14 Şubat 2017 Salı 09:00
Davulun Sesi 14.02.2017

“DIŞARI KALMAYIN BURADAKİ SAMİMİYET ALAYIMIZA YETER!”
Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık göreve geldikten sonra yaptıklarıyla ve söylemleriyle kamuoyunun büyük bir kesiminden takdir toplamaya devam ediyor. Başkan Altınışık Ülkü Ocaklarına gençleri ve vatandaşları öyle sözlerle davet etti ki yine takdir topladı. Altınışık o çağrısını şu sözlerle yaptı:
“Dışarı da kalmayın...
Burada ki sohbet, muhabbet, samimiyet alayımıza yeter...
Yetmez diyorsanız; birlikteliğimizin kuvvetli bağı sarar sizi, aklınız çıkar yerinden şaşırır kalırsınız...
Protokol beklemeyin, gelin şurada yiğit bir gencin yüreğine dokunun, gülüşüne ortak olun.
Korkmayın sizden birşey istemezler.
Bu şehirde inanmış, çıkarsızca davasına hizmet eden, toplumda örnek olmaya çalışan, camiamızın Gençliğinin merkezi olan dergâhımız,ocağımız,hepinizin yuvası...
Burası hepinizin kürsülerde ki konuşmalarınız da bir iki cümle vurgulayarak bahsettiğiniz, hani şu hepinizin yetiştiği Ülkü Ocakları...
Darılmayın, küsmeyin...
Binamız hala şehrin en merkezi yerinde.
Üşenmeyin, triplenmenize de gerek yok.
Yorulmazsınız..
En fazla dört kat, seksen basamak çıkacaksınız.
Haydi, ne bekliyorsunuz!”

ESKİ TRABZON VALİSİNDEN BAHÇELİ’YE NET MESAJ
Trabzon eski Valisi olan MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin referandumda evet diyeceklerini açıklamasının ardından birçok kez buna muhalefet olarak mesajlar vermişti. Okutan dün akşam yine net bir mesaj yayımladı. Okutan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“MHP Milletvekili olarak 1 Kasım Seçim Beyannamemizin 72. sayfasında yazılı ilke ve görüşlere sonuna kadar sadık kaldım. Takdir; partimizin, ülküdaşlarımızın ve aziz Türk milletinindir.
“Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter milli devlet yapısını esas alan parlamenter sistemi, demokratik siyasi sistemin sürdürülebilmesi bakımından gerekli görüyor ve Türk milletine en uygun yönetim şekli olarak değerlendiriyoruz. Sistemin işleyişinden kaynaklanan sorunların yine parlamenter sistem içinde çözülmesini mümkün görüyoruz. Bu sebeple iktidarın kişiselleşmesi suretiyle temel hak ve özgürlükler bakımından tehlikeli bir otoriterleşmenin önünü açabilecek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuruluş esaslarından kopararak devleti ve milleti farklı siyasi ve idari yapılanmalara götürecek altyapı oluşturmayı hedef alan, başta Başkanlık olmak üzere yarı başkanlık ve benzeri sistemleri uygun bulmuyoruz. Anayasa ihtiyacını toplumsal gereklilikler yerine devleti ve milleti parçalanmaya götürecek bir sistem değişikliğine endeksleyen siyasi yaklaşımı reddediyoruz.”


