14 Ekim 2016 Cuma 09:00
Davulun Sesi 14.10.2016
ŞEHİDİMİZİN MEZARINI DÜZELTMEK İÇİN YOL VERMEYEN TRABZONLULAR KİM?

Özel Harekatçı hemşehrimiz Ahmet Çamur bundan yaklaşık 1 yıl önce Hakkari Şemdinli’de hainler tarafından şehit edilmişti. Trabzon’da kılınan cenaze namazında adeta gök yarılmış da ağlamıştı. Hatırladınız dimi?

Şimdi size çok ama çok kızacağınız ve kızarken de yok artık diyeceğiniz bir olayı anlatacağız. Bir vatandaş hatta Ahmet Çamur’un yakını, İstanbul’dan kalktı Yomra’ya geldi memleketine ve buralara kadar gelmişken şehidimizi mezarı başında ziyaret etmek istedi. Mezarına gidince baktı ki ilk günkü gibi duruyor etrafını kapatmak ve düzenleme yapmak istedi. Buraya kadar herşey normal vatansever her Türk vatandaşının yapabileceği şeyler, bu zamana kadar bunun yapılmamış olması da hepimizin ayıbıdır. Trabzon'a gelen bu vatandaşımız, şehidimizin mezarında düzenleme yaparken malzeme taşıması gerekiyordu ve oraya malzeme taşırken de başına öyle bir olay geldi ki buna veryansın etti. İddiaya göre bu vatandaş, şehidimizin mezarını düzenlemek için malzeme taşırken mezar civarındaki Trabzonlular ona yol vermedi o yolunu buldu düzenlemeyi yaptı ve kendisine ait sosyal medya hesabından da aynen şöyle sitem etti: “Şehidin kabrinin yapımı için malzeme taşımak için yol vermeyen insanlar Ahmet ÇAMUR’lar şehit olmasaydı bu topraklarda olamazdınız. Sizi, Allah’a, Trabzon milletine ve Türk milletine havale ediyorum” Yorum sizin ve bu konuda yetkililer ne yapar onu da merak ediyoruz. ESKİ DEMOKRAT PARTİLİLER AK PARTİ’DE YER Mİ DEĞİŞTİRİYOR?

AK Parti Trabzon heyeti geçtiğimiz gün Ankara’ya gitti ve İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler ilk önce genişletilmiş il başkanları toplantısına katıldı. Sonrasında ise dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirildi aslında ziyaret değil de ziyarette olanlar arasında bir isim çok dikkat çekti. İçişleri Bakanlığını ziyaret eden Milletvekilleri, İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Kadın ile İl Gençlik Kolları Başkanı dışında bir isim vardı. O da eski Demokrat Parti İl Başkanı şimdinin AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi ki bu üyelikte Bakan Soylu’nun parmağı olduğunu bilmeyen yoktur, o isim Ahmet Uğur Zihni’ydi. Onun orada bulunmasında ne var diyecek olursanız, bundan önce Ankara ziyaretlerinde Revi’yi hiç yalnız bırakmayan ve Bakan Soylu’yu ziyaretinde yanında olan İl Başkan Yardımcısı Murat Zeki Solak’tı. Solak ile eski İl Yöneticisi Abdullah Özer arasında yaşanan tartışmaları hep birlikte basına yansıdığı kadarıyla takip etmiştik. Revi her ikisinin de istifasını istemiş ve Özer istifasını verirken Solak vermemişti. Öğrendiğimiz kadarıyla Solak hiçbir toplantıya programa katılmıyor fakat hala görevde olduğu görünüyor. Bu ziyaretle bunun ne alakası var diyenlere bazen bir kare fotoğraf çok şey anlatır. Solak’ın yerine İl Başkan Yardımcısı Zihni’yi mi düşünüyor Bakan Soylu ve İl Başkanı Revi? Bu sorunun cevabı o fotoğrafta var, yorum sizin. TRABZON’DA 3 AYLIK BEBEK AÇLIKTAN BAYILDI!!!

