15 Ekim 2016 Cumartesi 09:00
Davulun Sesi - 15.10.2016
TRABZON’LU ŞEHİDİN DUA VİDEOSU İLK DEFA BURADA
TrabzonHabercisi.com olarak araştırmaya ve uzak yakın fark etmeksizin haber yapmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dün bu sayfada Şehidimiz Ahmet Çamur’la alakalı bir paylaşımda bulunmuştuk ve üzerine şehidimizin ikiz kardeşi bize ulaştı ve Çaykara Soğanlı Mahallesine davet etti. Biz de kalkıp gittik ve şehidimiz kardeşine misafir olduk, o anlattı ve anlattıklarının haber değeri taşıdığını düşünerek sitemizde siz okuyucularımızla paylaştık. Ziyaretimizde bazen duygulandık bazen öfkelendik ve bazen de ‘vay be’ diyeceğimiz şeyler oldu. Bunlardan biri de şehidimiz Ahmet Çamur’la alakalı çok şey yazıldı çizildi fakat bunu ilk defa burada göreceksiniz. Şehidimiz 7 yaşından itibaren dini vecibelerini yerine getirmeye çalışan biriydi, özel harekatçıolarak da gittiği yerlerde onun için en önemli şey camilerimizdi. Yine bir gün ziyarete gittiği camide vaaz edilen kürsüye çıkıyor ve yanındaki arkadaşı da kayıt altına alıyor. Şehidimiz o güzel sesiyle o güzel yüreğiyle ‘Amenerresulü’ duasını okuyor, biz onu dinlerken göz yaşlarımızı tutamadık ve bu videoyu sizlerle şehidimizin kardeşinin izniyle paylaşmak istedik. Kahraman olmak, yiğit olmak ve bu vatan için şehit olmak böyle bir şey, biz ondan razıyız o da bizden razı olur inşallah.


 
AK PARTİLİ BAŞKAN YARDIMCILARINA IPHONE 7 TEPKİSİ
Türkiye’de geçen gece satışa sunulan Iphone 7 ile alakalı şehrimizde yapılan lansman tanıtımından daha çok orada bulunanlar konuşuldu. Kahramanmaraş Caddesindeki bir telefon bayisi Iphone 7 için açılış gibi bir lansman yaptı ve lansmana katılan isimler de dikkat çekti. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcıları Hasan Dilekoğlu, Enes Aslan, İl Yöneticisi Fatih Solak, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve birçok siyasetçi katıldı. Bayi sahibi Ahmet Uzun’un böyle bir lansman için horon ekibi ve çekiliş de tertiplemesi dikkatlerden kaçmadı. Gecenin yarısında bir de Iphone 7 kuyruğu oluşunda ve bir de bunun basında haberi boy boyfotoğraflarla çıkınca sosyal medyada adeta hedef haline geldiler. Görgüsüzlük diyen de oldu, eskiden başka kuyruklar olan diyen de oldu, ülke ne hale gelmiş diyen de oldu. En büyük tepki de AK Partili yöneticilerin fiyatı 3100 ile 4600 lira arasında değişen bu telefonu bir an önce sahip olma isteğinde olması geldi.
 


MAÇKA’DA CHP’DEN NE İSTENDİ?
CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ve ekibi geçtiğimiz gün Maçka’ya çıkarmada bulundu. Maçka’da ilk olarak Kaymakamı Deniz Pişkin’i ziyaret ettiler. Kaymakamı ziyaretin ardından Güngör, ekibi ve ilçe yönetimi sahaya inerek vatandaşı dinledi. O günde Maçka’da Pazar günüydü ve vatandaş dışarıdaydı. Güngör ziyaretle alakalı da önemli bir anekdotu şöyle paylaştı: “Vatandaşlarımızın dertlerini dinledik, derman olmaya, moral vermeye çalıştık. Kahve ve çay ocaklarındaki gençlerin gözlerimizin içine bakışlarında içimiz parçalandı. Hepsi iş diyor, başka bir şey demiyor. Her şeye rağmen ülkemizin ve bu yavrularımızın geleceği için top yekün mücadeleye devam” Hepsi iş diyormuş, bu sadece Maçka’da değil Trabzon’un 18 ilçesinde de böyledir.


