13 Kasım 2017 Pazartesi 16:00
Davulun Sesi - 13.11.2017

UZUNGÖL’E TERÖRİSTLER Mİ GELİYOR?
Trabzon’un Çaykara ilçesi sınırları içerisinde yer alan dünyaca ünlü turizm merkezi haline gelen Uzungöl’ün çarpık ve plansız büyümeye kurban gitmemesi için harekete geçildi. Uzungöl’de 30’a yakın göl kenarındaki günübirlik tesisin yılbaşına kadar yıkılacağı kaydedildi.

Uzungöl’de 18. Madde uygulaması ve hazine arazileri ile ilgili Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve işletmecilerin katılımları ile Uzungöl’de bir otelde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda beldenin trafik sorununa değinilirken aynı zamanda güvenliği de tartışıldı. Toplantıda söz alan astsubaylardan bir tanesi bölgeye plaka denetleme ve mobese sisteminin yakın zamanda geleceğini kaydederken, her gelen misafirin kimlik bilgilerinin sistemlere girilmesi konusunda işletmecileri uyardı. Astsubay, “Kimlik bilgilerinin sistemlere girilmesi kesinlikle çok önemli. Adi suçlar ve terör mensupları ilçeye geliyor” ifadelerine yer vererek işletmecileri şüphelendikleri kişileri jandarmaya bildirmeleri konusunda uyardı.

CHP’DE HİZMET YARIŞI
Cumhuriyet Halk Partisinde Ortahisar İlçe Başkanlığı seçimleri yaklaştıkça iki aday da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ortahisar İlçe Başkanlığı için şimdilik 2 aday var..

Yaşamının büyük bir bölümünü işçi haklarını savunmakla geçiren, sendikal faaliyetlerin içinde bulunan ve emekli olduktan sonra da CHP İl başkan vekilliği görevini halen sürdüren Celal Akaç, CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı ve çalışmalara başladı.

İl Yönetiminin desteklediği Celal Akaç’ın karşısında ise yine CHP kadrolarında görev yapan işadamı Ömer Hacısalihoğlu var.

Ömer Hacısalihoğlu da genç ve iş hayatında başarılı bir arkadaşımız. Aldığımız duyumlara göre Hacısalihoğlu’nu da eski İl Başkanları Yavuz Karan ile Güzide Uzun destekliyormuş…

3 Aralık’ta yapılacak olan CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı seçimlerinde delegenin hangi adaydan yana tavır alacağı merakla beklenirken, kamuoyundaki izlenimlerimize dayanarak Celal Akaç’ın bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

Bir kısım delegeler, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı, yerel seçimler ve meclis seçimlerinin Türkiye açısından önemine değinerek, Celal Akaç’ın şansının daha yüksek olduğunu vurguluyor.

Ömer Hacısalihoğlu’nun genç, dinamik bir siyasetçi olduğu inancında olan delegeler bu yükü kaldıramayacağı görüşünde olduklarını söylüyorlar. Görünen o ki CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı seçimleri oldukça çekişmeli geçecek.

TRABZON’A YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ
Trabzon’da son günlerde konuşulan konuların başında kentteki dolmuşların yarattığı görüntü kirliliği geliyor.

Trabzon’un muhteşem doğası karşısında hayranlıklarını açıkça ifade eden yerli turistlerin şikayetçi oldukları tek bir konu var o da kent içinde yolcu taşımacılığı yapan minibüsler.

Trabzon’da kötü bir görüntüye neden olan minibüslerin böylesine tarihi bir kente yakışmadığına değinen konuklar, raylı sistemin hayata geçmesi ile bu çirkin görüntünün ortadan kalkacağına inanıyorlar.

Bu arada önümüzdeki aylarda yapılacak olan Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri için mevcut Başkan Turan Altuntaş ile Ömer Hakan Usta bu kötü görüntü ile ilgili görüş belirtmekten kaçınıyorlar.

Özellikle raylı sistem için görüş belirtmiyor, şoför esnafının tepkisini çekmemeyi tercih ediyorlar. Raylı sistemin önümüzdeki aylarda ilk ihalesinin yapılacağını bilmesine karşın Oda Başkanı Turan Altuntaş’ın bu konuda görüş belirtmemesi dikkat çekiyor. Şoför esnafının tepkisinden korktuğu için mi, yoksa siyaseten mi bir görüş belirtmediğini biz de merak ediyoruz.

Buradan kendisine soruyoruz:

“Sayın Başkan Trabzon’da raylı sistem hayata geçiyor. Şoför esnafının temsilcisi olarak görüşünüz nedir?”

AK PARTİ İL KONGRELERİNE CHP, MHP VE SAADET PARTİLERİ KATILACAK MI?
Dün Trabzon'da hem MHP'nin hem de Saadet Partisi'nin Olağan Kongreleri vardı. Gerçekleşen kongrelerde alışık olmadığımız bir görüntüye şahit olduk. MHP'nin kongresine; AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ve CHP Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cahit Erdem,

Saadet Partisi'nin Kongresi'ne; CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk de katıldı. Bu isimlere sorulduğunda 'İl başkanları Nihat Birinci ve Cevat Kurt'un davetlerine icabet ettik' dediler. Bu davranışlarından sonra akla ilk gelen soru ise AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi'nin kendi partisinin kongresine diğer parti il başkanlarını davet edecek mi ve il başkanları bu davet sonrası AK Parti İl Kongresi'ne katılacak mı?

Bunun cevabını AK Parti İl Kongresini bekleyip hep beraber göreceğiz.

AYŞE SULA GOLÜ ATTI!
AYŞE Sula Köseoğlu, Trabzon siyasetinin renkli simalarından birisidir. Ak Parti’de uzun yıllar siyasetin mutfağında piştikten sonra Genel Başkan Erdoğan’ın oluru, seçmenin de takdiri ile Milletvekili oldu. TBMM’de kadın milletvekilleri içerisinde en aktif olanlardan biri olan Av. Ayşe Sula Köseoğlu, her fırsatta Trabzon’a gelerek vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Trabzon’un Ayşe’si bir süre önce Koordinatör olarak görevli olduğu Van’da, partisi adına çalışmalar yaptıktan sonra çıktığı yoğun programın ardından dinlenmemesine rağmen Pazar günü de mesaisini oldukça yoğun geçirdi. Vekil Köseoğlu, sahilden, futbol sahasına, sinemadan, düğüne derken her fırsatta Trabzon halkının yanında olmaya devam ediyor. Dün AK Parti Akçaabat teşkilatlar buluşuyor Futbol turnuvası organizasyonunda Derecik Mahalle Başkanları- Belediye Meclis üyeleri maçının başlama vuruşunu gerçekleştiren Köseoğlu, gol yemez dedikleri kaleciye de gol atarak alkış aldı. Trabzonspor sevdasını her defasında dile getiren Köseoğlu, futbol sahalarına da girmekten çekinmedi. 

Bu kaleci gol yemez dediler.. pic.twitter.com/31qSDV0UsS

— AYŞE SULA KÖSEOĞLU (@aysesula) 12 Kasım 2017

Boşuna “Trabzon’un Ayşesi” dememişler…

Son Güncelleme: 13.11.2017 18:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292