ZABITALAR AKÇAABAT’TA TOPLANDI!
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile ilçe Belediyeleri Zabıta Müdürlükleri ve Amirlikleri Koordinasyon toplantısı Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in ev sahipliğinde Hasan Saka Toplantı Salonu’nda yapıldı.Toplantıya; Trabzon İl Müdürü, Şube Müdürü, İlçe Tarım Müdürü, Gıda Denetim Uzmanları, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı, Şube Amirleri ve tüm ilçe Zabıta Müdürleri katıldı. Düzenlenen koordinasyon toplantısında Zabıta Koordinasyon Kurulu ve Komisyonların yaptığı çalışmalar hakkında eğitim semineri düzenlendi. Eğitimde tarım denetimi ve önümüzdeki sezon turizm açısından gıda tüketim yerlerinin denetimi konusunda bilgi paylaşımı yapıldı.ATAKLI’NIN BAKAN SOYLU HAKKINDAKİ İDDİASINA TRABZONLU GAZETECİ CEVAP VERDİ!
Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, 'FETÖ' soruşturmaları kapsamında yapılan ihraçların ardından polis içinde yeni düzenlemelerde eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dan yardım alındığını iddia etti. "Ağar'ın sık sık İçişleri Bakanlığı'na gittiğini" öne süren Ataklı, "İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu, Ağar karşısında ceketi ilikli, sürekli 'efendim'le başlayan cümleler kurarak saygıda kusur etmiyormuş. Ağar emniyetten atılan polislerin listelerini inceliyor 'Şu iyi adamdır, bu mecburen cemaatçi gibi görünüyordu' gibi gerekçelerle bazılarının göreve çağrılmasını istiyormuş" iddiasında bulundu. Bu iddialara ise Trabzonlu Gazeteci Yazar Osman Diyadin yazdığı köşe yazısında cevap verdi.
“Türkiye Cumhuriyeti’ nin İçişleri Bakanına karşı ‘mış muşlarla’ kullanılan üsluba ve iddiaya bakın... Küstahça!.. Yakışıksız!..

Ülkenin böylesine zorlu sürecinde kilit bir bakan olarak gece gündüz demeden çalışan bir insanı yönetilen bakan gibi sunmak hadsizlik değil mi?
Kime hizmet?
Tabi ki Mehmet Ağar bu ülkenin bir dönemine başarı ile damgasını vurmuş saygın bir devlet adamı…
Tabi ki bir bakan kendisini ziyarete  gelen eski bir bakana karşı saygı gösterecek..
Aynı şekilde eski bakan da ziyaret ettiği bakana…
Bu duruma ‘ironi’ ile bakıp Türkiye Cumhuriyetinin büyük takdirde gören İçişleri Bakanını böylesine bir dönemde  bir  eski bakan  tarafından yönlendirilen bir bakan olarak  topluma sunmak kötü niyetli olmak değilde nedir ? 
Can Ataklı’nın niyeti açıkça ‘Üzüm yemek değil bağcıyı dövmek’tir!
O bağcı da Soylu değil İçişleri Bakanlığı’dır!..
Mış muşlu bu iddia milletin gözünde her geçen gün büyük takdir toplayan bir bakanı gölgelemekten başka  hiçbir şey değildir…
Ama güçleri yetmez!..”

Osman Diyadin’in yazısının tam hali için tıklayınız SELAM TRABZON’UMA VE O MUHTEŞEM FOTOĞRAFLAR
Trabzon’un önemli fotoğrafçılarından olan Ali Fatih Akçay, Boztepe’den çektiği Trabzon karlı akşam fotoğrafıyla gündüz yaz fotoğrafını birleştirerek paylaştı. Bu seyri bir de o güzel şiirle süsledi bizler de sizle paylaşmak istedik.

“SELAM TRABZONUMA
Selam Trabzonuma;
Dört köşe kalesine,kargalaklı yalısına
Maranzul incirine,dutuna,karayemişine,
Yokuşuna,inişine selam

Selam Trabzonuma !
Dizi dizi küleklerine
Evleklerine,mereklerine
Anderin kaybanası enüklerine selam !

Selam Trabzonuma !
Dolamaç dolamaç yollarına
Tel tel kuymağına
Hamsili kayganasina,lazuttan bazlamasina
Kumuluna,kanzilisine
Zanusuna,zinosuna,ziziline selam !

Selam Trabzonuma ;!
Trabzon’un uşağına
Kaytanina, kuşağına
Zipkasına, mintanina, kukulasina
Çülkisine, çapulasina
Horonuna, kemençesine, yayina
Funduğuna, misirina, çayina
Selam !

Selam Trabzonuma !
Gönülde yaşatıp göremediğim
Yoluna bakıp gidemediğim
Hali nicedir bilemediğim
Damına, tarabasina
Ağasina, marabasina
Kara kaşlisina, gözü yaşlisina
Erine, yiğitine, kocamişina
Sakalı tel tel, saçi yeni bitmişine
Yedisinden yetmişine
Yürek dolusu selam!...”

Mahmut GOLOĞLU

Son Güncelleme: 14.02.2017 14:59

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol