincini dün yaşadı. Erdölbu sevincini de kamuoyuyla paylaşırken “İlk Torunumuz Ömer hayırlı uzun ömür dilerim” ifadelerini kullandı. Biz de Trabzon’a ve ülkeye hizmetlere devam eden Sayın Erdölhocamızı, Ömer’in anne ve babasını tebrik ediyor Ömer’e ise sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat diliyoruz. Ömer’in dedesine çekmesini de ayrıca temenni ediyoruz. AKYAZI STADI ACELEYE Mİ GELİYOR?

Trabzon’da son günlerde en çok konuşulan ve en çok tartışılan konu Akyazı Stadının aceleye gelip gelmeyeceği. Resmi açılış tarihi 18 Aralık olarak belirlenen Akyazı Stadı tam olarak hazır mı? Çim serimi bitti de geriye kalan eksikler 1 ay içerisinde tamamlanabilecek mi? Güvenliğidir, ısıtmasıdır, spor sistemidir, çevre düzenlemesidir, trafiğidir, oto parkıdır ve sayamadığımız onlarca şey hazır mı? Bu konuyla alakalı Akyazı Stadından sorumlu Gökhan Saral stadın eksiklerini sayıp şu sürede bitecek diye beyan vermeli fakat nasıl verecek? TOKİ, Trabzonspor’u cephe almış o da yetmez gibi Gençlik ve Spor’a ayrı bir tavır içinde. Nasıl bilgi alacak da nasıl açıklama yapacak. Yüzeysel açıklamalar ve stad içinden fotoğraflar yetmez. Stadyumdan bahsediyoruz öyle basit ve kolay bir şey değil. Bu saydığımız ve sayamadığımız eksikler ne durumda. Eğer yapıldıysa biz yanılıyoruz fakat bu kadar aceleye gelinmemeli gerekirse sezonun ikinci yarısı açılsın ne acelemiz var? İşte bu düşünce de Trabzonsporlu taraftarlar tarafından son günlerde sıkça dile getirilmeye başlandı. 


 
Son Güncelleme: 14.11.2016 09:02

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434