14 Kasım 2017 Salı 18:00
Davulun Sesi 14.11.2017

FARUK ABİNİN BİLDİĞİ VARDIR

Faruk Özak, her fırsatta Trabzonluluğunu dile getirir ve bununla da gurur duyduğunu açık yüreklilikle her ortamda söylemekten asla kaçınmaz…

Trabzonspor’da futbolla başlayan ve başkanlıkla devam eden bir yolculuğun ardından yolu milletvekilliğine, bakanlığa kadar uzanır…

Ancak, geçtiğimiz hafta sonu Trabzon Lisesi’nin 130. Kuruluş yıldönümü etkinliklerine partisi AKP’den bir tek kişinin katılmaması dikkat çekti ve büyük eleştirilere de neden oldu. Ülkemize sanat, siyaset, bürokrat, işadamı ve nicelerini yetiştiren Trabzon Lisesi’nin kuruluş yılı etkinliklerine eski bakan sıfatıyla davet edilmesine, hatta hazırlanan belgeselde konuşma yapmasına karşın Faruk Özak da programa katılmadı..

Belli ki parti kararı vardı ve bu nedenle AKP’den hiç kimse yoktu. Doğal olarak da bir gazeteci arkadaşımız etkinliklere katılmamasını sosyal medya hesabı facebooktan eleştirince Faruk Özak da telefona sarılır ve meslektaşımızın yakınlarını arayarak dert yanar. Duyduğumuza göre telefonla aradığı kişilerin de eleştirilerine maruz kalarak “İyi ki katılmadım. Beni eleştirdiler” diyebilen Faruk abinin bir bildiği vardır diye düşünüyoruz.

Ancak unutmayınız ki, siz bu şehirde futbol oynadınız Trabzonspor’da Başkanlık yaptınız. Hatta Milletvekili oldunuz, Bakan oldunuz. Siz o toplantıya katılmış olsaydınız o eleştirilerin hiç biri yapılmazdı.

Sayın Bakanın Trabzon Lisesinin 130. Yıl etkinliklerine neden katılmadığını biz de merak ediyoruz.. Meslektaşlarımızın yakınlarını arayarak şikayet etmeyi bırakın da neden katılmadığınız açıklayın sayın Özak…

4 YILDIR ÇALIŞTIRILMAYAN TESİS

2013 yılının Ocak ayında İller Bankası tarafından 144 bin lira harcanarak iyileştirilmesi tamamlanan Uzungöl Atıksu Arıtma Tesisi bugüne kadar maalesef çalıştırılamadı.

Çaykara - Uzungöl Biyolojik Arıtma Tesisi işletilmesi için İller Bankası tarafından o yıllarda Belde olan Uzungöl Belediyesine teslim edildi. Ancak geçen bu süre içerisinde Belediye, atıksu tesisini enerji maliyetlerinin yüksekliği ve istihdamda sıkıntılar çektiği için bu zamana kadar bir türlü çalıştırılamadı. .

Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tesisin işler vaziyete getirilmesi için Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ve İller Bankası'na talimat vermesine karşın maalesef tesis çürümeye terkedilmiş.

Aldığımız duyumlara göre, 2013 yılında tamamlanan 7000 kişilik kapasiteli Biyolojik  Arıtma Tesisinin asıl çalıştırılamama nedeninin tesise atık su ulaştıracak kolektör hattı ve kanalizasyon şebekesinin devreye alınamamış olmasıymış…

Ne diyelim.. Beceriksiz yöneticilere duyurulur…

HÜSEYİN ÖRS'LE ÖĞRENCİSİ ARASINDA ESPRİLİ VİZE DİYALOĞU

Üniversitelerde vize sınavları başladı. Bu Üniversitelerden birisi de Karadeniz Teknik Üniversitesi. Öğrenciler sınav zamanında ya kütüphanede, ya da hocaların kapısında sabahlar ve yüksek not almak için öğrencilerle hocalar arasında esprili diyaloglar ortaya çıkar.

