16 Haziran 2017 Cuma 08:00
Davulun Sesi - 16.06.2017

TRABZONSPOR’UN EFSANESİNDEN İKTİDARA REJİM VE ŞİKE GÖNDERMESİ!
Trabzonspor’un efsane futbolcularından Lemi Çelik, Birgün Gazetesine ülke gündemini ve Türk Futbolunda yaşananları değerlendirdi. Siyasetle alakalı da açıklamalar yapan Çelik’in sözleri çok tartışılacak cinstendi. Çelik açıklamalarının bir kısmında şu ifadeleri kullandı:
“Bir ülkenin rejimi değişirken şike yapanlar futbolda neler yapmaz? Şimdi böyle bir ortamda siz hangi spor dalında hakkaniyet bekleyebilirsiniz ki? Bugün Türk futbolu, dünyada ahlaksızlığı ile biliniyor. Hükümetin futbol kulüplerine ‘çalın, soyun ama bunu faturalandırıp yerine koyun’ dedi. Bu cümle, ahlaksız bir sürecin, denetlenmeyen bir sürecin oluşumunu başlattı. Öte yandan futbolcular da, mevcut durumda bir cemaate; tarikatlara yönelişin sonucunda bir yere geliyorlar. Sonunda, futbolcu olduklarında da sapıtıyorlar.” Çelik’in açıklamalarının tamamının olduğu söyleşiye kaynağından ulaşabilirsiniz: TIKLAYINIZ

CHP’NİN ADALET YÜRÜYÜŞÜ VE GEÇMİŞTEN BİR YAZI!
CHP Genel Merkezinin başlatmış olduğu Adalet yürüyüşüne hem CHP’nin içinden hem de kamuoyundan tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP’li Milletvekili eski Gazeteci Enis Berberoğlu’nun devlet sırrını ifşa edip bunun medyada yer aldığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmesi hem medya hem siyaset hem de toplumumuzda gündem oldu. Adalet için yürüyüşe başlayan CHP’lilere tepkiler ise yeni bir Gezi olayı çıkaracaklar argümanıyla geldi. Peki Berberoğlu ne yapmıştı? İşte bu konuyu en güzel Soner Yalçın yazmıştı. Oda TV’nin önemli kalemi Yalçın, Berberoğlu’nu ta gazetecilik döneminden itibaren ele alarak CHP’nin cemaat imamı olduğunu iddia etmişti. İşte bu iddialar tekrardan gündeme gelirken CHP’lilerin bazıları da AK Partililer de Yalçın’ın bu yazısını bugünlerde paylaşır oldu. O yazıya buradan ulaşabilirsiniz: TIKLAYINIZ

“NE ÖNCE YÜRÜMEK NE SONRA…”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet için yürüyüşe başlamasına tepki gösterenlerin büyük bir çoğunluğu AK Partili olurken MHP’den de tepkiler gelmedi değil. Trabzon’dan ise AK Parti kanadında birçok konuda açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk’ten tepki geldi. Öztürk şunları söyledi:
“Ne önce yürümek.
Ne de sonra.
Makbul olanı vaktinde yürümek.
Dün ışık söndürenler,tencere tava çalanlar mı Adalet için yürüyor?
Kılıçdaroglu CNN de konuşurken, Selahattin Demirtaş'ın teröre karşı olduğunu,MİT'in teröre yardım ettigini söyledi.
MİT görevleri nelerdir? Ne iş yapar? Birisi Kılıçdaroğlu na anlatsın..
Bu ne acizliktir.
Bugün de yürüyüşe başladı. 
Görünen o ki,bu yürüyüş Edirne'ye Demirtaş'a ziyarete çıkar.
Kılıçdaroğlu'nun 'sözde hizmette' emekleme devresi bitti,yürümeye başladı. Bakalım ne zaman koştururlar. Görelim Mevla'm neyler neylerse güzel eyler..”

