17 Temmuz 2017 Pazartesi 13:15
Davulun Sesi - 17.07.2017

TRABZONSPOR İÇİN YÜRÜYOR FAKAT TACİZE UĞRUYOR!
Trabzonspor’un 2010-11 sezonunda uğradığı haksızlığa karşı yürüyüşe çıkan Halit Şahin, tacizlere uğradığını iddia etti. 80 günde devri adalet yürüyüşünün 15.gününe giren Şahin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Evet hayırlı işler tacizler başladı. Küçük bir dip not yola çıkan olacakları göze alır. Olacaklari göze alan birisinin yanına gidiyorsanız sizde olacakları göze alacak yürekte olmalısınız. Ben nerdeyim hep yer bildirimi yapıyorum Yola kavga etmeye çıkmadım. Derdimizi anlatmak için kan ter mücadele ediyor yürüyorum. Tanımayanlara duyurulur öleceğimi bilsem mücadeleden kavgadan kaçmam 5 kişi arabadan laf atıyorsanız o zaman durun dedigimde gaza basıp gitmeyin ya da laf atıp kendinizi yormayın.” Şahin’e karşı yapılan bu terbiyesizliği kınıyor ve bu tarz eylemlerde bulunanlara karşı da güvenlik güçlerimizin gerekeni yapacağını umuyoruz.BİRİ ORGANİZASYONDA BİRİ DE ALANDAN EKSİK OLMADI
15 Temmuz Destanının birinci yıl dönümünde Trabzon’daki nöbetlerde dikkat çeken iki isim vardı. İkisi de çalışkanlığıyla zaten Trabzon kamuoyunda biliniyor. AK Parti Trabzon teşkilatları bu nöbetler için seferber olmuştu fakat öğrendiğimize göre bu programların şehir merkezi ayağını organize edenler arasında AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş varmış. Demirtaş bu tip organizasyonların başını çekiyor ve hakkını da vermek lazım çok iyi bir şekilde görevini yerine getiriyor. Demirtaş uyku nedir bilmeden bir aksilik çıkmasın diye sürekli alanda ve organizasyonda bir eksik olduğunda hemen müdahale ediyor. Bir başka dikkat çeken isim ise AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin İl Genel Meclisinden yol arkadaşı olan AK Parti Trabzon İl Teşkilat Başkanı Uğur Aydın. O da aynı şekilde iki gün süren nöbetlerde sürekli alandaydı ve İlçelerden gelen teşkilat mensuplarıyla bire bir ilgilendi. Peki diğer isimler nöbetlere gelmedi mi diye soracak olursanız. AK Parti Trabzon İl Yönetimi nöbetlere düşük bir katılım gösterdi. 50 kişilik yönetimden saysak ancak 15 kişi nöbette vardı diyebiliriz. Diğerleri neredeydi bilemiyoruz!KİM SORUN ÇIKARMAYA ÇALIŞTI?
Trabzon’da 15 Temmuz Destanının yıl dönümünde yoğun katılımla coşkulu bir şekilde nöbetler tutuldu. Fakat ilk gece ilerleyen saatlerde dikkatimizi çeken ve Trabzon’a hiç de yakışmayan görüntüler vatandaşların tepkisine neden oldu. Trabzon’un gençliğiyle hiç alakası olmayan 3-5 kendini bilmez yaşları da küçük olduğu belli olan gençler kendi kafalarına göre bağırıp çığırırken başta kadınlar olmak üzere birçok kesimi rahatsız etti. Polisler müdahale etmeye kalkınca da artistlik yapmaya çalışan bu tipleri en iyi susturma yolunu yine polisler yaptı ve sessiz sakin bir şekilde kenara çektiler ve nasihat ettiler. Trabzon’da iki gece tutulan nöbetlerde hiçbir sıkıntı olmazken bu şehre yakışmayan bu tipler ise en kısa sürede düzelir diye umut ediyoruz.

NÖBETE DEĞİL İKRAMA GELENLER
Trabzon’da ilk gece olduğu gibi ikinci gecede dikkatimizi çekenler oldu ve yine dediğimiz gibi Trabzon’a çok da yakışmayan görüntülerdi. Malumunuz nöbet tutulacağı zaman belediyeler tarafından meydan civarında ikram çadırları kuruluyor. Poğaça, kurabiye, kek, su ve sıcak çay servisi yapılıyor. Meydanda nöbet değil de işin keyfinde olanlar ise bu çadırları talan etmeye kalkışınca ortaya hiç de şık olmayan görüntüler çıktı. Bu tip görüntüler 29 gün süren geçtiğimiz yıl ki nöbetlerde de olmuştu fakat sonlara doğru olmuştu. Demokrasi ve Milli Birlik nöbetlerinin amacı tabi ki bu değil. Şimdi asıl dikkatimizi çeken ise bu tip davranışlarda bulunanların çoğu Trabzonlu değildi dışarıdan geldikleri çok açık bir şekilde belliydi. Ne diyelim çok kötü bir görüntü, ikram çadırlarında çalışanların ise sabrı takdire şayandı.

AYASOFYA CAMİSİ Mİ MESİRE ALANI MI?
Trabzon’da yakın bir zamanda müzeden camiye çevrilen ve ülke gündemine dahi oturan uzun sürede tartışılan orası cami mi müze mi kilise mi diye sorular sorulan Ayasofya’da şu anda oluşan görüntülerden kimler sorumlu? Yakın bir zamanda yolumuz düştü uğradık. Kapıda tur otobüsleri içeride o otobüslerden inenler rehberlerle incelemede. İçerisi zaten yarı cami yarı kilise durumunda ki bu bile tartışılmıştı. Bahçesinde açık alan abdesthane ve asıl bomba ise cami çevresinde hasırlar serilmiş milleti piknik yapıyor. Nasıl bir dönüşümdü bu? Bu işin sorumlusu kim? Vakıflar Bölge Müdürü olan Orhan Kahveci sesimizi duyarsa bu işe bir el atmalı. Böyle bir görüntü yok. O tarihi yapının etrafındaki görüntü o yapıyla hiç ama hiç alakasız. Düğün fotoğrafı mı dersin sevgililerin buluşma noktası mı dersin piknik alanı mı dersin ve kural tanımaz turistler mi dersin. Artık ne derseniz diyin ama bu görüntülere biri dur demeli!BÜROKRATLARIN SİYASET YAPMASI!
Trabzon’da bürokratların siyasi demeçleri doğrudan veya dolaylı yoldan vermesi kamuoyunda tepkilere neden oluyor. Tamam tepkilerin de haklı olabilir fakat sosyal medya mecraları veya basın aracılığıyla siyasi açıklamalar yapmak hiç yakışı kalmıyor. Bu konuda en çok eleştirilen isimlerin başında Mazhar Yıldırımhan geliyor. Trabzon’a hizmet eden ve şu andaki görevi itibariyle de hizmete devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan bunu çok sık yapıyor. Neden yapıyor bilemiyoruz fakat siyasetten elini kolunu ayağını çekemiyor herhalde. Teşkilat içerisinde de siyasetteyken bürokrat olanların siyasi nutuklar atmasına tepki var diyebiliriz. Bakalım bu konuda bu tür yaklaşımlarda bulunan bürokratlar ne yapacak?

Son Güncelleme: 17.07.2017 14:49

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434