Bu diyaloglardan biri de KTÜ'nün sevilen öğretim üyelerinden biri olan Hüseyin Örs ve öğrencisi arasında geçti. Örs; sosyal medya hesabına yazdığı "Twitter'den aradılar. Hüseyin Bey, sınava yakın takipçi sayınızda gözle görülür bir artış var, haberiniz olsun..." yazısının altına bir öğrencisinin; Yeni takipçiler için sizi yaz tatilinde bile takip eden talebelerinizi FF ile bıraktınız hocam" yazısına Hüseyin Örs; ‘Çalış senin de olur CC' şeklinde cevap verdi. Örs ve öğrencisinin arasında geçen bu diyalog fazlasıyla beğeni alarak okuyan herkesi güldürdü. Biz de 'Trabzon Habercisi' olarak sınav haftasında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz..

CHP TRABZON’DA BÖLÜNME Mİ VAR?

3 Aralık 2017’de yapılacak olan CHP Ortahisar ilçe kongresinde Başkanlığa aday olan Celal Akaç ve Ömer Hacısalihoğlu çalışmalarını sürdürüyor. Adaylardan Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada, “Çalışmalarımıza başladık. Amacımız partiye yeni yüzler kazandırmak. Örgüt bütünlüğü ile ilk hedef Ortahisar ilçe Belediye Başkanlığı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi ve genel seçimlerde gereken ağırlığı göstermek olacaktır” dedi. Yerel basında parti içinde bölünme mi var? şeklinde çıkan haberlere değinen Hacısalihoğlu, “Bu haberler doğru değil. İki aday var. Celal Akaç bey bizim partilimiz, değerli bir abimizdir. Delegenin tasarrufuna göre bu seçim sonuçlanacak. Delege Celal beyden veya benden yana olabilir. Bu parti içindeki demokrasi yarışı, bayrak yarışıdır. Her kim kazanırsa kazansın partinin ilçe başkanıdır, hepimizin başkanıdır” dedi.

CHP'de Başkan vekilliği görevini yürüten ve aday olan Celal Akaç da bölünmeler hakkında, "Bu bir demokrasi yarışı, partimizde böyle bir şey söz konusu değildir. Delege kimi ön görürse onu seçecektir. Seçilen kişi partimiz için en iyisini yapacaktır" dedi.

BAŞKAN KUL’A ‘KALİTE’Lİ GÖREV!

Kalite Birliği Derneği (KALBİR) Başkan vekili Mustafa Karaman dün Arsin’de, Fındıklı eski Belde Belediye Başkanı Metin Kul’u ziyaret etti. Bursa’da yaşayan Arsinli Mustafa Karaman kayınvalidesinin cenazesine katılmak için ilçeye geldi. Kalite Birliği Derneği (KALBİR) Başkan vekili görevini yürüten Mustafa Karaman, Metin Kul ile fikir alışverişinde bulundu. Karaman, Başkan Kul’a KALBİR Trabzon İl Koordinatörlük görevini vermeyi istediklerini belirtti. Kul, yaptığı açıklamada ise tüm bölgede kalite çalışmalarına başladıklarını belirterek, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) daha aktif çalışma yapacağını ifade ederek şu sözlere yer verdi: “Bölgede çalışmalara başladık. Bize verilen her göreve dün olduğu gibi bugün de hazırız. TSE daha aktif çalışmalar yaparak, Karadeniz kalite konusunda milli duruşunu ortaya koyacak ve TSE’siz ürün satılmayacak. TSE neredeyse kalite oradadır. Kalitesiz bir yaşam insanları felakete götürür. Her üründe TSE’yi aramalıyız. Bundan sonra kalite çalışmalarını Kalite Birliği Derneği üzerinden Karadeniz’de yürütülecek ve bölgede kalite seferberliği başlatacağız.” Kul’a bu yönde büyük iş düşüyor kendisine başarılar dileriz...

Son Güncelleme: 15.11.2017 20:23

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292