 
REVİ PAYLAŞTI KÖSEOĞLU ONAYLADI!
Trabzon siyasetinde sosyal medyayı en aktif kullanan isimlerin başında geliyor AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, bildiğimiz kadarıyla Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, Swarm gibi sosyal medya kanalları olan Köseoğlu bunları kendisi yönetiyor ve çok dikkatli bir şekilde de yorumlara bakıyor cevaplara bakıyor ve gerektiği yerde müdahale ediyor. Dün Cuma’ydı ve Cuma paylaşımları da bizlerin dikkatinden kaçmıyor. AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi de sosyal medyayı da aktif kullanan siyasetçilerden bir tanesi ve dün iki tane kız çocuğuyla okul masasında bir fotoğraf paylaştı, fotoğrafı beğenen beğenene tabiki de bir şey dikkatlerden kaçmadı. Milletvekili Köseoğlu fotoğrafın altına aynen şu yorumu yazdı: “Çok güzel bir foto” İl Başkanıyla Milletvekili arasındaki bu fotoğraf ve yorum olayı da az yaşanan olaylardan biridir. Her iki siyasetçiyi de yakından takip etmeye devam ediyoruz.
 


OKULLARDA EK KİTAP YASAK MI DEĞİL Mİ?
Trabzon başta olmak üzere tüm şehirlerde okullarda ek kitap veya bir diğer deyişle yardımcı kitap uygulaması devam ediyor mu etmiyor mu? Sitemizde yazdığımız haber üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş açıklama yapmış ve konuyla alakalı soruşturma ve inceleme başlatıldı demişti fakat dün ajanslardan geçen şu haber kafaları karıştırdı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandasının yer aldığı yardımcı ders kitaplarının dışındaki yardımcı materyallerin kullanılmasının önünde engel bulunmadığını bildirdi. Şimdi devletin dağıttığı kitaplar yetmiyor da ek kitap uygulamasına devam mı ediliyor? Veliler soruyor ve öğrenciler şaşkın, konuyu takibe devam edeceğiz.
 


ESKİ MECLİS ÜYESİNDEN BÜYÜKŞEHİR’E ELEŞTİRİLER
Trabzon Belediyesinin CHP’li eski Meclis Üyesi Ömer Dayı, Trabzon Büyükşehir Belediyesini adeta yerden yere vurdu ve şu sözleri kullandı: “2009 yerel seçimler öncesi vaat ettikleri 61 projeyle seçilmelerinde çok büyük etkisi olan belediye başkanı, aradan geçen 7 yılı aşkın sürede halen bunları yapmamıştır. Bunları bir hatırlayalım ve de hatırlatalım, Modern semt pazarları ve balıkçı hali yapılmadı, toptancılar sitesi yapılmadı, raylı sistem yapılmadı. Lojistik merkez yapılıp 5 bin kişi istihdam edilecekti yapılmadı. Karşıyaka Uğurlu yolu yapılmadı. Modern Terminal binası yapılmadı.Karşıyaka, Toklu vadisi yapılmadı. Kent içi ulaşım masterplanı ( Yol kenarlarını otapark ve trafiğin yönünü değiştirerek, İtfaiye önüne yaptığı ucubeyle) yapmış görünüyor. Değirmendere ıslahı yapılmadı, Otopark kapasitesinin arttırılması( Yol kenarlarını otopark ) yaparak çözmüş görünüyor. Doğal gaz dediler şehrin bazı yerleşim yerleri haricinde yapmadılar, Boztepeye teleferik projesini yapmadılar. TOKİ kentsel dönüşüm marifeti ile belli alanları yıkmış ama bir aşama kat edemediğiniz Çömlekci kentsel proje, Tabakhane kentsel proje yarım yamalak durumda, Sotka( Narlı Bahce) kentsel dönüşüm yapılmadı. Meydan parkı düzenlemesi yapılacak denildi( 3 etaptan) oluşup halen daha( 2. Etaptan )devam ediyorlar, göreve geldikten sonra benim de meclis üyesi olduğum dönemde söz vermelerine rağmen Şike anıtını yapmadılar. Ayrıca tek belediye zamanında bunları yapmazken, Adı Büyükşehir ve Ortahisarbelediyesi ile olan anlaşmazlığınızla da yapılacağı görünmüyor.” Yorum sizin. 
Son Güncelleme: 15.10.2016 09:46

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292