16 Temmuz 2017 Pazar 14:30
Davulun Sesi 16.07.2017

BURAK YILMAZ TRANSFERİ RİSK MİDİR?

Trabzonspor’umuzun 2010-11 sezonu şampiyonluk kadrosunda bulunan ve gol kralı da olan Burak Yılmaz transferi gündemde. Taraftarlar arasında çok az bir kesim bu transferi istemiyor. Nedenine gelince takımı bıraktı gitti gibi laflar ve Yılmaz’ın geçmişteki performasında olmaması. Yılmaz bu takımda her zaman iş yapar demedi demeyin. Yılmaz’ın transferini risk olarak değerlendirenler var fakat bilinmeli ki Yılmaz şehri de biliyor taraftarı da biliyor ve Trabzonspor’un ruhunu da gayet iyi biliyor. O yüzden Yılmaz geldiği gibi kolay uyum sağlar ve takıma da ayrı bir hava katar. Transfer olursa hep birlikte göreceğiz fakat bu transferi risk olarak görmek geçmişi hiçe saymaktır.İZLERKEN DUYGULANACAKSINIZ!

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Trabzon’da milli birlik ve beraberlik ruhunu iliklerimize kadar hissederken dikkatimizi çeken bir videoyu sizlere sunacağız. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece hain darbe girişimi olduğunda Trabzon’da da vatandaşlar meydanlara akın etmiş, askeriyelerin önünü kendi imkanlarıyla kapatmış ve sabaha kadar nöbet tutmuşlardı. Gecenin ilk saatleri ve meydan parkında çevresi de dahil tamamen dolu bakın videoda ne var. Şu anda bunu okuyanlarında olma ihtimali çok yüksek ve hep bir ağızdan İstiklal Marşımız okunuyor. Tüylerimiz diken diken ve sesimiz çıktığı kadar hep birlikte marşımızı okuyoruz bundan daha güzel ne olabilir ki? İyi ki Trabzon’luyuz iyi ki Trabzon’dayız, helal olsun Trabzon’umuza…

Video için https://www.facebook.com/revihaydar61/videos/784730181704081/

CANLARINI FEDA EDENLER VE NÖBETLER

Dün Trabzon başta olmak üzere ülkemizin her bir şehrinde Albayraklarıyla nöbet tutanlar 15 Temmuz’da vatan, bayrak, devlet ve millet için şehit olanların yaptıklarından daha azını yaptı. Belki de onların canlarını feda etmesinin yanında bizim nöbetlerimiz bir hiçtir fakat işte bu nöbetleri anlamlandıran ise o ismiyle, vatan sevgisiyle şehit olanları anarak nöbet tutmamızdandır. Dün bir daha gördük ki bu millet söz konusu vatan söz konusu bayrak söz konusu devlet olunca ne ırka bakıyor ne cinse bakıyor ne de başka bir şeye tek bir şeye bakıyor vatan sevdalısı mı değil mi? Vatana sevdalı gibi görünüp kahpece darbe girişiminde bulunanlara yazıklar olsun. Şehrimizde dün başlayan o milli birlik havasını an be an tenefüs ederek sizlere aktarmaya çalıştık. Albayrağımızın gölgesinde görevimizi yapmanın mutluluğu paha biçilemezdi. Bu milli birlik ve bu milli ruh biz de oldukça Allah’ın izniyle kimseler bizi yıldıramaz ve yıkamaz, Trabzon’a ve ülkemizin dört bir tarafındaki vatan sevdalılarına teşekkürler.15 TEMMUZ PROGRAMLARINI KİM ORGANİZE ETTİ?

