14 Haziran 2017 Çarşamba 08:30
Davulun Sesi - 14.06.2017

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SUÇU VE SUÇLUYU MU ÖVÜYOR?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı camialardan birçok isimle bir araya gelmeye özen gösterir. Fakat geçtiğimiz gün spor camiasıyla bir araya geldiği iftar yemeğinde dikkat çeken bir kare servis edildi ve farklı şekillerde yorumlandı. Şikecilerle bir arada bulunduğu kareye tepki gösteren Trabzonsporlular Cumhurbaşkanı Erdoğan suçu ve suçluyu mu övüyor diye sormadan edemedi. İşte taraftarların duygularına tercüman olan İbrahim Ertürk bu konuda şunları söyledi:

“Benim,eşimin dostumun arkadaşımın seçtiği Cumhurbaşkanımyanına tescilli şikecileri alarak sanki bizlere inat boy boy fotoğraflar çektiriyor.

Bu durum sizleri rahatsız etmiyor mu? Hakkı çalınanı rencide etmiyor mu?

Bu fotoğrafların böyle şeytan, dolandırıcı, şikeci başı, şikecilerle çekilmesini hep tolere etmek durumunda mıyız?

Sandıkta hesap sormaya sıra geldiğinde yok efendim bu başka o başka. Bu memleket işi diyenler bu fotoğraflardan rahatsız olmuyor mu?

Bu fotoğraflar bir yerde suçun, suçlunun övülmesi anlamını taşıma mı?

Yarın bu fotoğraftaki bazı kansızlar bu fotoğrafları kullanmayacak mı; siz konuşmayın, ben cumhurbaşkanına bir telefon uzaktayım gibi.”

REVİ KONGRELER ÖNCESİ ANKARA’YA NE ZAMAN GİDECEK?
AK Parti Trabzon’da kongre ateşi yanmaya başladı. İl Başkanı Haydar Revi, kongre hazırlıklarına Ramazan ayından önce başlamıştı zaten ve şimdi de kolları daha da sıvayarak hazırlıklara devam ediyor. Revi 1 Temmuz’da Genel Merkez’de düzenlenecek olan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacak ve ardından Trabzon’a gelerek genel merkezin belirleyecek olduğu kongre takvimine göre hareket edecek. Revi bu önemli toplantı öncesinde geçtiğimiz akşam iftarda yönetimiyle dün de İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi. Revi bu iki toplantıda da genel merkez ne derse o olacak derken ilçelerde çıkacak olan başkan adayları arasından tek isim seçileceğini ve bu isim üzerinden seçimlerin yapılıp hiçbir sıkıntıya mahal verilmeyeceğini belirttiğini öğrendik. Revi işi sıkı tutuyor ve tecrübeleri ışığında AK Parti’nin yeni dönemi için hazırlıklara sağlam bir şekilde devam ediyor.

MECLİS ÜYELERİNİN İLÇE İFTARLARINDAN HABERİ Mİ YOK!
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantıları dün yapılan ilk toplantıyla başladı. Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda önemli maddeler gündeme geldi. Başkan Gümrükçüoğlu gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı konuşmada “İlçelerde yaptığımız iftar programlarında aramızda TBMM’den arkadaşlarımızı ve burada ki meclis üyesi arkadaşlarımızı  görürsek çok daha mutu olacağız’’ diyerek ince bir mesaj gönderdi. Mesaj yerine anında gitti ki meclis üyesi CHP Meclis Üyesi Cahit Erdem söz hakkı alarak, başkanım iftar programlarınızı izliyoruz gerçekten çok güzel oluyorlar. Bizde gelmek çok isteriz fakat bu zaman kadar ne bir davet nede bir programların nerede ne zaman olacağına dair bir bilgilendirme bize yapılmadığı için gelemedik. Yoksa tabi ki gelir o ilçenin vatandaşlarıyla o ilçenin sıkıntılarını dile getirir hem de hep beraber iftar yaparız.” diyerek başkan Gümrükçüoğlu’nun gönderdiği ince mesaja daha da ince mesajla cevap verdi. Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hemen ilgili kişilere bilgilendirmelerin yapılması konusunda talimat verdi.

ŞEHİT EVLERİNDE İFTAR AÇAN BAŞKAN!
Trabzon siyasetinde uzun yıllardır olmasına rağmen vitrinde bir görevi olmadığından fark edilmeyen fakat şu andaki görevi olan AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları başkanlığı görevine geldiği günden beri farkını her alanda hissettiren zaman zaman spekülasyon yaratan adımlarda öncü olduğu iddia edilse bile kamuoyunun takdirini kazanan Bahar Ayvazoğlu’nun Ramazan ayına özel bir uygulaması helal olsun dedirtti. Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ilçelerde düzenlediği iftar programlarına katılmaya özen gösterirken bu iftarlar öncesinde ilçelerde fakir ailelerin evlerine misafir oluyor onlarla dertlenip sorunlara çözüm için gerekeni yapıyor. İlçe iftarları dışında ise Ayvazoğlu yine boş durmuyor, ne mi yapıyor? Vatan için bayrak için ülkemiz ve milletimiz canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatıraları olan aileleriyle birlikte iftar açıyor. Ayvazoğlu gönülleri fethederken Ankara’nın da dikkatini çekiyor.

SAĞIROĞLU, KOÇHAN VE MİLLETVEKİLLERİ NEDEN SUSUYORSUNUZ?
AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar’ın Trabzonspor’un ahlaken küme düştü demesine her nedense Trabzon’da bir cevap gelmedi. Siyasiler sus pus olmuş durumda, ne vekiller ne de başkanlar bir cevap veriyor. İşte bu konuyu gündeme getiren ve dikkat çeken de eski belediye meclis üyelerinden Ömer Dayı oldu, Dayı bakın neler söyledi: “Rize Belediye Başkanı'nın ve Milletvekili'nin Trabzonspor'a yaptıkları karalama ithamlarına, Salih Dursun'un heykelini diken Belediye Başkanı, caddeye ismini veren diğer Belediye Başkanı ve kırmızı kart gösteri şovu yapan milletvekilleri neden cevap vermezler, dilinizmi tutuldu, yoksa bir yerlerden talimat mı bekliyorsunuz?” Bakalım Dayı’nın bu çıkışının ardından malum isimlerden ve vekillerden herhangi bir ses çıkacak mı?

YOK BÖYLE BİR GENÇLİK MERKEZİ!
Akçaabat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Gençlik ve Spor Merkezi öğrencilerin ve gençlerin yeni gözdesi oldu. Okullara, gençlere, çocuklara, kadınlara donanımlı bir salonda uzman eğitmenler eşliğinde belirli bir program dâhilinde Gençlik Merkezinde çalışma imkânı sunan Akçaabat Belediyesi toplumun her kesimine sportif faaliyetler kapsamında destek veriyor.

Eğitim, kültür ve spor başta olmak üzere birçok branşta gençlere yeni bir dünyanın kapılarını aralayan merkezde hentbol, basketbol, voleybol, plates gibi birçok kursun yanında polislik, özel harekât polisliği, subaylık ve astsubaylık gibi spor mülakatlarına da hazırlık yapılıyor. Gerçekleştirilen sportif faaliyetlerle gençlerin uğrak noktası haline gelen Akçaabat Gençlik Merkezi’nde Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerince kültürel faaliyetler de gerçekleştiriliyor. 

Son Güncelleme: 15.06.2017 00:39

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292