15 Kasım 2017 Çarşamba 18:00
Davulun Sesi 15.11.2017

TRABZON'UN GÖZDE MAHALLESİNDE YOLLAR DELİK DEŞİK

 Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi'nde gerek caddelerde, gerek ara sokaklarda, gerek sitelerin içerisinde yollar son zamanlarda delik deşik. Doğalgaz çalışmasının olduğu mahallede hummalı bir çalışma var. Ekipler dört koldan doğalgaz borularını yer altına yerleştirmeye çalışıyor. Bu durum bölge halkını sevindiriyor. Fakat bölge halkının bir korkusu var. O da son zamanlarda havalar güzel, yağmur yağmıyor ve sadece toz oluyor. Kazıdan dolayı bölge halkı buna katlanıyor. ‘Yeter ki doğalgaz gelsin’ diyorlar. Fakat yağmur sezonu başladığı zaman buranın çamur deryasına dönmesinden korkuyorlar. Yetkililerden ricaları yağmurlar gelmeden en azından bu kazılan yerlerin kapatılıp üstünün tekrar parke taş veya asfaltla kapatılması. ' Umarız bölge halkının isteği olur ve yağmur sezonu gelince insanlar çile çekmek zorunda kalmazlar.

AKÇAABAT’A YAPILDI, TRABZON’A YOK!

Turizm açısından çok yararlı olacağı düşünülen “Trabzon” yazısının Atatürk Alanına neden yerleştirilmediği merak konusu. Trabzon’un buluşma noktası olan Atatürk alanına yapılsın diye baskı oluşturulmuş ve sonuç olumsuz yorumlanmıştı. Vatandaşların yazının önünde fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşması kentimizin tanıtımı için yeterli. Daha çok turistik şehirlerde görmeye alışık olduğumuz bu tür yazıların sosyal medya üzerinden paylaşılmasıyla ilçenin reklamını ikiye katlıyor. Akçaabat bu konuda Trabzon'u geçti, tebrik ederiz.

İŞKUR ELEMANINI “SENİ KADROLU YAPACAĞIM” diye kandırıp…

Trabzon’daki kamu kurumlarında ve özel işletmelerde İşkur elemanı furyası aldı başını gidiyor…

İşsizliğe katkı sağlaması amacıyla devletin bu yöntemle 6 veya 9 ay süreli eleman çalıştırması çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor.

Özellikle kamu kurumlarında İşkur eleman alımlarının ardından bir masada oturan kişilerin sayısı 4, hatta 5 i buluyor.

İşkur elemanları genellikle vasıfsız olurken, aynı sistemle işe alınan temizlik işçileri ile çaycıların çalışması, torpillilerin ise masada oturması gözlerden kaçmadığı gibi adaletsizliğe de yol açmıyor değil.

İşkur elemanları proje süresi bittikten sonra şirket elemanı olarak işe devam etmesi için de torpil peşinde koşmaya başlıyor.

Torpil ararken de kötü niyetli kişilerin tuzağına düşüyor.

Bize kadar ulaşan dedikodu da Belediye’de yaşanmış…

Belediye’de bu durumu kullanan bir şirket elemanının (Adı bizde saklı) genç İşkur kadınlarını 'seni işe aldıracağım' sözleri ile kandırıp ilişki yaşadığı iddiası kulaktan kulağa tüm binaya yayılmış…

İddialara göre sahilde kuruma ait arabanın içerisinde İşkur elemanı ile uygunsuz görüntülendiği iddia edilen Belediye çalışanının görüntüleri Başkan’a gidince ortalık karışmış.

İşine son verilmediği belirlenen Belediye çalışanının başka bir yerde görevlendirildiği iddia edilirken, işe gitmediği halde h maaş almaya devam ettiği ileri sürülüyor…

FATURALARA EK BİR ÜCRET DAHA YOLDA!

Dün Trabzon Aksigorta yetkilileri basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aksigorta yetkilileri ile basın mensn'duplarıyla arasında geçen sohbet çoğunlukla zorulu deprem sigortası olan DASK üzerineydi. Yetkililer, 'Vatandaşalrın çoğunlukla faturaları kendi üzerlerine alıken zorunlu deprem sigortasını yaptırdıklarını, sonra ki senelerde ise sigortalarını yenilemediklerini bununda sebebininde zorunlu trafik sigortasını yapmayanlara uygulanan işlemler zorunlu deprem sigortasını yenilemenyelere yapılmaması olarak gösterdiler. Bununda önüne geçmek için devletin artık zorunlu sigortası otomatik olarak yenilenecek ve bununda ücreti elektirik veya su faturaları gibi faturalara yansıtılması düşünülüyor.'' dedi. Uygulama faydalı olacak gibi görünüyor fakat nasıl yansıtılcak faturalara en önemlisi vatandaşın tepkisi nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Son Güncelleme: 15.11.2017 20:22

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292