ÖNCE BAYRAK ASILDI SONRA EZAN OKUNDU!
Şırnak Beytüşşebap Kato Dağından terör örgütü PKK ile mücadele devam ederken son günlerde özellikle Trabzon kamuoyunda burası çok konuşulur oldu. Bunun sebebi iş adamı Abdullah Özer ve AK Parti İl Başkanı Basın Danışmanı Onur Emre Sarısoy’un Trabzon’dan kalkarak KATO’ya gitmesi ve oraya Albayrağımızı asmasıydı. Fakat dikkatimizi çekti bunu bile kıskananlar ve küçük görenler oldu. Hem basın camiasından hem de Trabzon kamuoyundan bu önemli olayı küçümseyenlere Sarısoy dün Kato’da ezan okunmasının olduğu videoyu paylaşarak sert tepki gösterdi. Sarısoy şunları söyledi:
“Beyin özürlü embesiller, 
Koltuğa yapışık klavye kahramanlığı yapan andavallar!
Kalkmış "Kato'ya Türk Bayrağı asıldı" büyük iş oldu diye alay etmeye kalkışanlar utanma olmadığı gibi bilgi fakirliğinde master yapmışlar!
Ulan KATO'dan bahsediyoruz KATO'dan "Asker giremez" diyerek mühimmat depoladıkları, mağaralarda it gibi yaşayan sürüsüyle teröristin olduğu yerden bahsediyoruz!
Ne mi oldu? 
Askeriyle korucusuyla devam eden temizlik başladı!
İşte biz bu temizliğe gittik yerinde şahit olduk, ALBAYRAĞIMIZI da oradaki yiğitlerle birlikte astık!
Lamı cimi yok, boş yapmayın iş yapın icraat yapın!
Alın yüzünüz varsa bir de bunu izleyin!”
Ezanın okunduğu video için

12 BİN TL ÖDÜLLÜ 15 TEMMUZ YARIŞMASI - İŞTE DETAYLAR
Trabzon Büyükşehir Belediyesi “Direnişten Dirilişe 15 Temmuz” konulu resim ve şiir yarışması düzenliyor. Darbelere karşı demokrasi bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmada birincilere 4 bin TL, ikincilere 3 bin TL ve üçüncülere 2 bin TL, mansiyon almaya hak kazanan üçer ayrı esere ise biner TL ödül verilecek. Yarışmaya katılacakların eserlerini 7 Temmuz 2017 mesai saati sonuna kadar Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Sanat Şube Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor. Eserler elden teslim alınacağı gibi posta yoluyla da kabul edilirken internet üzerinden başvuru alınmayacak. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, şiir ve resime ilgi duyan herkesin yarışmaya katılmasını istedi. 15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde çok ayrı bir yeri olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu, “15 Temmuz ihanetin gecesidir ve yine 15 Temmuz Türk milletinin yeni bir destan yazdığı gecedir. Milli irade şuurunu ve birlik ruhunu canlı tutmak, darbe girişiminin toplumun ruh ve düşünce dünyasında nasıl bir algı oluşturduğunu anlamak, insanların darbe karşısında yaşadıklarını ve hissettiklerini ifade etmelerini sağlamak ve darbelere karşı demokrasi bilincini geliştirmek amacıyla 15 Temmuz konulu resim ve şiir yarışması düzenleyeceğiz. Yarışmaya başvurular 7 Temmuz’da sona erecektir. Şiire ve resime ilgi duyan herkesin yarışmaya katılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

HAYRAT BU SEFER SEÇİMLE DEĞİL EĞİTİMLE GÜNDEMDE
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, TEOG'da geçmişe nazaran başarısını önemli ölçüde arttıran Hayrat ilçemizi ziyaret edip başarıda emeği geçenleri kutladı. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür edip onları ödüllendirdi. İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Kaymakamı Muhammed Şahin, ilçe milli eğitim müdürü, okul idarecileri ve öğrencilerle bir toplantı yapan Vali Yavuz, Hayrat ilçesinde yapılan TEOG sınavlarında geçmiş yıllara nazaran başarını önemli ölçüde yükseltmesinden dolayı emeği geçenleri tebrik etti. Vali Yavuz, “İlimiz Türkiye genelinde TEOG’da geçmiş yıllara oranla önemli bir başarı elde ederek 7. Sıraya yükselmeyi başarmıştır. Hayrat ilçemiz de başarısını fazla yükselten ilçelerimizdendir. Başarmak zordur ama elde edilen başarıyı korumak ve daha da arttırmak ondan daha zordur. Bunun için durmayacağız ve daha çok çalışacağız. Başarımızın yükseltilmesinde emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Vali Yavuz, başarılı olan öğrencilere bisiklet hediye ederken öğretmenlere ve idarecilere de teşekkür belgesi verip onları tebrik etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292