14 Temmuz 2017 Cuma 09:55
Davulun Sesi - 14.07.2017

AK PARTİ TRABZON’DA KONGRELER ÖNCESİ DİKKAT ÇEKEN İSİMLER
AK Parti Trabzon’da kongreler öncesi İl Yönetiminde dikkat çeken isimleri sizler için derledik.
İl Başkanı Haydar Revi’nin yönetiminde her konuda istişare ettiği birçok yönetici var tabi ki fakat Hasan Dilekoğlu’nun ayrı bir yeri ve önemi var. Revi birçok konuda Dilekoğlu’yla içli dışlı olduğu gibi zaten kendisi olmayınca Dilekoğlu onun yerine geçiyor. Dilekoğlu’nun yanı sıra bir başka dikkat çeken isim ise Halil İbrahim Demirtaş, Trabzon turizmi için attığı adımlarla Trabzon ekonomisine katma değer sağlayan Demirtaş çok iyi bir organizasyoncu diyebiliriz. Miting mi var? Program mı var? Demirtaş hemen bu işin başında ve organizasyon da koordinasyon da ondan soruluyor. İl Yönetiminde sessiz ve arka planda duran kahramanlardan bir tanesi de Revi’nin İl Genel Meclisi döneminden beri yol arkadaşı olan ve teşkilatların sorumlusu olan Uğur Aydın. Aydın sessiz sakin fakat görevini layıkıyla yapan isimlerden bir tanesi. Bugün 3 tanesini yazdık yarın bu konuya devam edeceğiz.

 

CHP’DE BAŞKAN DEĞİL DE O İSİM NİYE ÖN PLANDA?
AK Parti’den bahsettikten sonra CHP Trabzon’dan da bahsedelim istedik. Bizim dikkatimizi çeken sizlerin de dikkatini çekmiş midir bilemiyoruz. CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör sessiz sakin ve mütevazı olduğu gibi İl Başkanı olmadan önceki göreviyle de zaten tanınıyordu. Fakat şu dikkatimizi çekti Güngör’ün yardımcısı olan ve aynı zamanda Başkanvekili de olan Celal Akaç, Güngör’den daha çok ön planda gibi. Yani bakıyoruz şehrin gündemiyle alakalı bir açıklama olacak hemen Akaç yapıyor, bir ziyaret var bakıyoruz Akaç orada bir ziyaret var bakıyoruz Akaç orada. Bu kötü bir durum değil tabi ki Güngör olmadığında çok iyi bir şekilde temsil olduğunu da gösteriyor. Fakat şu da vatandaş ve teşkilatın aklında oluşuyor. Güngör ilk kongrede bırakacak da yerine Akaç mı gelecek?

YENİ PARTİ VE MHP TRABZON
MHP Trabzon’da var olan ve sürekliliğini de koruyan iç karışıklık ve anlaşmazlık son günlerde daha fazla ayyuka çıkmış durumda. Ne kadar Koray Aydın MHP bizim baba ocağımız dese bile Meral Akşener’in kuracak olduğu yeni partiye Trabzon’dan destekler geliyor. Bu konuda en ciddi ve en net ve ilk adımı MHP Trabzon eski İl Başkan Yardımcısı Muhammet Erkan attı. Erkan MHP ile bağlılığını kopardı ve Akşener’e zaten verdiği desteği tekrar göstermiş oldu. Peki Trabzon’da Devlet Bahçeli tarafından görevden alınan İl ve İlçe Başkanları Akşener’i destekler mi? Bir kısmı Akşener’i destekliyor bir kısmı Aydın’ın bir kısmı Ümit Özdağ’ı bir kısmı da Sinan Oğan’ı. Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli de Ortahisar eski İlçe Başkanı Burhan Bekar da Aydın ile devam eden yol arkadaşlığını bozmaz ve Akşener’in yeni partisine destek olmaz diye düşünüyoruz. Tabi yarının ne olacağı belirsiz bakarsınız Aydın destek vereceğini ifade eder o zaman renkler değişir.


TRAFİK, OTOPARK VE 3 MAYMUN
Trabzon’da akıl almaz derecede trafik sıkıntısı ve otopark sıkıntısı baş gösterirken 3 maymunu oynayanlar vatandaşın tepkisine neden oluyor. Boş alanı otopark yapmakla park sorununu hallettiğini sananlar trafik sorununa katkı bulunduklarının farkında mı? Kontrolsüz, plansız ve izansız bir şekilde atılan her adım bu şehri daha da yaşanmazlaştırıyor. Şehir iki ana yol olmak üzere bir de şehir merkezindeki caddeden ibaret trafik anlamında. Tanjant, Kahramanmaraş Caddesi ve Sahil Yolu. Bu 3 caddeyi en iyi şekilde işler bir hale getirebilmek bu kadar zor olmasa gerek? Büyükşehir Belediyesinin UKOM’u vardı ne yapar? Ya da İl Emniyetimizin Trafik Şubesi ne yapar? Arada bir görünüyorlar o kadar sonra sahne yine karmakarışık. Trabzon rahat, ferah ve yaşanabilir bir şehir olmaktan çıkıyor farkında mısınız?

BAKAN SOYLU’NUN TALİMATI VE O PLAKALAR
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla “O” harfindeki tahdidin kaldırılmasıyla Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından verilmeye başlayan “OF” serisi plakalar büyük ilgi görüyor.

1995 yılında başlatılan ilçelerin plaka vermesi uygulamasıyla Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da plaka verilmeye başlanmıştı. Alfabedeki bazı harflere uygulanan tahdit nedeniyle ilçelerin isimlerindeki sessiz harfler gurubundan plaka verildiğinden Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da “F” serisinden plaka verilmesi uygulaması başlamıştı. “61 FA” serisinden başlatılan uygulamada “FB” serisi Fenerbahçe’yi anımsatması nedeniyle atlanarak FC, FD, FE, FF, FH, FK, FL, FN, FP, FR ve FS serisi plakalar verilmiş, ardından da sıralamada atlanan FJ serili plakalar araç sahiplerine verildi. Sıralamada atlanan FM serili plakalar ise verilmeye devam ediyor. FG serisi Fetullah Gülen’i, FT de FETÖ’yü andırdığından Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün de onayı ile bu serilerde plaka verilmeyecek. FY serisi ise ticari taksi gurubuna tahsis edildi.

SPOR LİSESİ İÇİN GÖRÜŞMELER YAPILDI
Akçaabat’ta eğitim başta olmak üzere diğer alanlarda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili toplantı yapıldı. Akçaabat Sebat Sporun mevcut binası korunarak yapılması planlanan Tematik Spor Lisesi için hazırlanan projelerin görüşüldüğü toplantıya Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Akçaabat Kaymakamı Soner Yenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Ak Parti İlçe Başkanı Emre Akgün, , İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü katıldı. Tematik Spor Lisesi’nde ana branş yüzme olmak üzere su sporları, futbol, atletizm, güreş gibi branşlar da yer alacak. Okul binası, çok amaçlı salon ve pansiyon olmak üzere toplamda üç binadan oluşacak olan lise sporculara, amatörlere ve şehre hizmet edecek.

Bütün bunların yanında Sebat Sporun mevcut antrenman sahası da modernize edilerek daha fonksiyonel hale getirilecek.

Son Güncelleme: 14.07.2017 13:27

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434