14 Kasım 2016 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi 14.11.2016

BAKAN SOYLU’NUN EN ÇOK DİKKAT ETTİĞİ KONU
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu anda bundan önce de en çok neye dikkat ediyor sizce? Araştırdık ve öğrendik, Bakan Soylu AK Parti ARGE Başkan Yardımcısıyken de AK Parti Teşkilat Başkanıyken de AK Parti MKYK Üyesiyken de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıyken de ve şu anda İçişleri Bakanı olduğunda da en çok dikkat ettiği şey vefa. Bakan Soylu’nun yanındaki adamlara bakarsanız vefayı da anlamış olursunuz aslında. Erdem Sürmen, Selahattin Aydınlı, Ahmet Aydın, Mehmet Hamdi Özçelik, Hünkra Koçali ve nicesi Bakan Soylu ile hem 7 Haziran hem de 1 Kasım seçimlerinde birlikte ter döktü ve şu anda yanındalar. Bakan Soylu kendisiyle yol arkadaşı olanları yolda bırakmıyor. En yakın ve en üst düzey örnekler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği Ali Faik Hacıoğlu ve geçtiğimiz gün haberleri çıkan İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı Çetin Oktay Kaldırım. İşte Soylu bu isimlerle kader birliği yapmıştı ve şimdi görevlendirmelere devam ediyor. Bakan Soylu vefaya dikkat ettiği gibi en ufak bir şey yapsa dahi bir nezaketen teşekkür bekleyen birisi ve ziyaret edilmeyi de misafir etmeyi de önemseyen birisi. Bunu en yakın çalışma arkadaşlarından bizzat biz duyduk. Sayın Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyoruz. REVİ ANKARA’YA GİDİYOR, KONGRE ATEŞİ ALEVLENDİ! 
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi hafta sonunu yeni yılda yapılacak olan İl ve İlçe Kongreleri için ayırdı. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, AK Parti 5. Bölge Koordinatörü Polat Türkmen ve İl Teşkilat Başkanı Uğur Aydın’la birlikte ilçeleri gezen Revi dün son olarak Ortahisar İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Toplantılara ana kademelerle birlikte Gençlik ve Kadın Kolları Yöneticileri de katılabiliyordu. Öğrendiğimiz kadarıyla bu ilçe ziyaretlerinin tek amacı var o da yaklaşan kongreler öncesi genel merkeze rapor hazırlamak, son durum nedir, çalışmalar ne durumda, üye güncelleme ne durumda, yeni bir seçime teşkilat ne kadar hazır, nerede ne değişim gerekiyor. Bu sorularının cevabını Revi hem kendisi not aldı hem de Genel Merkezden gelen isimler. Revi yarın Ankara’ya gidiyor, İl Başkanları Toplantısı var ve burada Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ile de bir araya gelmesi bekleniyor. Bu ziyaretlerden elde edilen verilen Ataş ile paylaşacak olan Revi, kongreler için pür dikkat sessiz bir şekilde hazırlıklarına devam ediyor. CHP, TRABZON VALİSİNİ İSTİFAYA NEDEN DAVET ETTİ?
Geçtiğimiz Cuma günü Trabzon’a Başbakan Binali Yıldırım ve beraberinde 5 bakan geldi. Cuma namazı sonrası da Başbakanlığa ait otobüsten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ardından Başbakan Binali Yıldırım vatandaşlara konuşma yaptı. İşte ne olduysa o otobüse çıkanlar arasında Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un olması oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ardından da CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Trabzon Valisi Yavuz’u istifaya davet etti. Sebep olarak ise AK Parti miting yaptı Valinin o otobüste ne işi vardı. Şimdi AK Parti’yi veya hükümeti savunmak için demiyoruz da o otobüs AK Parti’nin değil devletindi ve istifaya davet ettiğini Vali de devletin valisiydi ve o alanda bulunanlarda bu milleti oluşturan bireylerin ta kendisiydi. O yüzden bu işte yadırgancak hatta istifaya davet edilecek bir durum olduğunu düşünmüyoruz ve Vali Yavuz’un da göreve geldiği günden bugüne görevini layıkıyla yerine getirdiğini düşünüyoruz. Eleştiriye evet fakat tabansız bir eleştiri CHP’ye yakışmıyor diye düşünüyoruz. ŞEHİT EDİLEN KAYMAKAM O SÖZLÜK’ÜN YAZARI ÇIKTI! 
Mardin Derik'te teröristlerce şehit edilen kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, aynı zamanda bir Ekşi Sözlük yazarıymış ve Sözlük yazarlarından ''babunun pembe yeri''ne burs vermiş. Olayı kendisinden dinleyelim. “kendisi bir sözlük yazarıdır. bana (bkz: burs veren sözlük yazarları)'na yazdığım entry üzerinden ulaşmıştı. çok zor bir dönemimde yardımcı olmuştu bana. onun sayesinde okul ders notlarımı alabiliyordum. ismini banka hesap bilgisinden öğrenmiştim. 
çok fazla sohbetimiz olmazdı. sadece teşekkür maillerimde başka bir şeye ihtiyaç duyup duymadığımı, hayatımın nasıl gittiğini sorardı. kendisi hakkında hiçbir konuşmamız olmadı sadece ben ona nasıl olduğunu sorduğumda çok iyiyim derdi o kadar. Twitter hesabından da anlaşılıyordu zaten mutlu olduğu. fatih abim. seni dün haberleri izlerken gördüm. gerekirseankara'ya sevk edilebileceğini öğrenmiştim. mail attım sana belki cevap verirsin yardımcı olabileceğim bir şey olur umuduyla. cevap veremedin. her şey için çok teşekkür ederim sana. huzur içinde yat. edit: lütfen daha fazla sormayın kesinlikle nickini paylaşmayacağım. hayatını kaybetmiş bir insanı entryleri üzerinden linç etmek icin fırsat kollayan yazarlar hiç umutlanmasın kendisinin herhangi bir siyasi görüşü savunan entrysi bulunmamaktadır.” İşte böyle bir olay, şehit kaymakamımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. 


 
ÜLKÜ OCAKLARI O EVLERİ ZİYARET EDİYOR 
Trabzon Ülkü Ocakları var olanı korumayı vazife edindiği gibi aralarına yeni yüzleri katmak için de çalışmalara devam ediyor. Bu çalışmalar veya programlar kimi zaman basına ve kamuoyuna yansıyor kimi zamanda yansımıyor bu konuda takdir Trabzon Ülkü Ocakları İl Başkanı Mihrap Altınışık’ınoluyor. Altınışık’ın en çok dikkat ettiği husus ise Ocak mensubu olan gençleri evlerinde ziyaret etmek, aileleriyle tanışmak ve onlarla iletişim halinde olmak. Altınışık ve ekibi sık sık bu ziyaretleri gerçekleştirmeye özen gösteriyor. Geçtiğimiz günde Ülkü Ocaklarına mensup bir gencin ailesini ziyaret etti Altınışık ve İl Yöneticileri, ziyaretle alakalı sosyal medyadan da paylaşım yapıldı ve fotoğrafta dikkat çeken. Ziyarette ilk önce yemekler yenildi sonra çaylar içildi sonra da hem Trabzon hem de ülke gündemi konuşuldu. Altınışık’ı ve ekibi bu çalışmalarından dolayı MHP tabanında çok ama çok takdir topluyor.

 

Son Güncelleme: 14.11.2016 09:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434