17 Haziran 2017 Cumartesi 08:30
Davulun Sesi 17.06.2017

TRABZONSPOR’UN İHTİYACI TRANSFER DEĞİL AKILDIR!
Transfer sezonu açılınca malum Trabzonspor’a da o geliyor bu gidiyor dedikoduları tavan yaptı. İşte bu duruma hem bizim yöremizin tabiri hem de bilgi ve birikimiyle gazeteci Sedat Tunalı çok güzel sözler etti. Tunalı şunları söyledi:
“Ortalık transfer haberlerinden geçilmiyor, taraftarı, meneceri, gazeteci görünümlü yanaşmaları ve menecer-gazetecileri her gün transfer yapıyor.

Halbuse hedef kalıcı ve sürdürülebilir başarıysa Trabzon'un ihtiyacı olan tek transfer;
Şehrin potansiyeli ile ekonomik gerçekleri harmanlayıp yönetecek AKIL'dır.

Gerisi çakma azizle tribün esnafları ve işbilir menecer-gazeteci ittifakının batağı daha da derinleştirirken kendilerini de çaplarına göre nasiplendirme çabalarıdır

Ha bu arada bir haber de benden; Dayooon gıdık memedin en küçük uşaaa İssiyin, Hekimoğlu Doğan'la anlaşacak ama, gaybana Gençlerbirliği İssiyini masatliktaki Miletoslulardan kalma mağaraya kaçırmış , yalan diysam ahanda!”TRABZON TÜRKİYE’NİN O İHTİYACINI YÜZDE 90 KARŞILIYOR!
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora seçim bölgesi olan Tonya ve Şalpazarı’dan çıkmıyor desek yanılmayız. Cora dün de Şalpazarı ilçesinde şapka imalatı yapan bir fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. Açılışla alakalı şaşırtıcı bilgiler veren Coran, “Şalpazarı ilçemizde "Anadolu Şapka" markası ile tekstil üretim atölyesi kuran müteşebbis Ömer Özdemir Bey'i tebrik ediyorum. Türkiye şapka üretimin % 90'ını Şalpazarlı hemşehrilerimiz tarafından yapıldığını öğrenmek bugün bizi ayrıca sevindirdi. Yeni kuralan atölyede 40 kişi istihdam edilmektedir. Yıl sonuna kadar 100 kişiye çıkartma hedefi bulunan işletmenin ilçe ekonomisi ve istihdamına büyük katkı sunacağı aşikârdır. Yatırımcı arkadaşlarımızın her zaman yanında olacağımızı kendilerine beyan ettik. Bölgemizin ihtiyacı olan bu tür atölyelerin, tesislerin sayılarının artması dileğiyle bol kazançlı, hayırlı işler diliyorum.” dedi.TRABZON’DAN İSTANBUL’A BAKIN NE İÇİN YÜRÜYECEK?
Trabzonspor’a yapılan haksızlıklar için 3 Temmuz’da şikenin ortaya çıktığı tarihin yıl dönümünde Trabzon’dan İstanbul’a yola çıkacak olan Halit Şahin daha sonra Ankara’ya gidebileceğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini dinleyene kadar orada duracağını ifade etti. Şahin,
“Allah nasip ederse 3 Temmuzda Bildiğiniz Üzere Trabzon Spora Yapılan Haksızlık için 1.400 km yolu Trabzon’dan İstanbul’a yürüyerek gideceğim. Bu Takımımız için, Temiz Spor İçin olan yürüyüşüm olacak. Hemen ardından İstanbul’dan Ankara’ya Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına elimdeki belgelerle beraber  Büyük Şehir Belediyesinin yaptığı haksızlıkları anlatmak için yürüyüp gidip gerekli şikayetimi bildireceğim Reisi Cumhur anlatacaklarımı dinleyene kadarda oradayım sizce yapar mıyım bunu?” dedi.BERBEROĞLU’NA 25 YIL CEZAYA AK PARTİLİ BAŞKANDAN İTİRAZ!
CHP’li Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezası almasının ardından herkes yorum yaptı ve CHP ‘de adalet için yürüyüşe geçti. Yürüyüşü de farklı yorumlayanlar oldu, destek verenler olduğu gibi tepki gösterenler de oldu. Fakat en ilginç tepki AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın’dan geldi. Aydın 25 yıl hapis cezasına itiraz ederek şunları söyledi:
“Enis Berberoğlunun 25 yıl ceza almasına bende itiraz ediyorum, bende yürüyeceğim. Hakimler yanlış ve tarafgir karar vermişler. Müebbet bozulmamalıydı. Bu ne yahu!” Aydın’ın bu ironi dolu çıkışı AK Partilileri güldürürken CHP’liler tarafından da tepkiyle karşılandı. Aydın bu yazıyı alttaki şu görselle birlikte paylaştı.


 

TRABZON’DA FINDIKÇILARA EĞİTİME GİRESUN’DAN GELDİLER!
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Akçaabatlı fındık üreticileri için Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne “Fındıkta Örnek Uygulamalar” konulu teknik bir gezi düzenledi. Büyükşehir Belediyesi ve Akçaabat Ziraat Odası tarafından gerçekleştirilen çalışma ile Akçaabat ilçesinde sertifikalı Fındık Budama Eğitimi almış fındık üreticilerine yönelik olarak düzenlenen eğitim gezisine 14’ü bayan olmak üzere 80 fındık üreticisi katıldı. Fındık Araştırma Enstitüsünde görevli uzmanlar tarafından Akçaabatlı fındık üreticilerine fındıkta yeni dikim sistemleri, külleme hastalığında Biyolojik ve kimyasal mücadele yöntemleri ayrıntılarıyla anlatıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede fındık üreticilerine yönelik olarak eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini kaydetti.
TRABZONLU HAFIZ O PROGRAMDA BİRİNCİ OLDU!
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte TRT tarafından hazırlanan Kuran’ı güzel okuma yarışması çok tartışılmıştı. Toplumu ikiye bölen bu yarışmaya destek verenler kadar uygunsuz görenler de olmuştu. Diyanet İşleri Başkanı bile olaya olumsuz baktığı halde yarışma devam etmişti. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması’nda Of İmam Hatip Lisesi mezunu Hayratlı Hafız Adem Başer haftanın birincisi oldu. Ramazan Ayı başından beri her akşam beş yarışmacının yarıştığı programda Kur’an-ı Kerimi birbirinden güzel okuyan yarışmacılar, Jüri ve seyircilerin oylarıyla haftanın birincisi seçiliyor. Kadir Gecesi’nde yapılacak büyük finalde haftanın birincileri birbirleriyle yarışarak Kur’an-ı Kerim’i en güzel okuyan kişi seçilecek. Adem Başer’in Kuran-ı Kerim okumasını dinlemek için:
https://www.youtube.com/watch?v=X_3N3G_bmPw

Son Güncelleme: 17.06.2017 08:26

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292