Trabzon’da her şey futboldan ibaret algısı ve o algıya çanak tutanlar olduğu sürece hayatın gerçekleri ara sıra yüzümüze yüzümüze vurmaya devam edecek fakat ayılacak mıyız bilinmez. Mülteci denilince aklınıza deniz kıyısına vuran ölü bebekler geliyor ve bunun üzerine sözüm ona sosyal medya hesaplarınızda sanal acitasyon kokan paylaşımlarınızı yapıyorsunuz. Fakat kendi şehrinde 3 aylık bir Afganlı bebek açlıktan bayıldı hemşehrim haberin var mı? Erdoğdu Mahallesinde oldu bu olay, 3 aylık bebeğin açlıktan bayıldığı da hastaneye kaldırılınca anlaşıldı ve mahalle muhtarı Ergün Memiş harekete geçti. Orayı aradı burayı aradı ve onlarca yardım topladı, sonra gitti o Afganlı ailenin evine. Evde hiçbirşey yok sadece bir yaşam mücadelesi var. Evdekilere ne istersiniz diye sordular, kış geliyor sadece battaniye isteriz dediler. Tabiki sadece battaniye verilmedi gıda malzemesinden birçok şeye kadar destek verildi. Mahalle muhtarı Memişelinden geleni yapmaya çalışıyor mahalleliden tek tek yardım topluyor belediyeye gidiyor valiliğe gidiyor ve bir muhtarın yapması gereken neyse onu yapmaya çalışıyor. Ama unutma hemşehrim bu şehirde 3 aylık bebek açlıktan bayıldı unutma! MHP’Lİ İSİM APAR TOPAR ANKARA’YA NEDEN GİTTİ?

Trabzon’un sevilen ve sayılan siyasetçilerindendir Hüseyin Hoca, MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ardından Milletvekili Adaylığı ve bu aralarda gündeme dair açıklamalarıyla takip ediyoruz hocamızı. Öğrendiğimiz kadarıyla Hüseyin hocamız da bel fıtığı çıkmış ve Trabzon’da tedavisi devam ederken Ankara’ya gitmesi gerekmiş. Hüseyin hoca Ankara’da tedavisine devam ediyor, eş dost o partilisi bu partilisi her biri Hüseyin Hoca’ya geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Trabzon siyasetine yakın zamanda damgasını vuracak içimizden biri olan hocamıza biz de geçmiş olsun diyoruz, kısa zamanda sağlığına kavuşması ve o gülen yüzüyle şehrimiz insanına dokunmaya devam etmesini de temenni ediyoruz. BARO BAŞKANI SUİÇMEZ’İN ANKARA TEMASLARI

Trabzon Barosunun yeni başkanı Sibel Suiçmez ve ekibi Ankara’ya çıkarmada bulundu. Malum baro seçimleri şehrimizde 3-5 gün gündemde oldu ve sonuç itibariyle AK Parti’ye karşı Suiçmez yani muhalefet seçimi kazandı denildi. Suiçmez mazbatasını aldıktan sonra Ankara’ya ekibiyle gitti, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu ziyaret etti. Feyzioğlu, Suiçmez’e başarınız sadece Trabzon için değil Türkiye için önemliydi tebrik ediyorum dediği öğrenildi. Buradaki ziyaretin ardından ise Suiçmez ve ekibi TBMM’ye geçti ve Trabzon’un hukukçu vekilleriyle görüşme yaptılar ve hatıra fotoğrafı da çekildiler. Fotoğrafta Suiçmez ve ekibinin dışında AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Ayşe Sula Köseoğlu, Avukat Salih Cora ve CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen vardı. Suiçmez ve ekibi Ankara’da son olarak Anayasa Mahkemesini ziyaret etti ve burada Trabzon’u ilgilendiren bir kare vardı. O da Anayasa Mahkemesi Üyesi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevlendirilen KTÜ eski Rektör Yard. Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez’iziyaretleriydi. Son Güncelleme: 14.10.2016 10:28

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434