Trabzon’da dün eş zamanlı bir şekilde Cumhurbaşkanlığının himayesinde programlar gerçekleştirildi. Bu programlar şehir merkezinde olduğu gibi Trabzon’un 18 ilçesinde de eş zamanlı bir şekilde oldu. Programlar Cumhurbaşkanlığı himayesinde olduğu için hiçbir partinin İl veya İlçe Başkanı protokol konuşmalarında yer almadı. Dikkatimizi çeken bir başka husus ise CHP’nin İl ve İlçe bazlı bu özel programlara katılmamış olmasıydı. Geçtiğimiz sene böyle değildi fakat bu sene CHP’li yöneticiler katılmadı. Şehir merkezindeki programı an be an takip ederken dikkatimizi çeken bir başka konu ise kadınların erkeklere göre daha fazla olmasıydı. Bilhassa gençlerin de fazlalıkla yer aldığı bu milli birlik gününe dair programlarda Albayrak ve 15 Temmuz logolu bayrakların yer alması da dikkat çekici olduğu kadar takdir de edildi. Nöbetlerin olduğu alanlarda Valiliğe bağlı kurumların ve belediyelerin tam ekip olarak hizmete hazır olması da vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.


YAŞADIKLARIN KİTAPTA YER ALSIN DİYORSAN BUYUR!

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı ARGE Başkanı Arzu Yalçınalp, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi ve sonrası yaşanılanların kayda alınması adına AK Parti Genel Merkezinin çalışmalar yaptığını ifade etti. Yalçınalp yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile Milyonlarca insan milli iradeye sahip çıkmak için meydanlara inmiştir. O gece ve sonrasında Tükiye’nin her yerinde birbirinden farklı birçok hikâye yaşanmıştır. 15 Temmuz gecesi herkesin yaşadığı çok özel anlar olmuştur ve bu yaşananlar birer anı olar hafızamıza yerleşmiştir. Ancak bu anıların çoğu onu yaşayan kahramanların iç dünyasında saklı kalmıştır. Sohbet esnasında insanların onurla anlattıkları bu anılar bazen dinleyenlerin gözlerini yaşartmakta bazen ise tebessüm ederek düşünmeye sevk etmektedir. Yine 15 Temmuz gecesi ve sonrası milletimizin milli iradeye, demokrasiye ve liderine sahip çıkmak için başlattığı ve 29 gün süren Demokrasi nöbetleri de unutulmayacak birçok anıyı içinde barındırmaktadır. İnsanların bir ömür boyunca nesilden nesile gururla anlatacakları bu anıların hem toplanıp derlenmesi hem de kalıcı hale gelmesi büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda kişilerin 15 Temmuz gecesi gerekse de demokrasi nöbetlerin de neler yaşadıklarını ve nelere şahit olduklarını yazabilecekleri ve aynı zamanda kendi çekmiş oldukları fotoğrafları ve videoları yükleyebilecekleri bir paylaşım sitesi (www.15temmuzhatira.com) hazırlanmıştır. Burada toplanan anılar ve görseller daha sonra kitaplaştırılacaktır. Site 15 Temmuz tarihi itibariyle erişime açılacaktır”


MİLLETİN DERDİ 15 TEMMUZ ONUN DERDİ FINDIK FİYATI!

Dün Trabzon’da milli birlik ve beraberlik havası var dedik fakat CHP’nin meydanlara ve yürüyüşlere ve programlara katılmaması ise tepkilere neden oldu. Geçtiğimiz yıl çok güzel bir şekilde katılan CHP’li yöneticiler bu yıl katılmazken çok da dikkate almaması şaşırttı. Bakın CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç’ı yakından takip ederiz ve çoğu zaman bu sayfada kendisine yer veririz. Dün akşam saatlerinde sosyal medyadan ne yazdı. “AĞUSTOS AYI YANAŞTI. FINDIK NEREDE İSE OLGUNLAŞTI. SİZCE FINDIK FİYATI NE OLACAK? BENİM FİYAT TESPİTİMİ (BİLİMSEL OLACAK) 5 GÜN SONRA KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIM.” Akaç’ın bu paylaşımına tepkiler gelirken vatandaşlar “Milletin derdi vatan bayrak iken CHP’li bir başkanın böyle bir paylaşımı böyle bir günde yapması ayıptır” dedi.
 

Son Güncelleme: 16.07.2017 15:21

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434